Jump to content



Κάνουν οι TFT για games?


georgel

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω μια 19Viesonic είμαι ευχαριστημένος από την απόδοση της.

Αλλά δεν έχω πόλη χώρο και έλεγα να αγοράσω μια 19 TFT. Δεν είμαι όμως σίγουρος αν μπορώ να παίζω παιχνίδια με την ίδια άνεση που παίζω τώρα?

Και πια μου προτείνεται?

Link to comment
Share on other sites

Είχα μία Sony G220 17" και πρόσφατα αγόρασα μία Sony x52. Τα παιχνίδια τα οποία παίζω είναι το UT2004, Need for Speed, Painkiller, και Rise Of Nations. Σε πληροφορώ ότι δεν είδα καμμία σοβαρή διαφορά στη TFT σε σχέση με την CRT. Go ahead!;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν λογιών λογιών οθόνες TFT για να πάρεις μια στα μετρά σου πρέπει να προσεκσεις ορισμένα χαρακτηριστικά :

-Τον λογο αντιθέσεις που κατά προτιμήσει 400/1 συνιστάτε (για παιχνίδια .) ή και μεγαλητερο

-Τον χρόνο αποκρίσεις (βασικό χαρακτηριστικό, δείχνει ποσο γρήγορα αλλάζει η εικόνα .Οι ποιο κατάλληλες τιμες για να μη σου αφήνει κατάλοιπα/σκιές από προηγούμενες εικόνες είναι---->)25,20,16 msecs όσο μικρότερο τόσο καλύτερο !!!!!

-Και πρόσεχε κα τι φωτεινότητα μην είναι τα παιχνίδια σου σκοτεινα

(κοιτα και κανενα συγκριτικό τεστ από κανά περιοδικό............)

Εγώ έχω 17 NEC δεν την συνιστώ αν και τα παιχνίδια παίζουν κανονικά

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ !!!

Link to comment
Share on other sites

Στις 19αρες δεν νομιζω οτι υπαρχουν πολλες με κατω των 25msec response. Σιγουρα θα εχεις λιγο ghosting αλλα κατα τη γνωμη μου τα οφελη ειναι πολυ περισσοτερα. Εγω δεν ξαναγυριζω στις crt πλεον... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.