Jump to content



iphone 4 σπασμένη οθόνη


mazax

Recommended Posts

Είναι απλά κουραστικό να εξηγείς πια ότι την επιδότηση και τα δωρεάν λεπτά ομιλίας

ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΛΗΡΩΣΕΙ.

Αλλά περί ορέξεως (η διαφήμιση νικάει τη λογική παντού και πάντα)

Το μόνο από τα επιχειρήματά σου που στέκει φίλε μου είναι η εγγύηση.

Κάνε τις πράξεις.

Το digitizer το αγοράζεις περίπου 10 ευρώ με τα μεταφορικά και το εργαλειάκι

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Μια απορια.

Καλα ποση επιδοτηση εχεις;

ΥΓ: Μονο εγω παιζει να ειμαι με καρτα εδω μεσα;:magic:

Φέτος έχω 900 ευρώ καθαρά + ΦΠΑ (4 συνδέσεις * 200€ + 100 στην βασική extra bonus)

Εχω 2 συνδέσεις ομιλίας και 2 Ιντερνετ (ενα στο laptop & ένα στο Ipad)

Link to comment
Share on other sites

Φέτος έχω 900 ευρώ καθαρά + ΦΠΑ (4 συνδέσεις * 200€ + 100 στην βασική extra bonus)

Εχω 2 συνδέσεις ομιλίας και 2 Ιντερνετ (ενα στο laptop & ένα στο Ipad)

Ποσο πληρωνεις δλδ την vodafone το μηνα?απο περιεργεια ρωταω

Link to comment
Share on other sites

Το digitizer το αγοράζεις περίπου 10 ευρώ με τα μεταφορικά και το εργαλειάκι

απλο δεν το λες και απ'τα λιγα που ξερω

δεν αλλαζει ευκολα το digitizer χωρις να χαλασει η οθονη, εινα κολλημενα

οποτε ή παιρνεις πακετο οθονη με digitizer και το σενιαρεις μονος σου (παλι μικρο το κοστος)

ή εαν δεν πολυπιανουν τα χερια σου

καλυτερα βρες ενα απο τα μαγαζια που κανουν τη δουλεια με 120€ και με 6μηνη εγγυηση και καθαρισες

τωρα τ'αλλα περι επιδοτησεων κτλ ειναι να χουμε να λεμε

Link to comment
Share on other sites

για δώστε μου λιγο τα φωτα σας ρε παιδια...

Εσπασε το dizitizer (γυαλι) του μηλοφωνου της γυναικας και ψάχνω να δω τι θα κάνω. οδηγους εχω βρει,τα βιντεο τα εχω ξεσκονησει δεν ειναι κατι το υπερβολικα δυσκολο , αξιοπιστο ebay seller δεν γνωρίζω που να πουλαει τις καλες οθονες (iphone 4 display + touch screen + digitizer + glass= ολο το πακετο) και οχι κινεζομουφιες.

Αν εχετε να προτείνετε με καποιο λινκ απο που πήρατε την δική σας οσοι χρειαστηκαν η γνωριζετε κατι θα ήταν το καλυτερο.

Ευχαριστώ , φιλικά.

Έγινε επεξεργασία από Ivris
Link to comment
Share on other sites

καιρο εχω να γραψω ας βαλω κατι χρησιμο...

απο το ΕΒΑΥ κατα 99% οτι και να παρεις ανταλλακτικο για iphone θα ειναι ΚΑΤΩΤΕΡΗΣ ποιοτητας απο το original. εχω αλλαξει σε πολλα iphone και πολυ προσφατα στο δικο μου πηρα μπρος πισω τζαμια κ οθονη για το 4, και οκ το μονο εφαμιλλο ειναι η retina, κατα τα αλλα:

- αλλη αισθηση του τζαμιου και λερωνεται πιο πολυ

- παραξενη συμπεριφορα του proximity οταν το βγαζεις απο το αφτι (σβηνει παλι, ειδικια στον ηλιο)

- πισω το τζαμακι της καμερας καμια σχεση, επισης καθεται σε λαθος θεση και αυτο και του φλας.

αυτα... και εκαναν κανα 80ρι. αν θες να γινει οπως ηταν πριν κανονικα, φτιαξτο officially

Link to comment
Share on other sites

καιρο εχω να γραψω ας βαλω κατι χρησιμο...

απο το ΕΒΑΥ κατα 99% οτι και να παρεις ανταλλακτικο για iphone θα ειναι ΚΑΤΩΤΕΡΗΣ ποιοτητας απο το original. εχω αλλαξει σε πολλα iphone και πολυ προσφατα στο δικο μου πηρα μπρος πισω τζαμια κ οθονη για το 4, και οκ το μονο εφαμιλλο ειναι η retina, κατα τα αλλα:

- αλλη αισθηση του τζαμιου και λερωνεται πιο πολυ

- παραξενη συμπεριφορα του proximity οταν το βγαζεις απο το αφτι (σβηνει παλι, ειδικια στον ηλιο)

- πισω το τζαμακι της καμερας καμια σχεση, επισης καθεται σε λαθος θεση και αυτο και του φλας.

αυτα... και εκαναν κανα 80ρι. αν θες να γινει οπως ηταν πριν κανονικα, φτιαξτο officially

Αυτό μήπως είναι και μια απάντηση στους φίλους που επέμεναν για ebay και το πόσο χαζός είμαι που πληρώνω?

Link to comment
Share on other sites

παιδες υπαρχουν λογης και λογης ανταλακτικα στο ebay σαφος θα υπαρχουν και μουφιες!το ebay θελει ψαξιμο!δεν περνουμε οτι βρισκουμε ! και ειδικα αυτα που εχουν τιμες χωμα

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την αλλη τόσους που βλεπω οτι εχουν αλλάξει οθονη κλπ σε iphone(και οχι μονο) κανενας δεν εχει γράψει κατι αρνητικό. :)

η διαθεση για αναφορα τυχον προβληματων ή ποιοτικων συμβιβασμων

ειναι αντιστροφως αναλογη του μεγεθους της οικονομικης διαφορας

που τελικα εξοικονομησαν οι κατοχοι για την επισκευη της συσκευης

σε σχεση με την εργοστασιακη λυση

συμπληρωματικα

αλλιως σκεφτεται σχετικα με μια τετοια επισκευη

καποιος που αφησε απληρωτη τη ΔΕΗ για να αγορασει το τηλεφωνο in the first place (που λεει ο λογος)

αλλιως καποιος που το πηρε με επιδοτηση π.χ.

κι αλλιως καποιος που τρωγοταν ετσι κι αλλιως να αναβαθμισει απο 4 σε 4s λ.χ.

οπως υπαρχουν κατοχοι ενος μικρομεσαιου οικογενειακου αυτοκινητου

που το πηραν καινουριο τοις μετρητοις προ 15ετιας και το κρατανε ακομα σαν καινουριο

υπαρχουν και κατοχοι Cayenne που βαζουν 10€ βενζινη και τσιγκουνεύονται να αλλαξουν λαστιχα

αλλα υπαρχουν κι εκεινοι που με το που γρατζουνιστει δυο τρεις φορες το αμαξι

αρχιζουν να ψαχνονται για τον αντικαταστατη του

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστο. για μενα οτιδηποτε κυκλοφορει στο ΕΒΑΥ με τιμη κατω αρκετα απο την τιμη που σου λενε στο σερβις, ειναι υποδεεστερης ποιοτητας. και σε νοκια το χω δει το φαινομενο και σε απλ.

Link to comment
Share on other sites

Εχτές παρέλαβα το κινητό της αλλαγής για αυτό που είχα δώσει με την σπασμένη οθόνη.

Είναι ένα ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ (εξωτερικά) κινητό, με άλλο ΙΜΕΙ. Νομίζω οτι αν δεν το φτιάξεις μόνος σου από EBAY, δεν αξίζει να δώσεις 120€ για αλλαγή οθόνης στο δικό σου ενώ παίρνεις άλλο με 140€+ΦΠΑ.

Μόλις κούμπωσα πάνω στο laptop επανέφερε το τελευταίο backup από την μέρα που το έσπασα. Είναι όλα όπως πριν, ένα πολύ βασικό + για τα προϊόντα apple.

Link to comment
Share on other sites

για δώστε μου λιγο τα φωτα σας ρε παιδια...

Εσπασε το dizitizer (γυαλι) του μηλοφωνου της γυναικας και ψάχνω να δω τι θα κάνω. οδηγους εχω βρει,τα βιντεο τα εχω ξεσκονησει δεν ειναι κατι το υπερβολικα δυσκολο , αξιοπιστο ebay seller δεν γνωρίζω που να πουλαει τις καλες οθονες (iphone 4 display + touch screen + digitizer + glass= ολο το πακετο) και οχι κινεζομουφιες.

Αν εχετε να προτείνετε με καποιο λινκ απο που πήρατε την δική σας οσοι χρειαστηκαν η γνωριζετε κατι θα ήταν το καλυτερο.

Ευχαριστώ , φιλικά.

Λοιπόν περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Όπως μπορεί να έχετε δει και από βίντεο, στο μηλόφωνο το digitizer αλλάζει πανεύκολα και δεν είναι κολλημένο τρελά με την οθόνη.

Γιατί θες να αγοράσεις και οθόνη φίλε μου?

Το digitizer είναι το γυαλί που ακουμπάει το δάχτυλό σου, και καταλαβαίνει πού αγγίζεις και μεταφέρει την πληροφορία στο κινητό ώστε να φαίνεται ότι έχεις αγγίξει την οθόνη. Η lcd είναι από μέσα. Αν δεν έχει χαλάσει γιατί να την αλλάξεις?

Όσον αφορά ebay sellers, προσωπικά ψάχνω πάντα κινέζο, με σχεδόν 100% θετικές αξιολογήσεις, και μετά ελέγχω τις τελευταίες αρνητικές και ουδέτερες αξιολογήσεις του. Αν όλες αφορούν το προϊόν που με ενδιαφέρει κόβω πέρα.

Επίσης προσπαθώ να αποφεύγω τεράστιους πωλητές με πχ 1000 πωλήσεις το μήνα. Σε αυτούς το ενδιαφέρον να σε εξυπηρετήσουν έχει ίσως ατονήσει και μία αρνητική αξιολόγηση δε θα τον νοιάξει μιας και τον ίδιο μήνα θα έχει 2000 θετικές και δε θα του φανεί!

Link to comment
Share on other sites

Εχω νέα.

Με 40 ευρουδάκια,παρέλαβα οθονη (digitizer+display) + κατσαβιδια + screen protector.

Οπως προείπε και ο Γιωργος aka Κοπρίτης , η διαδικασια δεν ειναι εύκολη αλλά δεν είναι και δύσκολη , εξαρταται στο λύσε - δέσε και γενικα τι εμπειρία έχεις.

Με λίγη προσοχή και ένα κάρο βιντεο στο youtube όλα όπως ήταν σαν να μην εσπασε ποτε , και όσον αφορα την οθόνη ουδεμια διαφορά είδα απο την μαμισια.παιζει τα πάντα ,απορίνεται κανονικά ακομα και οταν μιλας στο τηλέφωνο. αυτά.

Αν υπήρχε apple store ελλάδα δεν θα το σκεφτόμουν καν να μπω στην διαδικασία αυτη, αλλά με τόσα κλεφτρόνια με τα υπέρογκα ποσά που ζητάνε + το απαράδεκτο σερβις που δινει vodafone germanos, δικαίως νομίζω μπορώ να χαίρομαι.

φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ αν μου ξανά σπάσει πάλι θα το αλλάξω.

Χωρίς να δώσω ένα ευρώ από την τσέπη μου έχω καινούργιο κινητό, με μπαταρία που κρατάει 2 μέρες full όπως παλιά και καλύτερο σήμα ( το πρώτο 4 ήταν αγορασμένο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας τέλος Αυγούστου 2010 ) Πλέον μιλάω μέσα στο σπίτι μου. Αφού το 4s το έχω παροπλισμένο. Αν μπορείτε να αντέξετε το κόστος ή έχετε επιδότηση συμφέρει η αλλαγή. Το κινητό είναι ολοκαίνουργιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Εχω νέα.

Με 40 ευρουδάκια,παρέλαβα οθονη (digitizer+display) + κατσαβιδια + screen protector.

Οπως προείπε και ο Γιωργος aka Κοπρίτης , η διαδικασια δεν ειναι εύκολη αλλά δεν είναι και δύσκολη , εξαρταται στο λύσε - δέσε και γενικα τι εμπειρία έχεις.

Με λίγη προσοχή και ένα κάρο βιντεο στο youtube όλα όπως ήταν σαν να μην εσπασε ποτε , και όσον αφορα την οθόνη ουδεμια διαφορά είδα απο την μαμισια.παιζει τα πάντα ,απορίνεται κανονικά ακομα και οταν μιλας στο τηλέφωνο. αυτά.

Αν υπήρχε apple store ελλάδα δεν θα το σκεφτόμουν καν να μπω στην διαδικασία αυτη, αλλά με τόσα κλεφτρόνια με τα υπέρογκα ποσά που ζητάνε + το απαράδεκτο σερβις που δινει vodafone germanos, δικαίως νομίζω μπορώ να χαίρομαι.

φιλικά.

Καλησπέρα! Καινούρια στην παρέα και ομοιοπαθής.. Μπορεις να μου πεις απο που προμηθευτηκες την οθονη κλπ με 40Ε? Αν βεβαια ισχυον οι ιδιες τιμες γιατι περασε κ πολυς καιρος..Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.