Jump to content



Corsair H80


gbak

Recommended Posts

λοιπον εχω ενα ψιλοθεματακι με τις θερμοκρασιες,πιο πολυ στο load,σε idle ειμαι οκ

πιστευετε αν αντικαταστησω την true black 120 με το μαραφετι αυτο της corsair θα κανω δουλεια?

εκει μεσα λεω να το βαλω,υποψιν αν ειναι να κραταω καλες θερμοκρασιες και να μου παιρνει τα αυτια,αστο καλυτερα

εντωμεταξυ το κουτι θα παραμεινει ανοιχτο το πλαινο πανελ

p1020173q.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

μη χρησιμοποιησεις τους ανεμιστηρες της corsair κανουν σαν τρενα βαλε καποιους αλλους απο θερμοκρασιες ναι σιγουρα θα δεις διαφορες αλλα μη νομιζεις οτι αμα ανεβασεις το cpu πανω απο τα 4 θα εχεις θερμοκρασιες της προκοπης, εγω με τον 920 στα 3.780 κ στο prime φτανει μεχρι κ 75 βαθμους σε idle παιζει στους 38-40 με κλειστο κουτι με ανοιχτο αντε το πολυ 2-3 βαθμους κατω

Link to comment
Share on other sites

H100 maybe?

καλα αυτο θα παει σιγουρα απε εξω,απο οτι διαβαζω επειδη η διαφορα χρηματων μεταξυ 80 και 100 ειναι μικρη,ολοι πανε σε 100 λογω ψυγειου,το θεμα ειναι μηπως πως το βολευα μεσα

Link to comment
Share on other sites

η Η100 δεν μπαίνει μες στο κουτί σου το παλικάρι που είπε για τα fans έχει δίκο θέλεις άλλα fans γιατί στο extreme mode δεν παλεύονται χειρότερα και από σκούπα κάνουν.. τώρα μόνο άμα το πάρεις και το γυρίσεις ανάποδα και να βρισκετε ανάμεσα απο το ηχείο και απο το κουτί..

Link to comment
Share on other sites

ολα χωρανε στον λιαν λι μπομπο

1031678.jpg

το θεμα ειναι,θα ανεβαζει θερμοκρασιες μεσα,με αποτελεσμα να μην εχει καλη αποδοση..

τωρα το ερωτημα μου ειναι..

εχει καλυτερη αποδοση το η80 η το η100 απο την αεροψυξη που εχω τωρα?

δλδ το η100 μπορω να το τοποθετησω εξω απο το κουτι? η πισω

το η80 αν παρω θα το βαλω στο πισω φαν ακριβως

καπως ετσι θα ειναι με το η80

2894781220111205213024.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις Η80 ή Η100.Και με τις δύο θα είσαι πολύ καλύτερα από αυτήν που έχεις τώρα.

Από κει και πέρα βάζεις και τα φανς που έχεις τώρα στην true και θα είσαι πένα!

Και δε χρειάζεται να την έχεις από έξω.

Link to comment
Share on other sites

απλα τωρα σε στρες βαραει κατι 80αρια,με τους noctua στο ηρεμο,δεν μπορω την βαβουρα

αν καταφερω με το μαραφετι της corsair και ριξω τα τεμπ στους 65-70 σε στρες θα ειμαι οκ

εντωμεταξυ στην η80 υπαρχει περιπτωση το ψυγειο να μπει οπως το χει ο τυπος στην φωτο αλλα απο την εξω πλευρα του case και το φαν απο μεσα?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το φορεσα το μαραφετακι της corsair

νταξ ειναι καλο..με 1.35v σε idle απο 37-40c

prime καψιμο οχι πανω απο 75c,νομιζω ειμαι καλα,υποψιν ολα αυτα στο αθορυβο στην μικρη σκαλα,και φουρφουρι εξτρα ηρεμο..

αμα τσιτωσεις τα φαν πεφτουν και αλλο τα τεμπς,απλα θελεις depon στο μισαωρο..

α εντωμεταξυ το αλλο φαν το φορεσα απε εξω απο την σιτα..

p1020206xw.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν ηθελα να μπλοκαρω τα δυο πανω φαν του 600τ,γιατι θα χαλαγα το airflow του κουτιου,

και μετα οι καρτες θα ουρλιαζαν λογω θερμoκρασιας.

ενω τωρα,και τον επεξεργαστη κραταω σε καλη θερμοκρασια.αλλα και οι καρτες δεν υπερβαινουn τους 62c σε bf3,και παραμενουν αθορυβες ετσι.

παντως τα noiseblocker ειναι πολυ αποδοτικα και αρκετα αθορυβα,καλυτερα απο noctua

Link to comment
Share on other sites

ο φίλος gbak είχε θέμα με τις θερμοκρασίες υποθέτω και πήρε το 600Τ...

[MENTION=560]gbak[/MENTION]...φεύγεις, χάνεσαι από το φόρουμ κατά διαστήματα αλλά επανέρχεσαι. Ο φίλος μας ο Πάνος (perp) έχει εξαφανιστεί!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε ο Lian Li μπομπος μεταμορφωθηκε σε Corsair 600T?

WTF

:hehe:

:hehe:

p1020231y.jpg

p1020233ki.jpg

σπυρο,ναι ρε αμα εχω χρονο και ειμαι στα πατρια εδαφη,ασχολουμαι ακομα,αν και απο gaming section δεν λειπω ποτε

ο perp τιποτα χαμενος εντελως ,δεν ασχολειται με αυτα

Link to comment
Share on other sites

αα,δεν σας ειπα το στειλα το η80..:hehe:

Βαβουριαζε αρκετα,δλδ ενω ολο το συστημα και τα φαν ηταν ηρεμα,απο αυτο εβγαινε ενας εκνευριστικος ηχος,μαλλον απο την αντλια..

εντωμεταξυ εδω που τα λεμε,αν τα φαν τα ειχες σε low mode,φουτσες θερμοκρασιες,οσο και με αεροψυξη,την black true

επισης κατι αλλο που διαπιστωσα,οπως ηταν η διαταξη των φαν εβαζα ζεστο αερα μεσα στο κουτι,μου χαλαγε το airflow και κατα συνεπεια ζεστενοταν και το xfire.

εν τελη ξαναγυρισα σε αερακι με το γομαρακι της noctua,και εχω απολυτη ησυχια και θερμοκρασιες πολυ καλες.

ειναι το δευτερο προιον που με χαλαει της corsair οπως και ενα τροφοδοτικο που μουγκριζε σαν τρελο απο την αρχη..γενικα η εταιρεια αυτη ειναι υπερ της φασαριας,αν κρινω και απο τα φαν του corsair 600t..

p1020243k.jpg

Link to comment
Share on other sites

^ε ναι ,μολις η corsair μαθει να φτιαχνει κουτια,τοτε το ξανασυζηταμε,προς το παρων πισω σε αλουμινιο παλι και lian li

old school κανονικα..εντωμεταξυ με χαλασε αυτη η πλαστικουρα ρε γμτο..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.