Jump to content



Ποια απ'ολες???


GoriLLakoS

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 14:11]

τι λετε ρε παιδια σοβαρα τωρα η ΑΤΙ δεν ειναι τοσο καλη οσο η Νβιντια? φρικη, για αυτο οταν γυρναω 3d στο cad η εικονα χαλαει? αααα

Αν εννοεις το Autocad ουτε και με την nvidia εισαι εντελως ενταξει. ειδικα σε shade mode, βλεπεις το μοντελο οδοντοτο,δεν ξερεις τι ειναι μπρος και τι ειναι πισω.

Εγω χρησιμοποιω μια 3dlabs Wildcat vp870 (απο ονομα σκιζει) η οποια στο Autocad υποστηριζει hardware accelaration, το μοντελο φαινεται εξαιρετικο (μετα απο 10 αλλαγες drivers) αλλα κρασαρει το αρχειο αμα το πολυγιριζεις.

Δεν φταινε τοσο οι καρτες οσο το προγραμμα.

Πολυ θα θελα μια gameαδικη καρτα να κανει αυτη τη δουλεια σωστα γιατι οι επαγγελματικες εχουν 1000+ευρακια :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Kostas7GTR

Ναι μόνο στο Thief περνάει η 6800gt την 9800pro λολ !!! Που να δείς την Χ800ΧΤ στο farcry την βλέπει με τα κυάλια !!!:):)

Mια χαρα παει και στο farcry η 6800, για 5-10% δεν τρεχει τιποτα, μονο στα benches μετρανε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Kostas7GTR

Ναι μόνο στο Thief περνάει η 6800gt την 9800pro λολ !!! Που να δείς την Χ800ΧΤ στο farcry την βλέπει με τα κυάλια !!!:):)

οτι παιχνιδι βαζω στο πσ μου γραφει nvidia the way to meant played..

δεν ειναι τυχαιο!

6800 GT ειναι πολυ καλη επιλογη για μενα,λιγο οβερκλοκ της κανεις και εισαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω με λίγο oc θα παέι καλά η 6800GT αλλά δεν έχει καμία σχέση αυτό με το ότι η nvidia τα έχει σκάσει για να βγάζει το logo της στα games. Με την ίδια λογική αν το UT2004 έλεγε Matrox θα σε έπειθε σαν εταιρία την παρούσα χρονική στιγμή ???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης

και εγω απο αγγλια θα παραγγειλω κανουριο pc κ δεν εχω κατασταλλαξει μονο στο θεμα της καρτας...γι'αυτο κ ρωταω....για να αποφασισω κ να ριξω την παραγγελια...:help:

Όποια από τις δύο (6800ultra και Χ800ΧΤ) και να αγοράσεις, ευχαριστημένος θα μείνεις κι από τις δύο (εκτός κι αν έχεις τίποτα τρελές απαιτήσεις πχ 2048χ1536 με όλα στο full :laughing:). Μόνο στην πρώτη πρέπει να προσέξεις το τροφοδοτικό. Δεν νομίζω να το έβαλε για την πλάκα η NVIDIA πως χρειάζεται 480Watts η 6800 εκτός κι αν έχει κάνει συνεργασία με όλες τις εταιρίες που κατασκευάζουν τροφοδοτικά!!!

Το θέμα SM3.0 υπάρχει στην θεωρεία αλλά στην πράξη, κανένα παιχνίδι στον ορίζοντα. Η engine 3 του UT που θα το υποστηρίζει, άκουσα ότι θα βγει το 2006. Μέχρι τότεεεεεεεεεεεεεεεε. Θα συμφωνίσω και με τον outlaw με τα παραδείγματά του.

Τέλος εγώ θεωρώ σύμφωνα με το συγκριτικό που είδα προ καιρού στο nordonshardware (καλά το είπα? :p) καλύτερη την Χ800ΧΤ από την 6800ultra με ελάχιστη διαφορά.

Κάτι ακόμα. ’κουσα πως το mod X800pro ----> X800XT δεν θα μπορεί να γίνεται στις καινούριες κάρτες Χ800pro για αυτό καλύτερα να προσέχετε με τα οικονομικά σας. ;)

οτι παιχνιδι βαζω στο πσ μου γραφει nvidia the way to meant played..

δεν ειναι τυχαιο!

Πάρε μια high-end ATI και την αντίστοιχη hi-end NVIDIA, τρέξε μερικά παιχνίδια που έχουν αυτό το λόγκο, βγάλε τα αποτελέσματα στη φόρα και μετά μίλησες μας για "μη τυχαίο". Αν η διαφορά είναι κάτι FPS, τότε δεν αξίζει καν η σύγκριση απλά παίρνεις ανάλογα τις προτιμήσεις σου.

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.