Jump to content



Αλλαγή τροφοδοτικού και κουτί


greekvipper

Recommended Posts

Corsair Special Edition 600T White - Θήκες Υπολογιστών - plaisio.gr Πολύ πιο εμφανισιακό κουτί που αξίζει τα λεφτά του! Αν και φανατικός της coolermaster το έχω ερωτευτεί...

Υπάρχει ανάλογο της coolermaster που είναι και πιό φτηνό. Είναι αυτό που έχω και εγώ και είναι πραγματικά πολύ καλό. Το είχα πάρει μόλις είχε βγει 130 ευρώ πριν περίπου 2 χρόνια αν θυμάμαι καλά.

Για το τροφοδοτικο ελεγα να παω σε 1200w αλλα με τα τορινα δεδωμενα ta 1000w θα ειναι καλα?

Γιατί θέλεις ντε και καλά τόσα πολλά watt για το τροφοδοτικό σου; Εγώ προτείνω αυτό αν μείνεις έτσι όπως είσαι σε υπερκαλύπτει. Σε καλύπτει ακόμα και αν πας τον i7 σου στα 4300 Mhz. Δεν σε καλύπτει εάν στα 4300 βάλεις και 2η 275 για sli. Υπολόγισε αναλυτικά την κατανάλωση σου εδώ. Σκέψου τα λίγο και ότι απορία έχεις, ρωτάς :smoke:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ανάλογο της coolermaster που είναι και πιό φτηνό. Είναι αυτό που έχω και εγώ και είναι πραγματικά πολύ καλό. Το είχα πάρει μόλις είχε βγει 130 ευρώ πριν περίπου 2 χρόνια αν θυμάμαι καλά.

Γιατί θέλεις ντε και καλά τόσα πολλά watt για το τροφοδοτικό σου; Εγώ προτείνω αυτό αν μείνεις έτσι όπως είσαι σε υπερκαλύπτει. Σε καλύπτει ακόμα και αν πας τον i7 σου στα 4300 Mhz. Δεν σε καλύπτει εάν στα 4300 βάλεις και 2η 275 για sli. Υπολόγισε αναλυτικά την κατανάλωση σου εδώ. Σκέψου τα λίγο και ότι απορία έχεις, ρωτάς :smoke:

O [MENTION=403]crmaris[/MENTION] εγραψε αναλυτικα και κατανοητα στην προηγουμενη σελιδα γιατι να μην προτιμησει Coolermaster.

I ll take his words.

Link to comment
Share on other sites

O @crmaris εγραψε αναλυτικα και κατανοητα στην προηγουμενη σελιδα γιατι να μην προτιμησει Coolermaster.

I ll take his words.

Ας πάει σε silverstone, enermax. Καλές είναι αυτές. Όπως και να 'χει, τα 1200 είναι πολλά ξαναλέω για το σύστημα που έχει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ας πάει σε silverstone, enermax. Καλές είναι αυτές. Όπως και να 'χει, τα 1200 είναι πολλά ξαναλέω για το σύστημα που έχει τώρα.

σαφως και ειναι πολλα.

Εγω για coolermaster PSU's μιλησα και μονο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.