Jump to content



MSI RX9800Pro πρώτες εντυπώσεις


vdeseris

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

εκτος του οτι λειπανε πραγματα απο τη συσκευασια και ολα ηταν ανοιχτα, επαιζε φαντασου παιχνιδια στρατηγικης με σπασιματα....στο farcry δεν ειχε καμμια διαφορα απο τη παλια μου. Μονο στο 3δμαρκ 03 εδωσε 9300 και στο 3δμαρκ 01 22600. Δεν ενθουσιαστηκα καθολου root και τα 540 ειναι πολλα λεφτα για να κατσω με κατι που δεν με ικανοποιει.

Θα συμβουλευα οσους εχουν 9800προ/ΧΤ να κατσουν με αυτες αλλους 5-6 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Kostas7GTR

Έκανες καθόλου overclocking ? Βασικά εγώ στα τεστ είδα διαφορά και στο FarCry αρκετά frame.Περίεργο !

Δυστηχώς, δεν είχα εύκαιρη 9800 για να συγκρίνω, αλλά σε σχέση με την 5950 έχει αξιοσημείωτες διαφορές σε αρκετά παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

http://forums.overclockers.co.uk/sh...ight=punkbuster

ισως να παιζει ασυμβατοτητα ΝΦ3 με Χ800 και να χρειαζεται patch. Ξεκαρετε το. Αυτο που σκεφτομουνα ηταν μηπως ζορισε το τροφοδοτικο μου Antec tru 430. Σιγουρα απο 5950 καλυτερα, εδω η 9800 ειναι καλυετρη απο 5950.Γενικα μια αυξηση επιδοσεων 15-25% χοντρικα δεν αξιζει τα διπλα λεφτα (2309800προ-540Χ800προ).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Δυστηχώς, δεν είχα εύκαιρη 9800 για να συγκρίνω, αλλά σε σχέση με την 5950 έχει αξιοσημείωτες διαφορές σε αρκετά παιχνίδια.

:):) Θα κάνεις το Mod με τα Pipelines? Ο Βάιος λέει μπορεί και μόνο που τον ακούω βαράω πυράκια !!! ΛΟΛ ! Όταν πάρω την δικιά μου θα φάει ότι mod υπάρχει... :):)

Link to comment
Share on other sites

Vgpu/Vmem έγιναν εχθές από τον φίλτατο hipro....

Διαβάζοντας ένα κάρο threads για την "ενεργοποίηση" των 16 pipelines είμαι 99.9% σίγουρος ότι δεν θα πετύχει....

Αν είστε τολμηροί, δοκιμάστετο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.