Jump to content



4k tv


Recommended Posts

καλησπέρα κοιτάω να πάρο μια tv 4k αξίζει την θέλω και για games για το pc

να μπω στο κόπο η όχι τι λέτε τώρα έχω αυτή εδώ

Samsung ES8000 (LED) review - FlatpanelsHD

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/SAMSUNG-UE-40-ES-8000,99452,498527,539727.html?langId=-18

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τεραστια αναλυση για να αντεξουν απλες καρτες σε τωρινα games...Αν δεν τα θες ολα full πιστευω μπορει να το κουτσοπαλευουν απο 780 και ανω ολες...

Αποψη μου δεν ειναι καταλληλη περιοδος για 4Κ τωρα. Σε 2 χρονια ισως...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τεραστια αναλυση για να αντεξουν απλες καρτες σε τωρινα games...Αν δεν τα θες ολα full πιστευω μπορει να το κουτσοπαλευουν απο 780 και ανω ολες...

Αποψη μου δεν ειναι καταλληλη περιοδος για 4Κ τωρα. Σε 2 χρονια ισως...

δηλαδή να κάτζο έτζι λογικά λέω λογικά θα μείνω έτζι αν δεν με πιάσει καμια φαγούρα xaxaxa

Τι games παίζεις; Το input lag θα είναι μεγάλο...

Battlefield.4

Wolfenstein The New Order-RELOADED

Call of Duty Ghosts

τέτοιο στιλ παιχνίδια θα πεζό έχω καιρό να κάτζο να "ασκολιθο" αλλα τώρα θα ξεκινήσω

Link to comment
Share on other sites

Βρηκες κι εσυ games να θες να τρεξεις 4κ ...χαθηκε να ηθελες καμια πασιετζα που ειναι και δωρεαν με τα windows η κανα pakman που μεγαλωσε γενιες και γενιες? (Αντε για να μη το χeζω, κανα adventure της εποχης του lula 3d ???? που το θυμηθηκα αυτο ? )

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κι εγώ για μια 4k για το σαλόνι μου.

Θα αγοράσω ούτως ή άλλως τηλεόραση, οπότε ευκαιρία να πάρω μία 4k.

Θέλω γύρω στις 50 ίντσες, οπότε σκέφτομαι:

THOMSON 49UZ8766 Τηλεορ

SAMSUNG UE50HU6900S Τηλεορ

LG 49UB830V Τηλεορ

Η thomson/tcl είναι στα 800, η samsung 860 από skroutz και η lg στα 1000 από eshop crazy sundays.

Μάλλον για την πιο φτηνή με κόβω, έχει δοκιμάσει κανείς καμία από δαύτες?

Το ξέρω ότι δεν είναι ώριμη τεχνολογία κλπ κλπ κλπ αλλά αφού θα πάρω που θα πάρω τηλεόραση, γιατί να μην πάρω 4k να τελειώνω?

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά για τα άτομα που ενδιαφέρονται να πάρουν 4Κ TV για να τη συνδέσουν στο PC τους:

Ακόμα και "HDMI 2.0" να λέει οτι ο κατασκευαστής ότι εχουν, δεν είναι απαραίτητο ότι υποστηρίζουν full 4K@60.

Υπάρχουν 2 εκδόσεις HDMI2, η πλήρης, που υποστηρίζει 4Κ@60 4:4:4 chroma και η ημιτελής, που υποστηρίζει 4Κ@60Ηz 4:2:0 chroma. Για βίντεo είναι μια χαρά η ημιτελής έκδοση, για desktop κτλ, όχι.

Αν δεν αναφέρουν 4Κ@60 με full 4:4:4 (ή RGB) μη βιαστείτε να την πάρετε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά για τα άτομα που ενδιαφέρονται να πάρουν 4Κ TV για να τη συνδέσουν στο PC τους:

Ακόμα και "HDMI 2.0" να λέει οτι ο κατασκευαστής ότι εχουν, δεν είναι απαραίτητο ότι υποστηρίζουν full 4K@60.

Υπάρχουν 2 εκδόσεις HDMI2, η πλήρης, που υποστηρίζει 4Κ@60 4:4:4 chroma και η ημιτελής, που υποστηρίζει 4Κ@60Ηz 4:2:0 chroma. Για βίντεo είναι μια χαρά η ημιτελής έκδοση, για desktop κτλ, όχι.

Αν δεν αναφέρουν 4Κ@60 με full 4:4:4 (ή RGB) μη βιαστείτε να την πάρετε.

ναι το tzekara πρέπει να δώσω γύρο στα 1700 και πάνω να είναι ok και όχι μονο αυτό πρέπει να ποστηρίζει DisplayPort

για να μπορεί να στήλη η κάρτα μου 4Κ@60 γιατί με HDMI θα στήλη μονο 4Κ@30:fie:

http://www.panasonic.gr/product/tx-50ax800

http://www.skroutz.gr/s/4876398/Panasonic-TX-50AX800.html

Έγινε επεξεργασία από Kakos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά πήρα μία 40 άρα ultra hd philips 6800 απο eshop.

Την έχει 589 ευρώ αλλά πριν μια βδομάδα είχε για μερικές ώρες 479.99 και την είχα παραγγείλει τότε κ περίμενα να δω τι θα γίνει :p

Ήρθε κ ψάχνω να δω πώς θα δοκιμάσω το 4k :p

Έγινε επεξεργασία από sotiris
6800 oxi 6900 :p
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα μία 40 άρα ultra hd philips 6900 απο eshop.

Την έχει 589 ευρώ αλλά πριν μια βδομάδα είχε για μερικές ώρες 479.99 και την είχα παραγγείλει τότε κ περίμενα να δω τι θα γίνει :p

Ήρθε κ ψάχνω να δω πώς θα δοκιμάσω το 4k :p

Αν έχει youtube player υπάρχουν ένα σωρό βίντεο. Άμα δεν έχει, δες ο ενσωματωμένος player άμα υποστηρίζει 4k mp4 και κατέβασε κάνα 4k από αριστερά δεξιά.

Αργεί ακόμα το 4k bluray, έξω τουλάχιστον έχουν 4k netflix (έστω και σε σκ@τ@ bitrate), στο ελλαδιστάν δε ξέρω ποιός ο λόγος που πουλάνε τις 4k...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αυτή είναι:

Buy the Philips 6800 series Ultra-Slim Smart 4K Ultra-HD LED TV 40PUS6809/12 Ultra-Slim Smart 4K Ultra-HD LED TV

Έχει youtube αλλά δεν έχω καταλάβει αν είναι 1080p ή 4k αυτά που έπαιξα :p

τελικα πως σου φενετε η tv φιλε μου?

εβαλες επανω pc πως την βλεπεις?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.