Jump to content



Ποια απ'ολες???


GoriLLakoS

Recommended Posts

το προβλημα που αναφερω εμφανιζεται οταν πας να περιστρεψεις το αντικειμενο που εχεις φτιαξει...απλα εξαφανιζεται οταν το περιστρεφεις...και γενικα κολλαει...

αφτο το προβλημα το εχω δει στον υπολογιστη μου με 9800προ και 9700 προ αλλα και σε 2 ακομα συμφοιτητων μου και οι δυο με 9600προ....με τι 4200 ασους που ειχα δεν ειχα κανενα προβλημα οπως με με τις gforce 2 του πανενιστημιου...το pro engineer ειναι ισως το πιο διασημο σχεδιαστικο 3d προγραμμα...καποιο bug 8α ειναι...

απλα μιλαμε για σημερινες καρτες μοντελα...και αποτι λεγεται σε reviews δεν υπαρχει πλεον αυτο το "οι ΑΤΙ εχουν καλυτερη ποιοτητα εικονας"

αλλωστε γιαυτο και πηρα 9700 προ και μετα 9800προ και δεν εμεινα σε nvidia...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Kostas7GTR [Σήμερα, στις 02:35]

Ξέχασα για το Image Quality να σου απαντήσω. Είναι μέν καλύτερο απο τις παλαιότερες αλλά δεν φτάνει αυτό των Ati. Δες συγκριτικά που δείχνουν το FarCry σε Ατι και σε 6800 ΠΧ www.tomshardware.com και θα δεις κάτι χοντρά Pixel στην 6800 στην θέση της γυαλάδας σε κάτι τοίχους και την γυαλάδα να εμφανίζεται κανονικά σε Ati. Ακόμα αν βάλεις ΜΑΧ detail με ΑΑ και ΑF σε μεγάλες αναλύσεις θα δείς σε μερικά games αργότερη την 6800U από την 9800XT !!! ΕΛΕΟΣ ! Θα μου πέις μα καλά σε νοιάζουν οι μεγάλες αναλύσεις ? ΝΑΙ γιατί έχω 22"αρα IIYAMA και παίζω 1024 και πάνω.

Και εγω ειχα δει αυτα τα sshot της ati στο far cry kosta μεχρι που ενας φιλος μου,μεγαλος ATI FAN,μου πε οτι κυκλοφορησαν sshot απο Far CRy με Dx9.0c beta σε 6800 που ενεργοποιουν pixel shader 3.0. Πολυ απλα στα video options ειχε και παραπανω επιλογη απο very high detai ,τα γραφικα ηταν απιστευτα σε σχεση με τα βελτιωμενα με depth of view της x800 και παραλληλα +20 frames παραπανω.Πιστευω οτι μαλλον εμεινε λιγο πίσω η ATI που παρεμεινε στα 24 bit και στο ps 2 μοντελο :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Helly

Και εγω ειχα δει αυτα τα sshot της ati στο far cry kosta μεχρι που ενας φιλος μου,μεγαλος ATI FAN,μου πε οτι κυκλοφορησαν sshot απο Far CRy με Dx9.0c beta σε 6800 που ενεργοποιουν pixel shader 3.0. Πολυ απλα στα video options ειχε και παραπανω επιλογη απο very high detai ,τα γραφικα ηταν απιστευτα σε σχεση με τα βελτιωμενα με depth of view της x800 και παραλληλα +20 frames παραπανω.Πιστευω οτι μαλλον εμεινε λιγο πίσω η ATI που παρεμεινε στα 24 bit και στο ps 2 μοντελο :tomato:

Εγώ γιατί είδα ότι με το PS3 Patch τα Frames το FarCry πέσανε ?? !!!!

Link to comment
Share on other sites

Παραδέχομαι ότι η Ati δεν σχεδίασε νέο core όπως η Nvidia αλλά βελτίωσε τον τρέχων πυρήνα με αποτέλεσμα τεχνολογικά τουλάχιστον η Nvidia να είναι μπροστά. Η άτι σχεδίασε αυτό το Core εδώ και 2 χρόνια και πάλι κρατάει καλά πιστευω. Αυτός είναι και ο λόγος που Clock το Clock η Nvidia είναι γρηγορότερη απο την Ati κάτι που δεν γινόταν μέχρι σήμερα. Η Ati δεν θα κατσει με τα χέρια σταυρωμένα έτσι δεν είναι ?Α και κάτι που μου ήρθε τώρα... Στην ΝVIDIA δουλέυουν τα μισά Shadders ! Εδώ στην Pic δεν δουλέυουν μερικά...

post-203-1416071051,731_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες....ακομα δεν εχω καταληξει καπου....στα μπεντς καλυτερη η 6800Ultra αλλα κ πολυ πιο ζεστη οπως κ οι περισσοτερες GeForce ,αλλα πιο γρηγορη η X800XT......!!!Ποια απο τις 2 τελικα????????????????:confused:

Link to comment
Share on other sites

αποψε παραγγειλα την ΧΤ ...αν και δεν νομιζω να εχουν μεινει κα8ολου και ΑΝ δεν εχουν κανει λα8ος τοτε μου ερχεται η ΧΤ στην τιμη της ΠΡΟ...απο αγγλια παντα...

για να δουμε τι 8α μου πουν το πρωι...19 ελεγε οτι ειχαν....8α πεσαν και ολοι πανω με τα μουτρα....χαμος...

με τετοια τιμη και αν ειναι ηδη ετοιμοπαραδοτη..δεν με ενδιαφερουν οι 6800....

http://www.lowestonweb.com/Products/DisplayInfoMain.asp?e=B392DE21-03B1-4925-84ED-9471944D6A0C

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Brwmogazos

αποψε παραγγειλα την ΧΤ ...αν και δεν νομιζω να εχουν μεινει κα8ολου και ΑΝ δεν εχουν κανει λα8ος τοτε μου ερχεται η ΧΤ στην τιμη της ΠΡΟ...απο αγγλια παντα...

για να δουμε τι 8α μου πουν το πρωι...19 ελεγε οτι ειχαν....8α πεσαν και ολοι πανω με τα μουτρα....χαμος...

με τετοια τιμη και αν ειναι ηδη ετοιμοπαραδοτη..δεν με ενδιαφερουν οι 6800....

http://www.lowestonweb.com/Products/DisplayInfoMain.asp?e=B392DE21-03B1-4925-84ED-9471944D6A0C

’ντε μεγειά ! Καλοδούλευτη και περιμένουμε αποτελέσματα !

Link to comment
Share on other sites

Απαντηση στον Βασιλη για το Pro engineer

Οι καρτες τις Nvidia εχουν πολυ καλυτερους Open gl drivers απο τις ΑΤΙ .

Τα προγραμματα οπως το Pro engineer, Autocad , 3d studio (οταν το τρεχεις σε Open GL mode),softimage ,Rhino και ολα τα Οpen GL σχεδιαστικα και 3d , τρεχουν καλητερα σε Nvidia ,αλλα παλι οχι και εκει χωρις προβληματα.

Μια καλυτερη λυση ,μονο για επαγγελματια(πολλα τα φραγκα) θα ηταν μια επαγγελλματικη καρτα τυπου Quadro η ΑΤΙ FireGL

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω φιλε τις συμπαθω περισσοτερο απο τις nvidia,λιγοτερη καταναλωση,θερμοτητα, χαμηλοτεροι χρονισμοι και παρ'ολα αυτα καλυτερες επιδοσεις στα παιχνιδια σα hardware αινεται καλυτερη σχεδιαση αλλα δεν καταφεραν να αναπτυξουν ακομα ικανοποιητικους opengl drivers .Στην δουλεια δεν χωρουν συμπαθειες

Link to comment
Share on other sites

:OT: Τεχνολογικά προηγμένη ήταν και η Atari με τον STFM......αλλά την έφαγε η μαρμάγκα.....Η Commodore έσκιζε για την εποχή της και ήταν ΕΤΗ φωτός πιο μπροστά απο ΟΛΟΥΣ......στον βόθρο και αυτή.......Το SNES ήταν τεχνολογικά ανώτερο απο το MegaDrive, αλλά σημείωσε λιγότερο απο μισές πωλήσεις..........το Saturn ήταν τεχνωλογικά ανώτερα απο το Playstation αλλα το 2ο έγγραψε εποχή με το 1ο να είναι knockout για την SEGA που πήρς τον κατύφορο. Συμπέρασμα : ο "τεχνολογικά ανώτερος" δεν είναι νικητής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτιμούσα την 6800GT γιατί πιστεύω ότι για τα λεφτά της και την επίδοσή της είναι THE BEST VALUE για τα χρήματά μας......

ΥΓ... Προσωπική άποψη και μόνο βασιζόμενη μόνο και μόνο στην προσωπική συμπάθεια σε nVIDIA κάρτες γραφικών.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

6800 GT!

ΑΤΙ ΚΑΙ ΜΛΚ

οτι παιχνιδι βαλεις ειναι nvidia..δες thief3 και θα παρεις μια γευση απο την μαντρα @@ που κλανει η 9800 προ!

Ναι μόνο στο Thief περνάει η 6800gt την 9800pro λολ !!! Που να δείς την Χ800ΧΤ στο farcry την βλέπει με τα κυάλια !!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.