Jump to content


Κατέβασμα drivers για μητρική


Recommended Posts

Έκανα format...και λόγο του ότι το site έκανε αλλαγές και δεν μπορώ να βρω το thread που είχα κάνει πάνω σε αυτό ξανά κάνω ενα thread..

Λοιπόν έκανα φορμάτ και μέχρι στιγμής έκανα μόνο τα windows update...Θέλω να κατεβάσω και τους drivers της μητρικής...http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4396#dl 

Θέλω να μ πείτε

1)Κατεβάζω όλα όσα έχει σε αυτό το λινκ??

2)Πρέπει πρώτα να περάσω τους drivers της μητρικής και μετά της κάρτα γραφκών και μετά της κάρτας ήχου??

3)Μπορώ να δω αν έχουν η τελευταίοι drivers στο σύστημα μου και πως???

Link to comment
Share on other sites

Για τους Achi δεν ξέρω αν πρέπει να κάνεις εγκατάσταση για να μη σου πετάξει μπλε οθόνη. Εγώ πρώτα περνάω της κάρτας γραφικών, μετά του chepset που έχει για τις usb, ethernet, sound, στο τέλος πέρνα και τον driver για την USB 3. Αν θυμάμαι για να δεις ποια έκδοση από έναν driver έχεις, πάς στην Διαχείριση Συσκευών, επιλέγεις τη συσκευή, δεξί κλικ - ιδιότητες - πρόγραμμα οδήγησης. Μην βάλεις πρόγραμμα που ψάχνει για να έχεις τους τελευταίους οδηγούς. Δεν ξέρεις από που τους κατεβάζει, αν είναι οι σωστοί και γενικά μπορεί να καταλήξεις να μη μπαίνεις στα win  ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τί είναι το slimdrivers?

 

SlimDrivers scans for available updates for all of your drivers, and then manages the download and installation process for you. Rather than having to figure out which programs might be out of date and then checking for updates individually, you can use this program to significantly streamline the process and keep all programs running smoothly.

 

Δηλαδη προγραμμα που σου κατεβαζει αυτοματα τα Drivers , ειτε μητρικης, ειτε καρτας γραφικων/ηχου ειτε οτι αλλο χρειαζεται drivers. 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη προγραμμα που σου κατεβαζει αυτοματα τα Drivers , ειτε μητρικης, ειτε καρτας γραφικων/ηχου ειτε οτι αλλο χρειαζεται drivers. 

Δεν ακούγετε άσχημο,πάει για δοκιμή αμέσως σε ενα νετβοοκ που με παιδεύει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ακούγετε άσχημο,πάει για δοκιμή αμέσως σε ενα νετβοοκ που με παιδεύει.

Ευχαριστώ

Μακαρι να σου λυσει τα χερια αν και τα netbook ειναι pain in the @ss απο μονα τους με τις απειρες ασυμβατοτητες που εχουν. Θυμαμαι νετμπουκ που ενω ειχε drivers για ΧΡ , τα ΧΡ πηγαιναν χειροτερα απο τα 7 πανω , και το γυρισα στα 7 ! 

 

 

Να ρωτήσω κάτι....Στην μητρική πως μπορώ να δω ποιους drivers έχω?

= Μηπως εννοεις απο το Device manager ? Δεξι κλικ στο Υπολογιστης-Διαχειριση-Διαχειριση συσκευων και βλεπεις τι ειναι εγκατεστημενο

ή 

πατα στην αναζητηση System Information και τρεξε το. Στην κατηγορια "software environments" λεει system drivers και τους εχει σε λιστα.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Αμ το αλλο, το οτι βγηκε δηλαδη 22 μηνες σχεδον μετα το FC , αλλα (παραμενει) σε BETA , τι σου λεει; :p Ολα δουλευουν ρολοι μαλλον :p 

 

Γιατι θελεις να το αλλαξεις; Εκανες φορματ, δε λειτουργει ο μοχλος στο fifa και πιστευεις οτι φταιει το Bios ? :p 

Link to comment
Share on other sites

Αμ το αλλο, το οτι βγηκε δηλαδη 22 μηνες σχεδον μετα το FC , αλλα (παραμενει) σε BETA , τι σου λεει; :p Ολα δουλευουν ρολοι μαλλον :p

 

Γιατι θελεις να το αλλαξεις; Εκανες φορματ, δε λειτουργει ο μοχλος στο fifa και πιστευεις οτι φταιει το Bios ? :p

 

 

Γιατι οχι , βεβαια ισως να φταει και το τροφοδοτικο . αν για παραδειγμα δεν δινει 12v καθαρα , αλλα δινει 11,8v  , το συστημα μπορει να μπερδεψει το λογικο 1 , με το λογικο 0 και ετσι να του κουνιεται ο μοχλος μονος του . !!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανεις οποιοδηποτε αλλο βημα, ρωτησε σε νεο thread ή σε καποιο παρομοιο , ή διαβασε απλα καποιο παρομοιο , για το πως φλασαρουμε το bios. (δε ξερω αν στης Gigabyte τις μητρικες ειναι φρονιμο να το κανεις μεσω windows utilities ).

 

Επισης ακομη πριν απο αυτο, κανε ενα κοπο να βρεις καποιου το gamepad να δοκιμασεις αν δουλευει με εκεινο , να βεβαιωθεις οτι δε του σαλευει του Fifa με τα ΧΒΟΧ controllers. Αν και απ'οτι θυμαμαι το κανει και με το keyboard, αρα εχει χαζεψει το παιχνιδι.

Κατι μου λεει γενικως οτι το bios update δε θα λυσει το προβλημα , αλλα δε ξερεις... Τωρα ποιο bios φορας;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.