Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

lilya 4-ever. Ευρωπαϊκή ταινία του 2002, με θέμα το πως τα κορίτσια από την πρώην ΕΣΣΔ στρέφονταν στην πορνεία και πως τις εκμεταλλεύονται τα κυκλώματα human trafficking. Αρκετά καλή, και αρκετά βαριά ταινία.

edge of tomorrow. Δεν είμαι φαν των ταινιών sci-fi και ειδικά αυτών με εξωγήινους (ας όψεται αυτό το βίντεο...). Μια χαρά ταινία, τα είχε όλα μέσα -δράση, έρωτες σουξουμουξου- αν και το χάλασαν στο τέλος. Αλλά Hollywood είσαι, πρέπει να έχει χάπι εντ.

How to train your dragon 2. Δεν ήταν κακή, αλλά δεν είναι και κάτι το τρομερό. Ψιλοβαρέθηκα tbh...

Link to comment
Share on other sites

No Man's Land 8.0 Αξιόλογη δραματική ταινία

υπόθεση: Ο Τσίκι και ο Νίνο είναι ένας Βόσνιος και ένας Σέρβος στρατιώτης. Κατά τη διάρκεια του Σέρβο-Βοσνιακού πολέμου καταλήγουν απομονωμένοι σε ένα χαράκωμα ανάμεσα στις εχθρικές γραμμές. Θα πρέπει να διατηρήσουν την ψυχραιμία και την ανθρωπιά τους παγιδευμένοι ανάμεσα στα εχθρικά πυρά, μια οπλισμένη νάρκη, τα πιεστικά διεθνή media και κυρίως χωρίς να φαίνεται ότι κάποιος θα τους βοηθήσει.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HQpb8Y4-XzU]No Man's Land (2001) HQ trailer - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

X-men Dofp. Μου άρεσε αρκετά. 8/10. Δεν έχω και πολλές ταινίες με μέλλον-παρόν, οπότε τυχόν παράπονα ότι δεν το χειρίστηκαν καλά δεν τα έλαβα υπόψιν. Ερώτηση :

Αν κατάλαβα καλά και από αυτά που είπε και ο [MENTION=7401]alexis2044[/MENTION] μέχρι την δεύτερη ταινία είναι αυτό το timeline? Και στο τέλος, αυτό με την έρημο τι ήταν?

Link to comment
Share on other sites

Ο Apocalypse ειναι.Ο πρωτος μεταλλαγμενος και καλα.

Δεν καταλαβαινω την απορια σου.Για πιο timeline μιλας?Αυτο που καταληγει η ταινια?

Y, ο άλλος άλλαξε το παρελθόν άρα άλλαξε και το μέλλον. Από τις πρώτες ταινίες έγινε τίποτα? Ή ακυρώθηκαν όλες? Και btw γιατί τον έδειξε τον άλλον? Ήταν κάποιο reference ή αφήνει υπόνοιες για επόμενη ταινία ?

Link to comment
Share on other sites

Φτανει με τα spoilers.Καλα θα βαλω για να μην τα ακουω αν και φαινεται λιγο γελιο να γεμιζει η σελιδα με "Spoiler":happy2:

Κοιτα στην ταινια δεν αναφερει τπτ.

Αλλα με τους αγραφους νομους περι timetravel που επικρατούν:rofl: και οπως το βλεπω εγω εννοειτε ,απο την στιγμη που αλλαζει το παρελθον και τοσο βιαια, δημιουργείτε εξ ολοκληρου νεο branch.Ουσιαστικα δλδ οι παλιες ταινιες μας χαιρετίσαν(εκτος απο το origins εννοειτε που ειναι γεγονοτα που συνεβησαν πριν αρχισει να σουλατσαρει στο παρελθον ο Wolverine).

Οσο αφορα την σκηνη στο τελος ολες οι ταινιες της marvel πετανε ενα spoiler στο τελος για την επομενη ταινια.Αν και δεν θελω να ξερω τι ταινια θα βγαλουν με τον Apocalypse γιατι ειναι λιγο τραβηγμενο το κομικ (Horsemen of Apocalypse κλπ κλπ).

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

The Game 9.0 Εξαιρετική.

υπόθεση: Ένας συντηρητικός businessman που καταδιώκεται από φαντάσματα του παρελθόντος, δέχεται ως δώρο γενεθλίων τη συμμετοχή σε παιχνίδι που θα του αλλάξει αιφνιδιαστικά τη ζωή εν αγνοία του.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=pogUS7fv7YI]The Game (1997) HD trailer - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ταινιάρα το The Game.

Εγώ προσπάθησα να δω, φλασάροντας ταυτόχρονα το κινητό, τον Γκοτζίλα...αλλά τελικά δεν το κατάφερα.

Γιατι ρεεεε?

Δεν σε ενδιεφερε η ιστορια του αμερικανου στρατιωτη?:p

Link to comment
Share on other sites

The Fault in Our Stars

Οκ we cried,shut up already.

Το κουρασε καπως.

Κλισεδιαρικο παραμυθακι που πασχιζει να συγκινησει τον θεατη απο το πρωτο λεπτο μεχρι το τελευταιο και τα καταφερνει τελικα επειδη τον εξαντλει.Κατι σαν βασανιστήρια ενα πραγμα.Και να μην εχει διαπραξει το εγκλημα ο βασανιζομενος ομολογεί στο τελος:rofl:

2 πραγματα θα μου μεινουν,η σερβιτορα στην ολλανδια και η γραμματεας του συγγραφεα.

6/10

Link to comment
Share on other sites

The Fault in Our Stars

Οκ we cried,shut up already.

Δεν είναι κακό να έρχεσαι σε επαφή με τα συναισθήματά σου:devil:

Εγώ στο "Αν..." του έδωσα και κατάλαβε. Ήμουν στο τσακ να το δω και 3η φορά, αλλά με πήρε τηλέφωνο μια φίλη να βγούμε και τη γλύτωσα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν μικρο κοριτσακι κλαιω με ταινιες και σειρες.Σοβαρα.

Αλλα οχι με τετοια πραγματα.

Δωσε μου William Wallace να φωναζει freedom,Tom Cruise και λοιπους σαμουραι να γεμιζουν με τρυπες απο τα miniguns τον αμερικανων και παιζει να λιποθυμήσω απο το κλαμα.

Δωσε μου My Girl ta idia.

Αλλα επειδη μια κοπελιτσα με καρκινο γνωρισε τον τελειο ανθρωπο(ολως τυχαιως παντα σε τετοιες ταινιες) τον τελειο αντρα που της εμαθε τι ειναι ο ερωτας..thnks but no thnks

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Identity 9.0 Πάρα πολύ καλή, σε κρατά μέχρι το τέλος.

υπόθεση: Μια νύχτα με σφοδρή καταιγίδα, δέκα ταξιδιώτες, άγνωστοι μεταξύ τους, βρίσκουν καταφύγιο σε ένα απομονωμένο μοτέλ. Όταν, όμως, ένας-ένας αρχίζουν να δολοφονούνται μυστηριωδώς, οι παγιδευμένοι υποπτεύονται ότι ίσως δεν βρέθηκαν εκεί από σύμπτωση. Η τρομακτική αλήθεια, που ξεπερνά κάθε φαντασία, κρύβεται στην ταυτότητα του δολοφόνου.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=tIfcdg7etE0]Identity (2003) Trailer - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Transformers: Age of Extinction (2014) - IMDb 6/10

Πάνω από 2,5 ώρες και όμως και πάλι δείχνει ασύνδετο, σαν να μην έχει σε κάθε του σημείο ομαλή συνέχεια από σκηνή σε σκηνή. Το cast τραγικό, το σενάριο ψιλό μπάχαλο. Αν είχε κρατήσει το προηγούμενο cast δεν θα σπατάλαγε χρόνο να μας συστήσει στο νέο και ίσως να είχε και καλύτερη συνοχή. Και όλη η ταινία ουσιαστικά, έχει φτιαχτεί για μια ανάσταση. Από εκεί και πέρα εφέ για τα εφέ, χωρίς λόγο εφέ. Βασικά θα μπορούσα να γράψω καμιά δεκαριά σημεία που με απογοήτευσε η ταινία και στο τέλος να σκεφτώ άλλα δέκα. Ξέχασα να γράψω για το χιούμορ της ταινίας. Ακόμα και Εσκιμώος θα το έβρισκε κρύο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μαρεσε.

Ειχα ακουσει οτι ειναι για 1,χαλι μαυρο λες και βλεπεις σκετσακια και ειχαν φτασει στον πατο οι προσδοκιες.

Ε εμενα μαρεσε.

Οταν λεω μαρεσε,στο ιδιο επιπεδο με το προηγουμενο.

Tο ειδα και στα καπακια μετα απο το κλαψο****νικο the fault in our starts και εκανα παρτυ λεμε:rofl:

Αλλα ναι η αληθεια ειναι πως η σειρα παει απο το κακο στο χειροτερο και δεν καταλαβαινω γιατι.Δυσκολο ειναι να γραψεις ενα υποφερτο σεναριο?Ημαρτον.

5,5-6

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.