Jump to content



ΑΝΑΓΚΗ ΑΓΟΡΑ ΜΗΤΡΙΚΗΣ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ


jdrogas

Recommended Posts

Παιδια καλημερα μεχρι αυριο το μεσημερι πρεπει να εχω παραγγελει μητρικη.

Δεν εχω pc και μου ειναι δυσκολο να δω reviews και να ψαξω.Αυτο που εχω στο μυαλο μου ειναι ABIT IC7-G αλλα μου λενε οτι δεν δινει στις μνημες πανω απο 2.85 και εγω εχω ocz pc 4000 golden 1gb-kit-dual-channel που εχουν default 2.80v.Η IC7-MAX 3 τι λεει?

Καλα λογια επισης εχω ακουσει για την ASUSP4C800-E DELUXE.Θελω βοηθεια αμεσα δεν με πειραζει το κοστος με ενδιαφερει το oveclocking σταθερες τασεις αξιοπιστια γιατι ηδη καηκα απο μια αρκετα ακριβη MSI 875.Εχω sp-94-enermax-0.90 καλες μνημες και επεξεργαστη ενα καινουργιο 3.2 northwood που θελω να τον στρωσω απ την αρχη για να ανεβει καλα.Επισης να αναφερω οτι αποκλειεται να ασχοληθω με mod.Αυτα και περιμενω βοηθεια αμεσα.Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.:jump:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

την δική μου άποψη την ξέρεις. Ή πήγαινε για την ic7max3 ή την AI7 :)

Πολύ καλή επιλογή η asus, αλλά πάλι θα έχεις περιορισμό στο Vdim-μιας και δεν θέλεις να μοντάρεις τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo

Αν δεν κανεις mod τοτε καλυτερα μην παιρνεις Asus. Ισως μια Max3.

Και η DFI 3.3 δινει στις μνημες.

Στην MAX3 δεν δουλεύει το vdimm πάνω από 2.8 λόγω VTT και η DFI δίνει maximum 2.94 ακόμα και με mod.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.