Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

πριν 12 λεπτά, το μέλος geovas77 έγραψε:

Καλά ρε είστε τρελοί δώσατε στο κουτσό σκυλί να οδηγήσει F1, τί θέλετε δηλαδή να έχουμε τα καλά του Maldonado στο rF2;;;

 

 

:hehe::hehe::hehe::lol::lol:

Τι ειναι τουτος ο  Maldonado ωρε?Αυτα που εκαμνε στο assetto νομιζε οτι θα  του βγουν και εκει??

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τάκη μα δεν είπα κάτι το αντίθετο...

Εγώ είπα απλά:

 

Quote

 

Οι αγωνοδίκες όμως μετά κάθε αγώνα είναι υποχρεωμένοι να δουν το replay αγώνα και να δώσουν ή να μην δώσουν ποινές.

Δεν είναι τίτλος καλλιστείων !!!

Έχετε υποχρεώσεις κύριοι !!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν με βλεπω στους χρονους...Μπου χουυυ

@John@John εσυ ρε αγορινα γιατι μπαινοβγαινες συνεχεια???:P

 

Ευχαριστω μαντ για την καμερα και εσενα ραπιντ για τους καθρεπτες.

Εχει ΤΟΣΕΣ λεπτομεριες το παιχνιδι που θελει τρελο διαβασμα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

Kαλά ρε Γιάννη...τόσα χρόνια γνωριζόμαστε...με δίνεις στεγνά στους οχτρούς ???

 

Har har har

 

Tα ελαστικά έτσι θα τα φτιάξουμε

Οχτρούς ??? Μα εσυ ειχες  teamate και εγω ημουν μονος,ασε που ετρεχα με αλλη εταιρια

Link to comment
Share on other sites

πριν 52 λεπτά, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Απο χελωνονιντζάκι θα καταλήξεις σε κότα χωρίς φτερά αν δεν ανεβάσεις τους χρόνους....

Και σαν αγωνοδίκης, θεωρώ οτι πρέπει να αφήσεις την κάμερα οδήγησης ελεύθερη στην κρίση του οδηγού...

Οπότε κάνε τα κουμάντα σου...

Υ.Γ. και να μην ανεβάσεις τους χρόνους, δεν με νοιάζει, ξέρω οτι ξέρεις πως με ψάχνεις με το Χάμπλ και απο το σοκ δεν τολμάς να το δείξεις,

γιατί η γουίλιαμς του 1991 είναι σημαντικά γρηγορότερη απο την μακλάρεν, ειδικά σε αυτή την πίστα είναι έτη φωτός γρηγορότερη...

 

 

. Βρε σε μπέρδεψε το rfactor με την αληθοφάνειά του και νομίζεις πως τρέχεις με το αυτοκίνητο του Σέννα?

Τα αυτοκίνητα είναι εξισορροπημένα όσον αφορά τις επιδόσεις η διαφορά βρίσκεται στην οδηγική συμπεριφορά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panosdimp said:

Βρε σε μπέρδεψε το rfactor με την αληθοφάνειά του και νομίζεις πως τρέχεις με το αυτοκίνητο του Σέννα?

Τα αυτοκίνητα είναι εξισορροπημένα όσον αφορά τις επιδόσεις η διαφορά βρίσκεται στην οδηγική συμπεριφορά.

 

Ξεκινάς με 500kg ballast, ποινή για τον επόμενο αγώνα, -20 βαθμούς στην συνολική βαθμολογία και στον επόμενο αγώνα ξεκινάς τελευταίος.

Πάρε το setup της McLaren και βάλτο στην Williams ή το αντίστροφο και μετά έλα και μίλα ξανά.

 

Είχες δεν είχες με συγχησες πάλι !!!

Όλοι οι άσχετοι εδώ μαζεύτηκαν.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

. Βρε σε μπέρδεψε το rfactor με την αληθοφάνειά του και νομίζεις πως τρέχεις με το αυτοκίνητο του Σέννα?

Τα αυτοκίνητα είναι εξισορροπημένα όσον αφορά τις επιδόσεις η διαφορά βρίσκεται στην οδηγική συμπεριφορά.

Δεν έχεις καθόλου δίκιο σε αυτό που λές...

Το φορμουλάκι μου σήκωνε χτές συστηματικά τον εμπρός δεξί τροχό.. Όπως ακριβώς έκανε και ο Σέννα...

Που μάλιστα ο Σέννα το έκανε και το 1993 που είχαν τις ηλεκτρονικές που υποτίθεται δεν σήκωναν με τίποτα τροχό απο την άσφαλτο....

 

 

 

πριν 14 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

 

Ξεκινάς με 500kg ballast, ποινή για τον επόμενο αγώνα, -20 βαθμούς στην συνολική βαθμολογία και στον επόμενο αγώνα ξεκινάς τελευταίος.

Πάρε το setup της McLaren και βάλτο στην Williams ή το αντίστροφο και μετά έλα και μίλα ξανά.

 

Είχες δεν είχες με συγχησες πάλι !!!

Όλοι οι άσχετοι εδώ μαζεύτηκαν.

Το είπε για να προσπαθήσει να το παίξει γρήγορος...

Πήρε αμαξάκι 2 δευτερόλεπτα πιο γρήγορο απο το δικό μου και δεν κατάφερε να εξαργυρώσει αυτά τα 2 δευτερόλεπτα...

Αν μάλιστα είχαμε το σέρβερ στημένο την Παρασκευή με φόρμουλες, θα τον περνούσα στο χαλαρό... (γιατί στο πρώτο σέκτορ με 16-18 αεροτομές έκοβα 0,490 χαλαρα)

Θα ανασύρω τα κρυφά αρχεία με τα σετάπ του Σέννα και θα κλάψει κόσμος και ντουνιάς...

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 58 λεπτά, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Ο τροχος το 1993

f6cdf5b9cfbd0bafa6d4463409dc87da.jpg

Sent from my Note 3

MONAKO!!!!!!!!!!!!!

πριν 3 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

 

Αμ εμένα δεν μου τον σήκωνε η williams ?

 

Πω πω τι είπε!!!!!

 

Θα πάω ασσέττο να δώ αν σηκώνει τροχό η φόρμουλα που βάλανε...

Αν δεν σηκώνει, καταλαβαίνετε...

 

Τάκη, κάνε και εσύ μια δοκιμή, γιατί εγώ Παρασκευή θα το τεστάρω...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα και κάτι ανάποδα που φαίνονται στο παρακάτω βίντεο που μοιάζουν πάρα πολύ με αυτά που γίνονται στο παιχνίδι .

Ειδικά στο 3.16 και μετά εεεε Δημήτρη?

Πολύ λυπηρό που χάθηκε από αστοχία υλικού ,έζησε έντονα  κάνοντας αυτό που αγαπούσε πιο πολύ κι από τη ζωή του ,ίσως αυτός τελικά να  ήταν ο τυχερός.

 

Δεν ήθελα να γράψω τίποτα άλλο αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ, αυτή την ένταση στο τιμόνι και τις αναρτήσεις σου περνάει το rf2  ,σε κάνει να νιώθεις πως πας πέρα από τα όρια κι όμως γίνεται και παραπάνω .

Δοκίμασα το κόμπο του ασσέττο πραγματικά ένιωσα σαν να μου είχαν κάνει επισκληρίδιο αναισθησία ,φλάτ φλατ φλατ.

Capture.PNG

 

Eιδικά στο κομάτι που έχω σημειώσει νιώθεις πως από την κατάβαση και τις συνεχείς ανωμαλίες θα σου ξεκολήσει το στομάχι κι όμως είναι μόνο στο μυαλό όλα αυτά αλλά οφείλονται στο πόσο έξυπνα έχουν καταφέρει οι προγραμματιστές να το μεταφέρουν στο τιμόνι.

 

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Εγώ παρατήρησα και κάτι ανάποδα που φαίνονται στο παρακάτω βίντεο που μοιάζουν πάρα πολύ με αυτά που γίνονται στο παιχνίδι .

Ειδικά στο 3.16 και μετά εεεε Δημήτρη?

Πολύ λυπηρό που χάθηκε από αστοχία υλικού ,έζησε έντονα  κάνοντας αυτό που αγαπούσε πιο πολύ κι από τη ζωή του ,ίσως αυτός τελικά να  ήταν ο τυχερός.

 

 

Τι ωραίος οδηγός, τι μαγεία σε κάθε στροφή όταν είχε κέφια, τι ταλέντο, τι οδηγός, τι πνευματική ισχύς..... τι αρμονία σε κάθε του κίνηση....

Και πώς δάμαζε το μονοθέσιο στην βροχή με τα στεγνά λάστιχα, πώς το δάμαζε με τα μικρά κοψίματα στο τιμόνι και το συνεχές "πάτημα / άφημα" του γκαζιου... 

Αυτός αν οδηγούσε simulator θα αναθεωρούσαν πάρα πολοί τα "δήθεν" physics τους, όπως έκαναν τα γιαπωνεζάκια με το NSX...

Μας χάρισε σπουδαίες μέρες στην φόρμουλα 1, δεν θα βρεθεί ποτέ αντικαταστάτης του... Ποτέ...

Πρέπει να αισθανόμαστε πάρα πολύ τυχεροί όσοι τον προλάβαμε...

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Παραλίγο να με πάρουν τα ζουμιά με το video .

 

Παναγιώτη σήμερα έψαχνα το replay που είχε αυτό που περιγράφω αλλά δεν το βρήκα.

Θυμάσαι με το C6R στο Silverstone , που είχα με διαφορά το ταχύτερο 3ο sector?

E είχα πάρει όλη την Vale ντριφτάροντας και μου έδωσε 3 δέκατα.

 

Κοίτα το διάγραμμα

slip_v_force_tires.jpg

Στο rF2 νιώθω ότι ακόμα κ με slicks , ακολουθώ την μαύρη καμπύλη, όλα είναι ομαλά, σαν streets λάστιχα.

Δεν έχεις snap oversteer, δεν έχεις tank slapper, σου φεύγει κ διορθώνεις πανεύκολα ακόμα κ με γκάζι , ακόμα κ στα F1.

Στην Ponzan το εκμεταλλευόμουν. Κ πιο γρήγορος ήμουν και δεν έτρωγα λάστιχα αφού τα πίσω δεν τρώγονται με τίποτα.

Πες μου πότε έφαγες τα πίσω ελαστικά. Εγώ ποτέ.

Όλα αυτά μου προκαλούν λάθος συνήθειες.

 

Τέσπα, έτσι κ αλλιώς πλέον δεν έχω χρόνο , δουλεύω κάτι 12ωρα. Ίσως θα τα ξανα πούμε κάποια στιγμή στην πίστα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.