Jump to content



Αναβαθμιση μετα απο καιρο


Dragonlordcv

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους

εφτασε η ωρα να αλλαξω σελιδα σε CPU+mobo+μνημες (εννοειται) :dance3::dance3::dance3:

Η επιλογη επεξεργαστη εχει κλεισει στον ι7-2700κ οπως και για ψυκτρα εχω την Η80 της Corsair και τωρα ειναι που χρειαζομαι τη βοηθεια σας για τα υπολοιπα :o.

Επειδη η αγορα θα γινει εξ ολοκληρου απο Multirama αν σας ειναι ευκολο να μου προτεινετε mobo και μνημες.

Οι αρχικες μου επιλογες ειναι μεχρι στιγμης η Gigabyte ga-z68p-ds3 + ocz gold 6GB.

Ειμαι σε καλο δρομο η κοιταω μουφες ?

το budget ειναι μεχρι 600 ευρω (μαζι με το CPU)

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

ps. Με το Antec 900 δεν πιστευω να χω προβλημα στην εγκατασταση της Η80?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας τα +30€ που ζηταει ο 2700Κ σε σχεση με τον 2600Κ ειναι απαραδεκτα. Εννοειται οτι θα παρεις 2600Κ και θα του δωσεις ενα κλικ πανω στον πολλαπλασιαστη.

Μητρικη προτεινω αυτην:Gigabyte GA-Z68X-UD3P-B3 - Μητρική κάρτα - ATX - iZ68 | Multirama

Μνημες παρε αυτες: Kingston HyperX Genesis KHX1600C9D3K2/8G - 8 GB - Mνήμη RAM - DDR3 | Multirama

Δεν υπαρχει κανενα θεμα με την εγκατασταση της Η80.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρειάζεσαι το Ζ68 (on-die κάρτα γραφικών) εγώ προτείνω να πάρεις αυτή Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 - Μητρική κάρτα - ATX - iP67 | Multirama και να γλυτώσεις χρήματα. Για τις μνήμες που λέει ο TheOne συμφωνώ και γω αλλά αν έχεις στο μυαλό σου overclocking θα πρέπει να κοιτάξεις αλλού..

Link to comment
Share on other sites

Overclocking στις μνημες δεν προσφερει σχεδον τιποτα σε αυτο το socket. Μονο πολλαπλασιαστη, ταση θα παιξεις.

Overclock3D :: Review :: Corsair Vengeance LP 8GB 1.35v Review :: Test Setup and Overclocking

Link to comment
Share on other sites

Τις ULV τις παιρνεις ειτε για τη χαμηλη καταναλωση τους, ειτε για τις χαμηλες ψυκτρες τους. Δεν τις παιρνεις για να κλοκαρεις. Σε καθε περιπτωση απο τα γραφηματα βλεπεις οτι δεν υπαρχουν διαφορες οποιες μνημες και να διαλεξεις.

Ελπιζω να το ληξαμε το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω γιατι θα τα παρεις απο Multirama, και επιλογη σου ειναι βεβαια, αλλα κοιτα διαφορα που πληρωνεις....τουλαχιστον στις μνημες!!!

RAM MEMORY :: Kingston Hyper X 8GB DDR3 Non ECC CL9 1600MHz (KHX1600C9D3K2/8G) (Kit 2 x 4096) - Visionstudio.gr

βεβαια, κερδιζεις ενα μερος στη μητρικη..., αλλα.......!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.