Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

πριν 7 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

πρωτη φορα αριστερα και πρωτη φορα ο σερβερ του rF2 ειχε τοσο κοσμο :hehe:

Δεν εχετε μελλον ρεεε :p:p

 

Οι επίλεκτοι μαχητές είναι λιγότεροι απο τους απλούς φαντάρους... :kiss2:

Κάντε τα κουμάντα σας να στήσουμε όλοι μαζί διπλό πρωτάθλημα και στα 2 παιγνίδια, με τις ίδιες πίστες και τα ίδια οχήματα

για να γίνει κόλαση..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Να παρκαρουμε στην Λα ρασκας!!!

χαχαχαχα

 

Spoiler

 

 

Μόνο έτσι κερδίζει ο Φιλόθεος στο Μονακό.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος mad_dog έγραψε:

Χάρος μην το συνεχίζεις.

Είπαμε, ο καθένας τρέχει εκεί που του αρέσει.

 

Και εμείς εδώ είμαστε φιλόξενοι, αλλά εδώ δεν δίνουμε κόσμο στεγνά για ban...που να μην ήσασταν και φιλόξενοι τι θα παθαίναμε ακόμη...

 

 E τι να κανω ρε mad αφου οπου και να διαβασω στο διαδυκτιο αυτοι που κανουν δοκιμαστικα σε σιμ το 98% των επαγγελματιων αγωνων αυτοκινητων χρησιμοποιουν το rf2 για τις δοκιμες τους, εε  εχει και ενα 2% ζαβους που κανουν δοκιμες σε αλλα σιμ,για να παν εκει κατι πρεπει να σημαινει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος mad_dog έγραψε:

Xάρος όλοι μια οικογένεια είμαστε...sim racers.

Aυτό που με ενοχλεί είναι ότι είστε αργοί και ΔΕΝ παραδέχεστε οτι είμαι σφαίρα...

εγώ είμαι αλεξίσφαιρος χελωνάκι...

Καταλαβαίνεις οτι δεν έχεις απολύτως καμία τύχη.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, rapid_fast said:

εγώ είμαι αλεξίσφαιρος χελωνάκι...

Καταλαβαίνεις οτι δεν έχεις απολύτως καμία τύχη.....

 

Στο Monaco θα κρεμάσεις τιμόνι Τάκη...

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To rF2 μου αρέσει πάρα πολύ. Τόσο πολύ που νομίζω ξεπερνά ακόμα και το Assetto Corsa. (ακούς @panosdimp ??? )

 

To μόνο που με σταματά είναι το κόστος του (85$ είναι πολλά ) . Κάποια στιγμή θα το αγοράσω σίγουρα πάντως.

 

Αν θες και επειδή εδώ μέσα δεν νομίζω πως θα βρεις κόσμο, ρίξε μια ματιά εδώ.

 

Θα βρεις σίγουρα κόσμο που αγαπά το παιχνίδι.

Πριν 1 χρόνο ακριβώς, σε αυτό το thread! ?

Scripta manent, verba volant!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μεσα σε αυτο το χρονο εχουν αλλαξει πολλα στο ΑC.

(εν αντιθεση με το rf2 :p )

 

Kαι δεν νομιζω να λεει κατι που δεν ισχυει ακομα. Του αρεσει παρα πολυ ακομα και επισης:

Παράθεση

To μόνο που με σταματά είναι το κόστος του (85$ είναι πολλά )

^^ Δεν νομιζω να ισχυριζεται κανεις το αντιθετο, ετσι;

Εγω αν δεν επαιζε η εκπτωση απο τα steam sales (και τα λεφτα απο τις καρτες που πουλησα) δεν υπηρχε περιπτωση να εσκαγα τα λεφτα που ζηταει.

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος aliakas έγραψε:

και όμως δεν έχουν ζητήσει δεκάρα για additional content 

άρα ακόμα και σε αυτήν την τιμή αξίζει 

Καλα πλακα κανεις;

Για ποιο additional content μιλας. Εδω δεν υπαρχει ουτε κυριως content σε σχεση με τον "ανταγωνισμο".

Στα mods στηριζεται το παιχνιδι....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν 1 χρόνο ακριβώς, σε αυτό το thread! ?

Scripta manent, verba volant!

Σε μερικά σημεία το παιχνίδι εξακολουθεί να μου αρέσει περισσότερο πχ ffb.

Αλλά :

Πρώτον, το AC έχει εξελιχθεί. Το 1.6 είναι τόσο καλό.

Επιπλέον πριν ένα χρόνο, το είχα σπασμένο και λίγες ώρες. Όσο πιο πολλές ώρες έγραφα τόσο περισσότερο καταλάβαινα ότι κάτι δεν πάει καλά.

Μέχρι το σημείο του μέγιστου γκριπ ( άνω σημείο της καμπύλης ), η αίσθηση και των δύο είναι εφάμιλλη με το rF2 να υπερέχει λίγο στο FFB και το AC στην αίσθηση του ελαστικού.

Όταν όμως αρχίζεις και πας στο over the slip area, τότε νιώθω πως το μοντέλο ελαστικών του rF2 καταρρέει.

Ενώ στο AC , έχεις απόλυτο έλεγχο, νιώθεις μικροαλλαγες στο ποσοστό του γκριπ, δηλαδή μπορείς να καταλάβεις ακριβώς πόσο % γκριπ έχεις ακόμα και εκεί ψηλά σαν να έχεις ελαστικό, στο rF2 το γκριπ είναι ευθεία. Οι τροχοί γίνονται πλαστικοί, το αμάξι φεύγει φέτα και απλά περιμένεις να τελειώσει.

Είναι πολύ κακό, τόσο κακό και έκδηλο, που θα το καταλάβω στην πρώτη στροφή που θα μπω ελάχιστα πιο ζεστά.

Προσοχή δεν αναφέρομαι σε ντριφτ.

Τεσπα, είναι το μόνο που με απωθεί, με ξενερώνει αφάνταστα, τόσο που αναγκάζομαι να απορρίψω όλα τα καλά αλλά και την παρέα.

Τέλος δεν καταλαβαίνω σε τι αποσκοπεί η παράθεση ενός ποστ που έκανα υπό τελείως διαφορετικές συνθήκες, ένα χρόνο πριν.

Με κολακεύει που ασχολείται κάποιος για το τι μ@λακιες έλεγα αλλά οκ, πριν από 20 χρόνια απέφευγα τα παντζάρια και τώρα τα τσακίζω...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σαλιγκάρια,

 

έχω την εντύπωση οτι επειδή είδατε τους χρόνους μου στην F1 σας έχει κυριευσει φόβος και τρόμος για το μελλοντικό πρωτάθλημα F1.

Το γράφω από τώρα, γιατί μετά τα υπόλοιπα οπιυ θα ακούσω από εσάς θα είναι δικιαολογίες.

 

Στο Monaco οι φωνές σας θα είναι χαμηλές και με το κεφάλι κάτω θα έρχεστε ένας-ένας και θα μου ζητάτατε συγνώμη που συμπεριφερθήκατε σαν αλάζονες !!!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 52 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Σε μερικά σημεία το παιχνίδι εξακολουθεί να μου αρέσει περισσότερο πχ ffb.

Αλλά :

Πρώτον, το AC έχει εξελιχθεί. Το 1.6 είναι τόσο καλό.

Επιπλέον πριν ένα χρόνο, το είχα σπασμένο και λίγες ώρες. Όσο πιο πολλές ώρες έγραφα τόσο περισσότερο καταλάβαινα ότι κάτι δεν πάει καλά.

Μέχρι το σημείο του μέγιστου γκριπ ( άνω σημείο της καμπύλης ), η αίσθηση και των δύο είναι εφάμιλλη με το rF2 να υπερέχει λίγο στο FFB και το AC στην αίσθηση του ελαστικού.

Όταν όμως αρχίζεις και πας στο over the slip area, τότε νιώθω πως το μοντέλο ελαστικών του rF2 καταρρέει.

Ενώ στο AC , έχεις απόλυτο έλεγχο, νιώθεις μικροαλλαγες στο ποσοστό του γκριπ, δηλαδή μπορείς να καταλάβεις ακριβώς πόσο % γκριπ έχεις ακόμα και εκεί ψηλά σαν να έχεις ελαστικό, στο rF2 το γκριπ είναι ευθεία. Οι τροχοί γίνονται πλαστικοί, το αμάξι φεύγει φέτα και απλά περιμένεις να τελειώσει.

Είναι πολύ κακό, τόσο κακό και έκδηλο, που θα το καταλάβω στην πρώτη στροφή που θα μπω ελάχιστα πιο ζεστά.

Προσοχή δεν αναφέρομαι σε ντριφτ.

Τεσπα, είναι το μόνο που με απωθεί, με ξενερώνει αφάνταστα, τόσο που αναγκάζομαι να απορρίψω όλα τα καλά αλλά και την παρέα.

Τέλος δεν καταλαβαίνω σε τι αποσκοπεί η παράθεση ενός ποστ που έκανα υπό τελείως διαφορετικές συνθήκες, ένα χρόνο πριν.

Με κολακεύει που ασχολείται κάποιος για το τι μ@λακιες έλεγα αλλά οκ, πριν από 20 χρόνια απέφευγα τα παντζάρια και τώρα τα τσακίζω...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό με το γκριπ το νιώθεις η το έχεις δει σε κάποιο γράφημα - ανάλυση ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανοίξει ένα subforum "simracing wars", να γράφουνε εκεί μέσα όσοι γουστάρουν και οι υπόλοιποι να το κάνουμε ignore ώστε να μη διαβάζουμε κάθε μέρα 100 posts φανατικών οπαδών στα αγαπημένα μας threads;

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.