Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Cinderella - 8/10 Πολύ επιτυχημένη η απόδοση του κλασικού παραμυθιού.

Kenneth Branagh στην σκηνοθεσία. Σε αντίθεση με κάτι φρέσκες εκδόσεις παραμυθιών που τα έχουν ξεσκίσει στην κυριολεξία, αυτό εδώ είναι πραγματικό αριστούργημα παραμένοντας κοντά στο αυθεντικό, χωρίς υπερβολές και βλακείες. Είχα καιρό να δω πραγματικά καλό παραμύθι που να ΜΗΝ είναι animation ή κοτσάνα. Κάτι Maleficent, Into the Woods, Snow White and the Huntsman, Mirror Mirror και τα ρέστα, τα έκανε σκόνη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

House of wax     , 3ης διαλογης θριλερ  . Παιζει ο Σαμ απο το supernatural , η Paris Hilton , μερικοι ακυροι και αυτο το γκομενακι 

 

Reign of assassins  , δυνατη κινεζια με ωραια σπαθοχορευτικα 

 

The monkey king   ,ακομα μια κινεζια με θεους,δαιμονες και τον wukong (το ειχα παλια σε παιχνιδι στο playstation1) , ΣΑ ΠΙ ΛΑ με τα εφε να βαρανε κοκκινο 

 

Dragon blade  ,  2 ωρες πεταμενες . Διακρινεις στο βλεμα του τσακι τσαν να σκεφτεται  "σε τι μ@ παιζω παλι ο καημενος"  . Το 6.4 του imdb πρεπει να ειναι πληρωμενο

 

 

 

Prisoners    ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΑΙΝΙΑ , τελος . Χωρις κοιλια στην πλοκη και με πετυχημενο τελος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dragon blade  ,  2 ωρες πεταμενες . Διακρινεις στο βλεμα του τσακι τσαν να σκεφτεται  "σε τι μ@ παιζω παλι ο καημενος"  . Το 6.4 του imdb πρεπει να ειναι πληρωμενο

Το μεγαλύτερο πρόβλημα του Dragon Blade ΕΙΝΑΙ ο Τσάκι Τσαν. Η ταινία έχει πολλά χαρακτηριστικά Τσάκι Τσαν και προφανώς το είδος της είναι τέτοιο που αυτό δρα πολύ αρνητικά. Αν πάρεις όλες τις σκηνές που προσπαθεί ο Τσάκι να κάνει κάποιο αστείο και τις βγάλεις, αυτομάτως η ταινία πάει 1 κλικ πιο πάνω. Αν βγάλεις και την αφέλεια που έχει μέσα και επίσης έχουν οι ταινίες του Τσάκι Τσάν, ανεβαίνει άλλο ένα σκαλοπάτι. Γενικά είναι μια χαμένη ευκαιρία να βγει κάτι το μοναδικό. Αρχαίοι Ρωμαίοι στην Κίνα θα μπορούσε να μαμάει σαν ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Skin trade - 6/10 Είχε δράση αλλά μερικές σκηνές ήταν πολύ τραβηγμένες.

 

Divergent - 8/10 Ενδιαφέρουσα ταινία

 

Infini - 5/10 Από κάποιο σημείο και μετά, κοίταζα την ώρα να δω πότε θα τελειώσει.

Έγινε επεξεργασία από nikolas_7
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήταν Mad Max marathon.

 

Mad Max - 7/10

Mad Max 2 - 8/10

Mad Max Beyond Thunderdome - 6/10

Mad Max: Fury Road - 9/10

 

Η τρίτη ταινία της τριλογίας δεν ήταν και η καλύτερη σε σχέση με της προηγούμενες δύο. Η φετινή, πέρα από τα από τα πολύ ωραία εφέ και την καταιγιστική δράση, είχε σπόντες που παρέπεμπαν στις προηγούμενες, αλλά έχω μία απορία, τόσες σφαίρες πού στο καλό τις βρήκαν? Στα προηγούμενα είχαν κυρίως βέλη.  :p

Έγινε επεξεργασία από nikolas_7
Link to comment
Share on other sites

The Game (1997)

 

Αν θυμάμαι καλά είχε προταθεί εδώ παλαιότερα. Κατάφερα να τη δω σήμερα.

Ταινιάρα, από τις καλύτερες που έχω δει! Σε άλλο μήκος κύματος από τις σύγχρονες αλλά έχει αυτό το κάτι που είχαν οι παλιότερες ταινίες. Ο Michael Douglas όπως τον έχουμε συνηθήσει και στις άλλες ταινίες του, απολαυστικός.

Αν δεν την έχετε δει, τί περιμένετε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ας δω και εγω το mad max 

Ειχα δει και σχετικα προσφατα τα 3 πρωτα 

 

 

Η ταινια εχει δραση , φουλ καταδιωξη και πετυχημενα εφε     , πραματα που φυσικα σε σχεση με τις πρωτες δεν μπορει καποιος να τα συγκρινει μιας και θα ηταν αδικο λογο του οτι ειναι κατι δεκαετιες πισω .   Παρολαυτα ειναι απλα μια περιπετεια δρασης , τιποτα αλλο . Ουτε στο ελαχιστο δεν μου εβγαλε τον χαρακτηρα που εβγαζε ο Gibson 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Insurgent είναι καλό; Ρωτάω γιατί το divergent Που το είχα δει πέρσι στο Cinema δεν μου άρεσε καθόλου, μου φάνηκε κακή απομίμηση απο hunger games.

 

Χωρίς να το έχω δει δεν φαντάζομαι να είναι τίποτα καλύτερο. Συνέχεια του πρώτου είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μα κι εσύ, βλέπεις πρώτο όνομα στους πρωταγωνιστές την Krista Allen, δεν πήγε το μυαλό σου; :p

Σπάνια κοιτάω τους ηθοποιούς που παίζουν. Κοιτάω την υπόθεση κι αν φαίνεται ενδιαφέρουσα, τη βλέπω. Αρκετές φορές έχω χάσει χρόνο από τη ζωή μου :p και κάνα δύο έχω βγάλει την ταινία στο πρώτο τέταρτο. :p :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι τόσο ψαγμένος όσο είσαι εσύ Πέτρο. Πέρα από τους "γνωστούς" δεν κάθομαι να ψάξω τι καπνό φουμάρει ο καθένας. Δεν έχω το χρόνο και την όρεξη να το κάνω!! Σίγουρα εσύ το έχεις το θέμα πιο πάνω από μένα.  ;)

Ούτως ή άλλως δεν θυμάμαι καν το ρόλο της Krista Allen στην ταινία. Οι κύριοι πρωταγωνιστές ήταν οι Ivan Sergei και Richard Burgi.

Έγινε επεξεργασία από nikolas_7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.