Jump to content



Αναβαθμιση Cpu


Dant3

Recommended Posts

yeah ολες οι αλλες ρυθμισεις ειναι οπως ηταν.μαλιστα οι μνημες στο αυτο πανε στο 5-5-5-18 στα 1,8 και ακομα και εκει δεν ειναι σταθερες για αυτο τις βαζω χειροκινητα στα κανονικα τους.θα δοκιμασω αυριο να δωσω ταση και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Λεπον,εβαλα 1,45 απο μητρικη και ολα κομπλε με prime95 και μαξ θερμοκρασιες 56 βαθμους.οποτε ξεκιναω να μειωνω σιγα σιγα ταση μεχρι να βρω το σημειο που ειναι σταθερος?στο cpu-z μου δειχνει ταση 1,488.αυτο δειχνει παραπανω η η μητρικη τσιμπαει λιγο?

Link to comment
Share on other sites

Λεπον,εβαλα 1,45 απο μητρικη και ολα κομπλε με prime95 και μαξ θερμοκρασιες 56 βαθμους.οποτε ξεκιναω να μειωνω σιγα σιγα ταση μεχρι να βρω το σημειο που ειναι σταθερος?στο cpu-z μου δειχνει ταση 1,488.αυτο δειχνει παραπανω η η μητρικη τσιμπαει λιγο?

Το τι λέει στο monitoring το BIOS & τo software το γράφεις στα @@ σου.

Στο 99.9% των περιπτώσεων είναι off, είτε για λίγο είτε πολύ.

Όπως σωστά είπες, κατέβαζε κλικ κλικ την τάση μέχρι να βρείς την ελάχιστη τάση που χρειάζεσαι για να είσαι stable σε αυτά τα MHz :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
4GHz θα πιάσεις ( +/-100ΜHz ) και με έναν x6.

Μην νομίζεις ότι με τον x4 θα πας π.χ. 4.2-4.3G για κάθε μέρα, με aircooling και δίχως να δώσεις άπλετο ρεύμα :p

Άλλωστε τα 4G είναι υπεραρκετά για να ταΐσουνε την 6850 σου.

Κάθε μέρα όλη μέρα με 1,425V

Πάει πολύ υψηλά και το northbridge του αλλά θέλω καλύτερη ψύκτρα στα στρεσαρίσοπρογράμματα.

Ο 955 μου από την άλλη βαράει ταβάνι στα 3,9Ghz με 2660Mhz north και 1,475v τάση.

DANT3 αν ψάχνεις να σταθεροποιήσεις τον 955 στα 3,8Ghz δώσ λίγα τάση και στο CPU-NORTH VOLTAGE.

post-7477-1416075688,6086_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.