Jump to content



Αγορα Gaming Headset


kilahed

Recommended Posts

Αγορά από εξωτερικό παίζει; Αν ναι τότε

[ame=http://www.amazon.it/beyerdynamic-770-PRO-Cuffie-tradizionali/dp/B0016MNAAI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1373370153&sr=8-1&keywords=beyerdynamic+dt+770]beyerdynamic DT 770 PRO Cuffie tradizionali: Amazon.it: Elettronica[/ame]

Με 154€ σε 1-2 εργάσιμες το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

150-160 παιζουν και ελλαδα, για κοιτα καλυτερα ! βγαζει ενα σωρο ελληνικα μαγαζια το google, ενα απο αυτα μαλιστα πληρωνει διαφημιση και στο forum :)

BeyerDynamic DT 770 Pro 80 Ohm - Athens Pro Audio Store

Link to comment
Share on other sites

150-160 παιζουν και ελλαδα, για κοιτα καλυτερα ! βγαζει ενα σωρο ελληνικα μαγαζια το google, ενα απο μαλιστα πληρωνει διαφημιση και στο forum :)

BeyerDynamic DT 770 Pro 80 Ohm - Athens Pro Audio Store

Σωστή η παρατήρηση αλλά πρότεινα το amazon επειδή είπε ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα και τα βιάζεται. Αν μπορεί να περιμένει εννοείται να τα πάρει απο Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα το μεσημερι σε γνωστο audiophile καταστημα που μου ειπαν οτι τα εχουν διαθεσιμα και προς δοκιμη πηραμε αγκαλια με ενα φιλο το λαπτοπ και μια εξωτερικη xfi και καναμε την δοκιμη σε FLAC ειναι ονειρο...δεν εχω να πω πολλα σε παιχνιδια δεν ξερω αλλα μου φανηκαν πολυ flat εως υποτονικα...ο ανθρωπος στο καταστημα (πολυ επαγγελματιας) μου ειπε πως αν ειναι να αγορασω τετοια ακουστικα μια xonar st-stx ειναι μονοδρομος για το pc οπως επισης αν θελω headset για παιχνιδια καλυτερα να παω σε sennheiser δεν ξερω εχω μπερδευτει :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σε φιλο που εχει και αυτος Xonar Dx τα Raxer kraken πολυ δυνατα πολυ μπασο αλλα απο μεσαια υψηλα :TD: στα games ειναι φοβερα παντως...anyway για zxr λες οχι λοιπον απλα ειναι πιο game oriented απο την xonar stx ετσι πιστευω για τα ακουστικα δεν τα βρηκα καπου ελλαδα και εκει ειναι το διλημα γιατι δεν την παλευω αλλο χωρις headset

Να σε ρωτησω λιγο, ποια ηχεια εχει ο φιλος σου που δοκιμασες τα kraken με την xonar? Προσωπικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος με τα kraken pro αλλα ειμαι με onboard προς το παρον..για αυτο και σε ρωταω..

thanks..;)

Link to comment
Share on other sites

Κατι επαιζε με την x-fi ή/και τα ιδια τα παιχνιδια, βασικα εχει καποια ενισχυση η ιδια η εξωτερικη ? γιατι εμενα τα dt770 στην x-fi την titanium ητανε ΠΟΛΥ ψοφια, μονο οταν συνδεσα με toslink την καρτα με τον audio-gd compass ( DAC + AMP μαζι, κατι σαν το zero DAC αλλα με ακομα μεγαλυτερο vfm ) μπορουσα να πω πως αξιζανε τα 150 ευρω που ειχα δωσει τοτε.

Πιστεψε με, με την Z θα ειναι αλλιως τα πραγματα, τα pc360 και pc350 ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ακουγονται πιο "fun" στα παιχνιδια, στο υπογραφω αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω λιγο, ποια ηχεια εχει ο φιλος σου που δοκιμασες τα kraken με την xonar? Προσωπικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος με τα kraken pro αλλα ειμαι με onboard προς το παρον..για αυτο και σε ρωταω..

thanks..;)

Z906 οπως και εγω πανω σε dx πολυ ευχαριστημενος πολυ δυνατα ογκωδης ηχος για ταινιες και παιχνιδια τωρα για μουσικη ειναι αναλογος τα γουστα και τι πιανει το αυτι του αλλου

Link to comment
Share on other sites

Κατι επαιζε με την x-fi ή/και τα ιδια τα παιχνιδια, βασικα εχει καποια ενισχυση η ιδια η εξωτερικη ? γιατι εμενα τα dt770 στην x-fi την titanium ητανε ΠΟΛΥ ψοφια, μονο οταν συνδεσα με toslink την καρτα με τον audio-gd compass ( DAC + AMP μαζι, κατι σαν το zero DAC αλλα με ακομα μεγαλυτερο vfm ) μπορουσα να πω πως αξιζανε τα 150 ευρω που ειχα δωσει τοτε.

Πιστεψε με την Z θα ειναι αλλιως τα πραγματα, τα pc360 και pc350 ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ακουγονται πιο "fun" στα παιχνιδια, στο υπογραφω αυτο :)

Ενισχυση δεν νομιζω να εχει τροφοδοσια απο usb παιρνει οποτε ¨μαλλον" δεν εχει απλα οπως ειπα στα FLAC ηταν τουμπανο και στα games πολυ εως εντελως flat τα θελω για games ομως πιο πολυ οποτε η παω για kraken και κραταω την dx (η παιρνω μια creative Z) η δεν ξερω εχω μπερδευτει :wall:

Link to comment
Share on other sites

flat και dt770 δεν πανε μαζι, το frequency response των συγκεκριμενων ειναι σαν V

Απλα θελουν λιγο παραπανω "ζουμι" για να αποδωσουν, μια απλη καρτα ηχου δεν φτανει, η Z με τον ενσωματομενο headamp θα τους δωσει αλλο αερα να εισαι σιγουρος :)

Link to comment
Share on other sites

flat και dt770 δεν πανε μαζι, το frequency response των συγκεκριμενων ειναι σαν V

Απλα θελουν λιγο παραπανω "ζουμι" για να αποδωσουν, μια απλη καρτα ηχου δεν φτανει, η Z με τον ενσωματομενο headamp θα τους δωσει αλλο αερα να εισαι σιγουρος :)

Θα παρω kraken για games και dt770 για μουσικη γιατι ο ηχος σε FLAC που ακουσα ηταν ονειρο εχεις καποιον εξωτερικο mini ενισχυτη για ακουστικα να μου προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

Θα παρω kraken για games και dt770 για μουσικη γιατι ο ηχος σε FLAC που ακουσα ηταν ονειρο εχεις καποιον εξωτερικο mini ενισχυτη για ακουστικα να μου προτεινεις?

fiio E9 αυτον ξερω αυτον εμπιστευομαι :p

Δεν θα προτεινα τα kraken για καμια χρηση παντως, τζαμπα χωρο θα σου πιανουνε, δεν πιστευω οτι τιμανε τα λεφτα τους ουτε ο νουμπας στο βιντεο φαινεται να εχει διαφορετικη αποψη απο εμενα.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=KUj2SHcWPlI]Razer Kraken Pro Αξίζουν; - YouTube[/ame]

Απλα το θεωρω κριμα τα 80-90 ευρω που θα δωσεις σε ενισχυτη να μην τα δωσεις στην συγκεκριμενη καρτα ηχου

Ριξε μια ματια και σε αυτο το round-up

Mad Lust Envy's Headphone Gaming Guide: (Updated: 5/23/2013. MrSpeakers Mad Dog v.3.2 Reviewed)

This is a heavy hitter. Very impressive for non-competitive gaming, especially if you wanna feel like you're in a movie theater. The bass is considerably super powered, and would make this a bad choice for competitive gaming. However, the soundstage depth and width is surprisingly large for a closed headphone. These also have the VERY best sense of distance when positioning sounds that I have heard. Nothing has toppled this headphone when it comes to that. Not the AD700, K701, or HD598. Too bad it's too wild in bass for hardcore FPS gaming. The finer details are pretty much sucked out because of the bass.

Like the other Beyers on this guide, they require amping to truly bring out their sound quality.

Link to comment
Share on other sites

Τα DT 770M 80 Ohms υπαρχουν μονο κατα παραγγελια :cry: 10-15 μερες μου ειπαν οπου πηρα τηλ τι κανουμε τωρα υπομονη η εχουμε και αλλη προταση?

Ωπα τα M που κολλανε τωρα ? δεν εχουν τα ασημενια velour pad των PRO ουτε το μπασο τους, μονο στο isolation ειναι καλυτερα κατι το οποιο προσωπικα μου φαινεται υπερβολη, τα PRO εχουν ηδη πολυ καλη μονωση και απο διαρροη ποτε δεν καταλαβα τιποτα ( ειχα για πειραμα-το-ζωο-ν εναν τρομπα που γουσταρε να ακουει σφακιανακη 192kbs mp3 με την ενταση στον θεο )

Μηπως εισαι drummer και μας το κρυβεις ? :p

Για Positioning και κλειστου τυπου στα ιδια λεφτα παιζουν μονο τα DT150 250ohm, τα συγκεκριμενα τα ειχα παρει λιγο καιρο αφου χαλασουν τα dt770 και ειμουνα πολυ ικανοποιημενος απο τον ηχο, δυστηχως ομως οχι απο την ανεση.

Μπορεις να δοκιμασεις και τα M-audio Q40 αλλα δεν μου αρεσαν καθολου με το στοκ καλωδιο και παρολο που τα αλλαξα τα earpads με τα velour των beyer στο θεμα της ανεσης παρεμεναν απαλευτα για την μοσχαρο-κεφαλη μου (:p)

Ψαξε καλυτερα για τα Pro, τοσα μαγαζια υπαρχουν, θα ορκιζομουνα πως την τελευταια φορα που περασα απο unison audiostore ειχα δει 3-4 να καθονται στο ραφι, το ιδιο στου Αλεξοπουλου - Τατση της στοας Φεξη πριν μεταφερθει 2 κλικ πιο κατω.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα τα M που κολλανε τωρα ? δεν εχουν τα ασημενια velour pad των PRO ουτε το μπασο τους, μονο στο isolation ειναι καλυτερα κατι το οποιο προσωπικα μου φαινεται υπερβολη, τα PRO εχουν ηδη πολυ καλη μονωση και απο διαρροη ποτε δεν καταλαβα τιποτα ( ειχα για πειραμα-το-ζωο-ν εναν τρομπα που γουσταρε να ακουει σφακιανακη 192kbs mp3 με την ενταση στον θεο )

Μηπως εισαι drummer και μας το κρυβεις ? :p

Για Positioning και κλειστου τυπου στα ιδια λεφτα παιζουν μονο τα DT150 250ohm, τα συγκεκριμενα τα ειχα παρει λιγο καιρο αφου χαλασουν τα dt770 και ειμουνα πολυ ικανοποιημενος απο τον ηχο, δυστηχως ομως οχι απο την ανεση.

Μπορεις να δοκιμασεις και τα M-audio Q40 αλλα δεν μου αρεσαν καθολου με το στοκ καλωδιο και παρολο που τα αλλαξα τα earpads με τα velour των beyer στο θεμα της ανεσης παρεμεναν απαλευτα για την μοσχαρο-κεφαλη μου (:p)

Ψαξε καλυτερα για τα Pro, τοσα μαγαζια υπαρχουν, θα ορκιζομουνα πως την τελευταια φορα που περασα απο unison audiostore ειχα δει 3-4 να καθονται στο ραφι, το ιδιο στου Αλεξοπουλου - Τατση της στοας Φεξη πριν μεταφερθει 2 κλικ πιο κατω.

Ρε Grunt λαθος ακουστικα πρεπει να δοκιμασα ο μ@λ_κας... :tomato: τα M δοκιμαζα και νομιζα οτι ηταν αυτα που μου ελεγες εσυ...λεω και εγω πολυ flat δεν μπορει να κανω τοσο λαθος....αυριο πρωϊ ξεκιναω αναζητηση DT 770 Pro 80 Ω

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως αυτά έχω γύρο στα 50 κοστίζουν δυνατά καλο μπάσο καθαρό μικρόφωνο αξίζουν k με το παραπάνω σε σχέσει με κάποια ακριβότερα ακουστικά ..Sound Blaster Tactic3D Alpha

http://www.pcforce.co.nz/images/HECRETACTIC3D.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως αυτά έχω γύρο στα 50 κοστίζουν δυνατά καλο μπάσο καθαρό μικρόφωνο αξίζουν k με το παραπάνω σε σχέσει με κάποια ακριβότερα ακουστικά ..Sound Blaster Tactic3D Alpha

http://www.pcforce.co.nz/images/HECRETACTIC3D.png

Ποτε ξανα σε ψευτο 3D και 5.1 ακουστικα τα συγκεκριμένα τα ξέρω τα έχει ο αδελφός μου καλα και δυνατά αλλα μέχρι εκεί τα kraken για εμενα με καλη κάρτα ήχου και σωστή ρύθμιση (γιατι αλλιώς ακους μονο μπασο) ειναι πολύ καλύτερα προσωπική γνωμη

Link to comment
Share on other sites

προσωπική άποψη πάντα :)

τα kraken είναι πολύ υπερεκτιμημένα καλλυτερα από τα καρχαρίας δεν βγήκαν αλλα έχουν ίδια τιμή..

και γενικά σαν razer έχουν καλά ακουστικά

εγώ ψήνομε να πάρο τα tiamat 7.1 ξέρω ότι δεν υπάρχει 7.1 και τα λοιπά και τα λοιπά.

αλλα επειδή με τα creative που έχουν αρκετά καλο 3D σκέφτομαι με τα tiamat θα μείνω ικανοποιμένος.. αλλα και πάλι σαν tiamat 7.1 είναι πάλι πολύ υπερεκτιμημένα αυτό το κακό το έχει η razer

Link to comment
Share on other sites

προσωπική άποψη πάντα :)

τα kraken είναι πολύ υπερεκτιμημένα καλλυτερα από τα καρχαρίας δεν βγήκαν αλλα έχουν ίδια τιμή..

και γενικά σαν razer έχουν καλά ακουστικά

εγώ ψήνομε να πάρο τα tiamat 7.1 ξέρω ότι δεν υπάρχει 7.1 και τα λοιπά και τα λοιπά.

αλλα επειδή με τα creative που έχουν αρκετά καλο 3D σκέφτομαι με τα tiamat θα μείνω ικανοποιμένος.. αλλα και πάλι σαν tiamat 7.1 είναι πάλι πολύ υπερεκτιμημένα αυτό το κακό το έχει η razer

Τα kraken default ειναι πολυ ασχημα αμα τα ρυθμισεις πανω σε μια καλη καρτα ηχου ειναι φοβερα αν θες να με ακουσεις μην παρεις tiamat...τα εχει φιλος και κλαιει τα λεφτα του αισχος positioning buzzing noise και πολλά άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.