Jump to content



Απο cyta σε??


Monarch

Recommended Posts

Λοιπον μαγκες,

Εχω Cyta αλλα μου κανει πολλα νερα,βασικα δεν μπορω να απολαυσω καποια online παιχνιδια που παιζω διοτι πεφτει το νετ,σε τι να αλλαζω?Τιμη γυρω στα 30€ τον μηνα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η εξυπηρέτηση της Cyta στη Θεσ/νίκη πώς είναι; Έχω τη Forthnet, αλλά έχω ελάχιστη κατανάλωση σε τηλεφωνήματα και μού βγαίνει πολύ ακριβή - 82-83 ευρώ το δίμηνο. Δε γίνεται να έχουμε σύνδεση στο διαδίκτυο χωρίς να έχουμε τηλεφωνική σύνδεση; Στο εξωτερικό πώς γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Για ον σκεφτομουνα και εγω.Καποιες αλλες αποψεις?

Επισης ειμαι απο ενα χωριο 15χμ εξω απο Κοζανη!

εκει στο χωριο οι γείτονες τι έχουν?

Επίσης ξέρω ότι στον ΟΤΕ γίνεται να έχεις μόνο ιντερνετ, έτσι έχει ένας φίλος, ρώτα το

Link to comment
Share on other sites

Για ον σκεφτομουνα και εγω.Καποιες αλλες αποψεις?

Επισης ειμαι απο ενα χωριο 15χμ εξω απο Κοζανη!

Μπες στο site της ΟΝ (On Telecoms) και έλεγξε διαθεσιμότητα

Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω η ΟΝ έχει κάλυψη ΜΟΝΟ Αθήνα και Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

Η εξυπηρέτηση της Cyta στη Θεσ/νίκη πώς είναι; Έχω τη Forthnet, αλλά έχω ελάχιστη κατανάλωση σε τηλεφωνήματα και μού βγαίνει πολύ ακριβή - 82-83 ευρώ το δίμηνο. Δε γίνεται να έχουμε σύνδεση στο διαδίκτυο χωρίς να έχουμε τηλεφωνική σύνδεση; Στο εξωτερικό πώς γίνεται;

Γινεται νομιζω.CYTA για δες εδω. αλλα ας μην βγουμε οfftopic!

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο site της ΟΝ (On Telecoms) και έλεγξε διαθεσιμότητα

Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω η ΟΝ έχει κάλυψη ΜΟΝΟ Αθήνα και Θεσσαλονίκη

Εχεις δικαιο.Οι γειτονες εχουν conn-x oσοι εχουν ιντερνετ αλλα δεν μου αρεσει το conn-x γιατι εχει υψηλη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

Wind δεν παίζει στο χωριό??όπου παίζει conn-x νομίζω πως παιζει και η wind...εγω που έχω στο σπίτι, πολύ ευχαριστημένος..ουτε αποσυνδέσεις, ουτε τπτ!

ωχ, ωραιος φιλε θα μαθω και θα δω δεν μου ειχε περασει καν απο το μυαλο η wind!

Link to comment
Share on other sites

Γινεται νομιζω.CYTA για δες εδω. αλλα ας μην βγουμε οfftopic!

να σημειώσω μόνο πως το 1play της cyta αν δεν έχει αλλάξει κάτι είναι shared llu

δηλαδή πρέπει να έχεις ήδη ενεργό βρόγχο και από πάνω να έρθει η cyta για internet

στην πράξη μόνο ο ote δίνει σκέτο βρόγχο...

άρα με απλά λόγια θα πληρώνεις και το πάγιο του ote για την γραμμή και το κόστος της adsl στην cyta

αλλά αν πας σε double play τότε είναι full llu(δεν έχεις πάγιο οτε)

ps.αυτά τουλάχιστον μου είπαν σε συνεργαζόμενο με την cyta κατάστημα πριν 2 μήνες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπες στο site της ΟΝ (On Telecoms) και έλεγξε διαθεσιμότητα

Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω η ΟΝ έχει κάλυψη ΜΟΝΟ Αθήνα και Θεσσαλονίκη

Το έκανα, αλλά επειδή έχω κωδικό 2311 λόγω Forthnet, δε δέχεται τον αριθμό μου. Προφανώς το πρόγραμμα ελέγχει τη διαθεσιμότητα μόνο στις συνδέσεις του ΟΤΕ. Το ίδιο πρόβλημα έχει και η ιστοσελίδα της Cyta.:hang3:

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα, αλλά επειδή έχω κωδικό 2311 λόγω Forthnet, δε δέχεται τον αριθμό μου. Προφανώς το πρόγραμμα ελέγχει τη διαθεσιμότητα μόνο στις συνδέσεις του ΟΤΕ. Το ίδιο πρόβλημα έχει και η ιστοσελίδα της Cyta.:hang3:

Ναι θέλει αριθμό ΟΤΕ και κατά προτίμηση αριθμό στον οποίο δεν εχει γίνει φορητότητα επειδή ο ΟΤΕ δίνει γεωγραφικους αριθμούς. Το πρώτα ψηφία απο τον τηλ. αριθμό δηλαδή είναι αντιπροσωπευτικά για την περιοχή που βρίσκεται αυτός.

Όπως σου είπαν παραπάνω δοκίμασε με αριθμό κάποιου γείτονα ή κανενός καταστήματος που είναι κοντά στο σπίτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθόν είχα δοκιμάσει τον αριθμό μιας σχολής χορού στη γειτονιά στην ιστοσελίδα της Cyta και το υποστήριζε. Το έκανα και με την On, που επίσης τον υποστηρίζει. Από κει και πέρα, υπάρχει το θέμα της αξιοπιστίας. Επίσης, η On δεν έχει πακέτα χρόνου για κλήσεις σε σταθερά, πχ τα 20' συνομιλίας 6 ευρώ ή όσο θέλουν. Αυτήν τη δυνατότητα προσφέρει η Cyta, γι'αυτό και συνεχώς κερδίζει έδαφος. Το θέμα είναι ότι για την ώρα δεν έχει αξιόπιστη υπηρεσία, τουλάχιστον σύμφωνα με κάποιους που ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.