Jump to content



MSI Κ8Νeo και foto...


Vagouridis

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Χθες, στις 21:09]

Και να πως ξηνετε η μητρικη οταν απλα πας να βαλεις τα ΑΤΑ133 καλωδια και απλα ακουμπανε στην μητρικη....δεν λεω θα μποσουσε να ειναι ενα ωραιοτατο βινυλ στο NFS......

P.S. Δεν εχω τιποτα με την μητρικη κατα τα αλλα μπορει να ειναι αψογη αλλα το χρωματακι της και η συσκευασια της ειναι αισχρη εως και προστυχη....

μην τρελαινόμαστε παιδιά...

τα εν λόγω ''σημάδια'' είναι κατασκευαστικά

έχω δουλέψει αρκετά κομμάτια και όλα έχουν αυτά τα σημάδια στο ίδιο σημείο

ΥΓ Τι έχει η συσκευασία της και την θεωρείς αισχρή;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Πάλι καλά που δεν πήρα ΜSI και εγώ ρε VAG....

Eιχα πάντα κάποιες αμφιβολίες για την MSI και προτίμησα να πάω στην ABIT και το Κ8V Pro...

Bέβαια δεν την έχω παραλάβει ακόμη για να δώ και εγώ μήπως φάω καμμιά φόλα αλλά όπως ξέρεις είμαι και λιγάκι κολ@@@αρδος εεεε τυχερός ήθελα να πώ...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

μην τρελαινόμαστε παιδιά...

τα εν λόγω ''σημάδια'' είναι κατασκευαστικά

έχω δουλέψει αρκετά κομμάτια και όλα έχουν αυτά τα σημάδια στο ίδιο σημείο

ΥΓ Τι έχει η συσκευασία της και την θεωρείς αισχρή;

Κατασκευαστικα δεν θα το ελεγα , οσο για το αισχρη δες μονο πω ειναι τα και καλα rounded καλωδια και μετα πες μου ....

Link to comment
Share on other sites

Τη χρώμα έχει η motherboard μαύρο η κόκκινο? Όπως την βλέπω στην φωτογραφία φαίνεται για μαύρο η δικιά μου έχει κόκκινο χρώμα. Δεν την πας πίσω να πάρεις μια άλλη για καλό και για κακό?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

Κατασκευαστικα δεν θα το ελεγα , οσο για το αισχρη δες μονο πω ειναι τα και καλα rounded καλωδια και μετα πες μου ....

από όσες έχω δει τα ''σημάδια'' είναι στο ίδιο σημείο

αντίστοιχα σημάδια επίσης υπάρχουν και σε άλλες μητρικές άλλου χρώματος

τα καλώδια τώρα τι σχέση έχουν με την συσκευασία; συμφωνώ ότι δεν είναι τα καλύτερα αλλλά μήπως υπερβάλλεις όταν λες την συσκευασία αισχρή και πρόστυχη επειδή τα καλώδια δεν είναι ''τα'' τέλεια;

πάντα φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

από όσες έχω δει τα ''σημάδια'' είναι στο ίδιο σημείο

αντίστοιχα σημάδια επίσης υπάρχουν και σε άλλες μητρικές άλλου χρώματος

τα καλώδια τώρα τι σχέση έχουν με την συσκευασία; συμφωνώ ότι δεν είναι τα καλύτερα αλλλά μήπως υπερβάλλεις όταν λες την συσκευασία αισχρή και πρόστυχη επειδή τα καλώδια δεν είναι ''τα'' τέλεια;

πάντα φιλικά

Πες το οπως θες , απλα περιμενα κατι παραπανω και οχι μερικα καλωδιο τυλιγμενα με το πιο φτηνο θερμοσυστελομενο μακαρονι ....Απλα η μητρικη απο το πως ηρθε , απο το πως μυριζε απο το πως δουλεψε και απο οτι ακουσα σε μια δεξιωση της MSI με εκανε να αλλαξω γνωμη.....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως που την εχει κι ενας φιλος μου με επεισαν οι επιδοσεις της και την αγορασα και δεν νομιζω οτι το χρωμα ή τα καλωδια ειναι το ζητουμενο αλλα το πως δουλευει.Και σε αυτο ειμαι μαρτυρας οτι με Α64 3000+ η μητρικη κυριολεκτικα "πεταει".

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

Πες το οπως θες , απλα περιμενα κατι παραπανω και οχι μερικα καλωδιο τυλιγμενα με το πιο φτηνο θερμοσυστελομενο μακαρονι ....Απλα η μητρικη απο το πως ηρθε , απο το πως μυριζε απο το πως δουλεψε και απο οτι ακουσα σε μια δεξιωση της MSI με εκανε να αλλαξω γνωμη.....

πες μας και εμας να ξερουμε τι ακουσες στη δεξιωση , κριμα δεν ειναι να ειμαστε στην ασχετιλα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 13:11]

gfa3 εχεις δει και αλλες μητρικες και το λες αυτο?

Gigabyte K8NNXP-ASUS K8V

δυστυχως μονο αυτες ολες ομως με Α64 3000+.Η ΜΣΙ ειναι πολυ καλυτερη σε o/c απο αυτες τις δυο.Ανεβαζει πολλα φσβ αρκει να εχεις ΜΝΗΜΕΣ κι οχι μνημες :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από kallileo

Ρε Vag εχεις μηπως παρατηρησει τιποτα προβληματα στο bios????

οπως λαθος ενδειξη λαθος της θερμοκρασιας της CPU????

Κοιτα 73 δεν ειδα αλλα κατι 60αρια τα βλεπα να πω την αληθεια , αλλα εχοντας ζησει με Π4Π800 φσβ η λαθος ενδειξ για την θερμοκρασια ειναι τροπος ζωης πια.....ειχα 31 βαθμους στο δωματιο 36 νερο και η μητρικη ελεγε 33 στον επεξεργαστη . Οποτε αστα ολα να λενε....χερακι πανω στην ψυκτρα κανα δαχτυλακι στο τανκ και περιπου το κοβω στα ποσα ειμαι....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.