Jump to content



Νεο Pc Γραφίστα


Goku

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες,

ενδιαφερεται να φτιαξει ο bro νεα συνθεση χωρις οθονη-κουτια-περιφερειακα.

Λογω στρατιωτικης θητειας, εχω χασει αρκετα την μπαλα με τις νεες τεχνολογιες οποτε δεν μπορω να εχω μια σφαιρικη αποψη περι των πραγματων.

Η χρηση που κανει αποτελειται κυριως απο γραφιστικα προγραμματα ( photoshop, illustrator, corel, indesing κτλ) και αντε κανα ελαφρύ game (pro evolution soccer, football manager ).

Το budget κυμενεται γυρω στα 500-600€ .. :)

Link to comment
Share on other sites

Η παρακατω συνθεση θα ικανοποιησει τις αναγκες σου και με το παραπανω.

Εχουμε και λεμε:

Gigabyte GA-Z68XP-UD3 (B3) | Skroutz.gr

Intel Core I5-2500 Box | Skroutz.gr

Gigabyte GeForce GTX550 1GB | Skroutz.gr για GPU acceleration οπου ειναι δυνατον

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2) XMP | Skroutz.gr

OCZ Agility 3 SATA III 2.5" SSD 120GB | Skroutz.gr

Με δεδομενο οτι οποιονδηποτε σκληρο παρεις αυτην την περιοδο θα το δωσεις το κατοσταρικο, πιστευω οτι θα ειναι πολυ καλυτερα να αγοραστει τωρα ενας ssd και αν χρειαστει hdd το ξανακοιταμε οταν επιστρεψουν οι τιμες σε λογικα επιπεδα. Το τροφοδοτικο κραταει καλα ακομα, δεν πιστευω οτι αξιζει να αλλαχτει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα κοιταγα προς AMD 8 core στα 190~ ευρω, πολυ μνημη και πολυ μετρια καρτα γραφικων.. Απο μητρικη εφοσον δεν σε νοιαζουν τα απολυτα και με 130 ευρω βγαινεις με μια Gigabyte 990fx UD3.

To μονο σιγουρο ειναι οτι θα χρειαστει δισκο για back up!:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.