Jump to content



win 7 ultimate σε amilo pa 3515


vagosofron

Recommended Posts

Αυτη τη στιγμη τρεχει vista. Θα χρειαστει να κατεβασω τους drivers απο το site της fujitsu ή θα τους βρουν τα windows? Επειδη δεν εχω ξαναβαλει 7αρια, η διαδικασια για partition δεν εχει αλλαξει ετσι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ασχημες εξελιξεις τελικα... Η εγκατασταση εγινε με δυσκολια, και το laptop παρουσιαζε προβληματα ( γι'αυτο και ειπαμε να κανουμε format απο την αρχη).

Κατα την εκκινηση δεν bootare καθολου και οοοοταν το αποφασιζε πετουσε την επιλογη της επιδιορθωσης. Τελικα το πηγαμε σε ενα τεχνικο και μας ειπε οτι εχει προβλημα η μητρικη. Και οτι θελει 150€ για να τη φτιαξει. Εαν ειναι ετσι ( πραγμα που δεν μπορω να εξακριβωσω), υπαρχει περιπτωση να βρω μεταχειρο μητρικη για το συγκεκριμενο μοντελο? Μου φαινονται κομματακι πολλα τα 150€.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ειχα μια ιδεα, μπορει να ακουστει γελοια, αλλα θα την προτεινω.

Τελικα το κοστος για τν επισκευη ξεπερναει τα 200€, οποτε σκεφτηκα...

Εαν κρατησω τον σκληρο, υπαρχει περιπτωση να φτιαξω ενα mini tower στο οποιο να μπορεσω να χρησιμοποιησω ΚΑΙ τον επεξεργαστη (Turion X2 RM-70) ΚΑΙ τις μνημες (1x2gb sodimm) ΚΑΙ το dvd-rom του?

Το εν λογω μηχανημα θα ειναι μονιμα συνδεδεμενο σε 32 tv και θα χειριζεται με ασυρματο πληκτρολογιο/ποντικι.

Ουτε παιχνιδια ουτε βαρια προγραμματα...μονο Internet.

Αν μπορει καποιος να μου πει καποια μητρικη συμβατη με τα παραπανω, καρτα γραφικων κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα μια ιδεα, μπορει να ακουστει γελοια, αλλα θα την προτεινω.

Τελικα το κοστος για τν επισκευη ξεπερναει τα 200€, οποτε σκεφτηκα...

Εαν κρατησω τον σκληρο, υπαρχει περιπτωση να φτιαξω ενα mini tower στο οποιο να μπορεσω να χρησιμοποιησω ΚΑΙ τον επεξεργαστη (Turion X2 RM-70) ΚΑΙ τις μνημες (1x2gb sodimm) ΚΑΙ το dvd-rom του?

Το εν λογω μηχανημα θα ειναι μονιμα συνδεδεμενο σε 32 tv και θα χειριζεται με ασυρματο πληκτρολογιο/ποντικι.

Ουτε παιχνιδια ουτε βαρια προγραμματα...μονο Internet.

Αν μπορει καποιος να μου πει καποια μητρικη συμβατη με τα παραπανω, καρτα γραφικων κλπ...

Δοκίμασε να ελέγξεις τις μνήμες με memtest, αφού βεβαιωθείς ότι είναι εντάξει έλεγξε τον σκληρό.

Link to comment
Share on other sites

Ασχημες εξελιξεις τελικα... Η εγκατασταση εγινε με δυσκολια, και το laptop παρουσιαζε προβληματα ( γι'αυτο και ειπαμε να κανουμε format απο την αρχη).

Κατα την εκκινηση δεν bootare καθολου και οοοοταν το αποφασιζε πετουσε την επιλογη της επιδιορθωσης. Τελικα το πηγαμε σε ενα τεχνικο και μας ειπε οτι εχει προβλημα η μητρικη. Και οτι θελει 150€ για να τη φτιαξει. Εαν ειναι ετσι ( πραγμα που δεν μπορω να εξακριβωσω), υπαρχει περιπτωση να βρω μεταχειρο μητρικη για το συγκεκριμενο μοντελο? Μου φαινονται κομματακι πολλα τα 150€.

Aν δεν είχε κανένα προβλημα όταν το είχεις με τα vista τότε ΔΕΝ έχει κανένα θέμα η μητρική από το μηχάνημα απλά δεν έχεις κάνει σωστά την εγκατάσταση.

Πριν το πετάξεις λοιπόν, δώστω σε κάποιον που ξέρει να σου ξαναπεράσει τα 7.

Η ιδέα που είχες δεν παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα το παρουσιαζε πριν βαλω τα 7. Το πηγε το παιδι σε τεχνικο και του ειπε οτι δεν τον συμφερει να το φτιαξει γιατι το κοστος ξεπερνα τα 200€ λογω χαλασμενης μητρικης. Απλα θελω να τσεκαρω πρωτα μηπως ειναι η πλακετα τροφοδοσιας. Οι μνημες λειτουργουν κανονικα.

Η ιδέα που είχες δεν παίζει.

Κριμα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.