Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Βρε φιλόθεε προσπαθείς να μαζέψεις κόσμο ή να διώξεις και αυτούς τους λίγους που μαζευόμαστε, πρώτα πρέπει να έρθει κόσμος στο παιχνίδι για να μην τρέχουμε hotlaps συνέχεια και μετά εάν αποφασίσει η πλειοψηφία να γυρίσει σε hardcore mode καλώς.

Υπάρχουν αρκετά οργανωμένα leagues εάν θέλει κάποιος hardcore καταστάσεις, προσωπικά δε με ενδιαφέρει πέρα από το iRacing να ασχοληθώ σοβαρά με κανένα άλλο sim γιατί απλούστατα όλα βρίσκονται σε πρωτόγονη κατάστασή για αγώνες online πέρα από οργανωμένα leagues που και αυτά συνήθως τρέχουν μια φορά την εβδομάδα.

Αυτά από εμένα, εάν μαζευόμαστε για να περνάμε καλά θα συνεχίσω οπότε μπορώ να μπαίνω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον Γιωργο και εγω. Ναι, να κρατησουμε ενα επιπεδο και να περναμε καλα αλλα νομιζω δεν ειναι αναγκη να το κανουμε οσο πιο hardcore γινεται. Το βασικο κατα την γνωμη μου ειναι να κρατησουμε μια ισορροπια μεταξυ ρεαλισμου και διασκεδασης αφου για τους περισσοτερους ειναι και ενα καινουργιο sim που τωρα το ξεκιναμε. Φυσικα ολα αυτα εαν και εφοσον το θελει και ο Φιλοθεος αφου ειναι και δικος του ο σερβερ αλλα και η ολη προσπαθεια στο να δημιουργησει ενα ωραιο περιβαλλον για ολους.

Τωρα εγω θα συνεχισω να παιζω ειτε ετσι ειτε αλλιως γιατι μου αρεσει το rf2 αλλα σιγουρα θα το προτιμουσα λιγοτερο σκληροπυρινικο γι αρχη.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μιας και έχουμε το Assetto για λιγότερο hardcore καταστάσεις, θα ήθελα στο rF2 να είναι όσο hardcore πάει.

 

Γουστάρω που έβαλε Live καιρό κ ας είναι χάλια, γουστάρω parc ferme , κλειδωμένα λάστιχα, 100% damage.

 

¨Ολα μέσα. Ανεβάζουν το immersion κατακόρυφα!!!

 

Ένα και μόνο ένα sim hardcore υπάρχει αυτή την στιγμή, ας μην το φλωρέψουμε.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί μου φίλοι, συνοδηγοί, και κινητά εμπόδια (Άγγελος, Γιάννης κ.τ.λ.)

Θα μου επιτρέψετε να τοποθετηθώ επί του θέματος.

Το rF2 είναι από μόνο του hardcore. Δεν έχει καμία σχέση με AC, R3E κ.α.

 

Αυτην την φορά οι ζημιές (multiplayer damage) είναι στο 75%. Θα πάει 100%.

Επιθυμώ ναι μεν να διασκεδάσουμε, αλλά πάνω από όλα ο σεβασμός στους υπολοίπους οδηγούς.

 

Σκοπός είναι να γίνει ένα σοβαρό leauge. Αλλιώς δεν θα έστηνα άλλον Server με SQL για να βγάλω βαθμολογία και στατιστικά αγώνα !

Το θεωρώ σοβαρό, στο multi απλά είναι πολύ μπροστά από τα υπόλοιπα.

Δεν θέλω να ξοδέψω χρόνο για να το έχουμε για χαβαλέ.

Δεν έχω τέτοιο σκοπό. Αν θέλετε κάτι άλλο και όχι τόσο hardcore τότε υπάρχει και το AC.

Θέλω κάτι σοβαρό και ρεαλιστικό. Και έτσι επιθυμώ να το δείτε και οι υπόλοιποι.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε φιλόθεε προσπαθείς να μαζέψεις κόσμο ή να διώξεις και αυτούς τους λίγους που μαζευόμαστε, πρώτα πρέπει να έρθει κόσμος στο παιχνίδι για να μην τρέχουμε hotlaps συνέχεια και μετά εάν αποφασίσει η πλειοψηφία να γυρίσει σε hardcore mode καλώς.

Υπάρχουν αρκετά οργανωμένα leagues εάν θέλει κάποιος hardcore καταστάσεις, προσωπικά δε με ενδιαφέρει πέρα από το iRacing να ασχοληθώ σοβαρά με κανένα άλλο sim γιατί απλούστατα όλα βρίσκονται σε πρωτόγονη κατάστασή για αγώνες online πέρα από οργανωμένα leagues που και αυτά συνήθως τρέχουν μια φορά την εβδομάδα.

Αυτά από εμένα, εάν μαζευόμαστε για να περνάμε καλά θα συνεχίσω οπότε μπορώ να μπαίνω.

 

Συμφωνώ κι εγώ απόλυτα με τον Γιώργο. Όλοι κι όλοι 4-5 άτομα είμαστε που μπαίνουμε, κι εγώ τον τελευταίο καιρό για λόγους ανωτέρας βίας εξαφανίστηκα. Δε λέω για τον καιρό, είναι πολύ ωραίο feature που είναι live, ασφαλώς και να μείνει. Αν ήθελα όμως να πάρω μέρος σε σοβαρή λίγκα, θα πήγαινα πάλι σε μία από τις γνωστές που ήμουν, με grid 20 και 30 αυτοκινήτων. Εγώ λέω όσοι έχουμε μαζευτεί να μπαίνουμε, να ευχαριστιόμαστε το RF2, ας κρατάμε και μια τυπική βαθμολογία αν θέλετε αλλά σοβαρό πρωτάθλημα που πρέπει να κάνω 5 ώρες practice μέσα στην εβδομάδα ούτε έχω τη δυνατότητα ούτε και τη διάθεση να ακολουθήσω. Το πνεύμα του club racing όπως πχ του racedepartment νομίζω ταιριάζει καλύτερα από αυτό της hardcore λίγκας. Just my two cents.

 

P.S. Δε θέλω σε καμία περίπτωση να υποβαθμίσω το μεράκι και τον κόπο του Φιλόθεου.

Έγινε επεξεργασία από gchristod
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέχουμε μόνο εμείς εδώ rF2.

Mαζί μας τρέχουνε και παιδιά όχι απαραίτητα απο εδώ.

Και δεν σημαίνει ότι επειδή είμαστε λίγα παδιά θα το κάνουμε Λούνα-Παρκ.

Είπαμε για τέτοιους σκοπούς υπάρχουν άλλα παιχνίδια, βλέπε AC.

Link to comment
Share on other sites

Που σαι Πάνο ???

Πέσανε να με φάνε...

[emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Ρε συ εδω θα ειμαστε ολοι μαζι να παιζουμε. Θα μας κανεις επαγγελματιες αλιεν στο τελος[emoji6] [emoji6] [emoji6] [emoji1]
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ψήνομαι αλλά είναι ψιλοάθλιο το Bahrain και δεν έχω κάν τρέξει τα V8s στο rFactor2 B)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ εδω θα ειμαστε ολοι μαζι να παιζουμε. Θα μας κανεις επαγγελματιες αλιεν στο τελος[emoji6] [emoji6] [emoji6] [emoji1]

 

Nα σας πω την αλήθεια...βαριέμαι να είμαι συνέχεια μπροστά στους χρόνους...πρέπει να έχω ανταγωνισμό...έτσι είναι σαν να τρέχω μόνος μου.

Για σας το κάνω πιο πολύ...

 

Server is up και περιμένει τα θύματά του...

har har har

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ψήνομαι αλλά είναι ψιλοάθλιο το Bahrain και δεν έχω κάν τρέξει τα V8s στο rFactor2 B)

 

 

Ούτε εγώ. Για αυτό θα τρεξω για να τα δοκιμάσω.

 

Εκτός από αυτό, στο RD έχει σοβαρό ανταγωνισμό. Δεν αναγκάζομαι να ρίξω 3 γύρους σε κάποιους....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.