Jump to content



TV 50+ inches


TifoziF1

Recommended Posts

Μα σε μεγαλα πανελ δεν ειναι σχεδόν παντα(IPS κλπ) κάτι εκτος απο ΤΝ?

Κατι τέτοιο είχα διαβάσει, γιατί το ΤΝ σε μεγάλα πάνελ δημιουργεί προβλήματα με τις γωνίες θέασης και δεν το χρησιμοποιούν.

Ναι αλλα δε μιλαμε μονο για LCD αλλα κ για Plasma :)

Επισης με τον ορο πανελ εννουσα ολο το "πακετο" πανελ+φιλτρα και decoders που "σερβιρουν" την εικονα στο πανελ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

δεν θα έδινα τόσα για LED, από 1 σημείο και μετά θα πήγαινα σε plasma, το θεωρώ κλέψιμο η αγορά LED μετά τα 400Ευρώ. Στα 500-600 και πέρα άνετα plasma.

άσχετο: [MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION], ζαχαρώνω τη philips σου τη CRT, αν αλλάξεις με ενδιαφέρει η αγορά.:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με δουλευετε?500 ευρω πλασμα τις εχετε δει?Ειναι τρισαθλιες οι περισσοτερες.Κατω απο 8 κατοσταρικα τηλεοραση δεν εχω δει που να βλεπεται...

Για αυτον που θελει ιντσες -μεγαλη αποσταση γαρ -βλεπε καφετεριες για αγωνες κλπ ειναι delicious.

Link to comment
Share on other sites

Σαλονι έχω όχι κ*λόμπαρο!!

Α και μια αλλη ερωτηση: D8000 πηρες dolly ε? Απο clouding/banding κτλ πως ειναι?Εχω ακουσει πολυ χαλια ειδικα σε >46

Χωρίς να είμαι ειδικός δεν έχω μεγάλο θέμα.

Γενικά απο τις 42 στις 55 που πήγα ξαφνικά τα 720 θα θεωρώ σκουπίδια...

Σε 1080 40άρια (γιγα) που βάζω είναι οτι αρτιότερο έχω δει, τώρα για couding / banding δεν έχω δει κάτι αλλά το ξαναλέω δεν ειμαι ειδικός καθόλου.

Πάντως σε αντίθεση και δυναμικό εύρος δεν έχει καμία σχέση με την LCD Philipπs που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε χρωματα ειναι κομπλε.Απλα ειδικα για τις 7000/8000 σε 55 ξερω οτι κατα 80% εχουν clouding (σβησε φωτα και βαλε σκουρες σκηνες η ακομα καλυτερα μαυρο background και δες αν θα βλεπεις bleeding φωτος στις ακρες) Αυτα επειδη ειναι edge led και οχι Full LED.

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει στις 50+ inches και μέχρι 1500Ε ?

Αξίζει να συζητηθεί το θέμα ή με κλειστά μάτια πάμε σε Panasonic TX-P50GT30 ?

Y.Γ Θα συνοδεύεται από έναν DM800Se + Marantz SR5300

χτες μου ηρθε εμενα η 50αρα P50G30 και ειναι απλα εκπληκτικη!!!παραγγελια απο ελεκτρονετ 899ευρω!!!δεν αξιζει να δωσεις 500 ευρω παραπανω για 3D και κανενας μας.τωρα χωρις γυαλια ειναι πολυ πρωιμη τεχνολογια και θελουμε χρονια να δουμε 3δ χωρις γυαλια.αξιζει τα λεφτα της

Link to comment
Share on other sites

χτες μου ηρθε εμενα η 50αρα P50G30 και ειναι απλα εκπληκτικη!!!παραγγελια απο ελεκτρονετ 899ευρω!!!δεν αξιζει να δωσεις 500 ευρω παραπανω για 3D και κανενας μας.τωρα χωρις γυαλια ειναι πολυ πρωιμη τεχνολογια και θελουμε χρονια να δουμε 3δ χωρις γυαλια.αξιζει τα λεφτα της

Ωραιος και με τιμη τουμπανο.

Την ειχα παρει απο πλαισιο 1.279 πριν 8 μηνες στην τιμη που την εχουν σημερα. Panasonic TX-P50G30E Plasma TV 50'' - Τηλεοράσεις - plaisio.gr

Κανε λιγο υπομονη για τις πρωτες 200 ωρες αποφευγοντας στατικες εικονες βλεποντας με aspect zoom 1.

Καλοριζικη. :T:

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος και με τιμη τουμπανο.

Την ειχα παρει απο πλαισιο 1.279 πριν 8 μηνες στην τιμη που την εχουν σημερα. Panasonic TX-P50G30E Plasma TV 50'' - Τηλεοράσεις - plaisio.gr

Κανε λιγο υπομονη για τις πρωτες 200 ωρες αποφευγοντας στατικες εικονες βλεποντας με aspect zoom 1.

Καλοριζικη. :T:

δεν ηξερα για στρωσιμο και τετοια τιποτα.πρωτη φορα παιρνω πλασμα επειδη μου την πρωτεινε ενας φιλος την συγγεκριμενη.βοηθησε μου για το στρωσιμο τι ακριβως να κανω και που να την βαλω σε ρυθμισεις κτλ αν μπορεις.χτες την πειραξα και ανεβασα φωτεινοτητα και αντιθεση στο νορμαλ μοντ.δεν ξερω αν επρεπε απο την πρωτη στιγμη να το κανω αυτο.και την ασπρη γραμμη σε μαυρο φοντο πως το κανουν?σε ζαλισα σορρυ.απλα θελω να τα κανω ολα σωστα απο την αρχη οπως πρεπει.πες μου αν μπορεις τι κανω για αρχη και πως.σε ευχαριστω :p

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει στις 50+ inches και μέχρι 1500Ε ?

Αξίζει να συζητηθεί το θέμα ή με κλειστά μάτια πάμε σε Panasonic TX-P50GT30 ?

Y.Γ Θα συνοδεύεται από έναν DM800Se + Marantz SR5300

εδώ και 6 ήμερες είμαι κάτοχος της TX-P50ST30 αγορά στα 950 ευρό απλά κορυφαία. με κλειστά μάτια!

έχει ελάχιστες διαφορές με την TX-P50GT30 και είναι και ποιο φτηνή από την αντιπροσωπεία μου είπαν ότι δεν ξέρουν πότε και αν θα ξαναφέρουν τα 2 συγκεκριμένα μοντέλα και ότι ήδη εκκρεμούσαν 180 παραγγελίες οπότε όπου βρεις μια από τις 2 βουρρρρρ!

Link to comment
Share on other sites

Εδω Panasonic Plasma G30 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια θα βρεις τα παντα για την τηλεοραση που πηρες.

για θυμησε μου αν μπορεις που βλεπω τις ωρες λειτουργειας και που βγαζω την κυλιομενη μπαρα αν μπορεις ακριβως :hmm:

Link to comment
Share on other sites

SERVICE MENU

Κρατάμε πατημένο το –V στα πλάγια της τηλεόρασης (αν και δεν παίζει ρόλο, προτείνω να είμαστε σε μια είσοδο της τηλεόρασης π.χ. HDMI 1, για να μην αλλάζει κανάλια) και πατάμε τρεις φορές το 0 (000) στο τηλεκοντρόλ.

Στην οθόνη εμφανίζεται το μήνυμα ‘StartAdjustment’ και μετά από μερικά δευτερόλεπτα εμφανίζονται δύο πίνακες, μας ενδιαφέρει ο αριστερά, όπου η περιήγηση (πάνω-κάτω) γίνεται με τα πλήκτρα 1 & 2 του τηλεκοντρόλ.

-------------------------------------------------------------------------

Για να δούμε τις ώρες:

Πατάμε το 2 στο τηλεκοντρόλ για να εμφανιστεί στον αριστερά πίνακα το υπομενού SRV-TOOL και πατάμε ΟΚ.

Εμφανίζεται ένας άλλος πίνακας με δύο στήλες, στα κελιά του πίνακα ορατά στοιχεία είναι μόνο τα TD2Microde, FlashRom, PTCT. Με τον κέρσορα του τηλεκοντρόλ πηγαίνουμε στο κελί που βρίσκεται δεξιά του PTCT:00.00.00.00.00, ώστε να φωτιστεί (εξακολουθεί να μην φαίνεται τίποτα).

Κρατάμε πατημένο το πλήκτρο MUTE στο τηλεκοντρόλ, και voila εμφανίζονται με κόκκινα γράμματα οι ώρες λειτουργίας και το πόσες φόρες έχει ανοίξει η τηλεόραση.

Για έξοδο κρατάμε 2-3 δευτερόλεπτα το κουμπί ON/OFF στο εμπρός μέρος της τηλεόρασης και το αφήνουμε για να κλείσει η συσκευή.

-------------------------------------------------------------------------

****ΠΡΟΣΟΧΗ – ΠΡΟΣΟΧΗ – ΠΡΟΣΟΧΗ****

Μετά το –V/000 και την περιήγηση στον αριστερό πίνακα με τα πλήκτρα 1 & 2 μπορεί να πάτε σε κάποιο υπομενού και να δείτε κάποιους αριθμούς να αλλάζουν συνεχώς από μόνοι τους, μην φοβηθείτε….

ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ (VOL+) KAI (VOL- ) ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΟΠΟΤΕ...

******ΔΕΝ ΠΑΤΑΜΕ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ (VOL+) KAI (VOL- )******

….οποιαδήποτε στιγμή πατήσετε το EXIT θα βγείτε από το SERVICEMENU.

Panasonic Plasma G10 : Reviews - Eντυπώσεις - Σχόλια - Page 31

Η μπαρα βγαινει με menu -> εικονα -> ρυθμ. προχωρημ. -> κυλιομενη μπαρα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.