Jump to content



Video... μολότοφ καίει την ΕΛΑΣ!


mchls

Recommended Posts

.

2) Αν προχωράς τυχαια μεσα στις συμπλοκές με το μηχανάκι σου σαν αθώο αρνάκι, θα σε πλακώσουν στις φάπες και θα σε ενεχοποιήσουν χωρίς λόγο;

κάτι δεν μου κολλάει...δεν μπορεί να είναι τόσο μ@λ@κε3ς ρε παιδι μου. Μα τόσο ζώα, δηλαδη!

Και ναι ρε φιλε μου, είναι ΤΟΣΟ Μ@Λ@ΚΕΣ @@ ΚΑΙ ΜΠ@ΣΤ@ΡΔΟΙ! γιατί κοιτάνε να δώσουν αριθμούς συλλήψεων εκεί που τους ζητάνε. και ξέρουν πως ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ, θα την βγάλουν ΖΑΧΑΡΗ!

επίσης ενημερωτικά στο ίδιο κελί μ' εμενα υπήρχε ένας κουστουματος τυπάς, μηχανικός μηχανολόγος, 50+, 3 παιδιά, παντρεμένος και εντελώς τυχαία ο οποιος ήταν με χαρτοφύλακα που είχε 4 μολότοφ και ένα σακίδιο.

ότι κατάλαβες κατάλαβες, και αυτά δεν είναι βλακείες που κάπου πήρε το μάτι μου η άκουσα από φίλο φίλου η τις γειτόνισσας τις κίτσας. είναι πράγματα που έχω ζήσει άμεσα και πλήρωσα πολύ ακριβά

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply
Δηλαδή για να καταλάβω... το βιντεάκι αυτό τι ακριβώς μας δείχνει;

1) Υπάρχουν βρώμικοι μπάτσοι. Σιγα το νεο.

2) Αν προχωράς τυχαια μεσα στις συμπλοκές με το μηχανάκι σου σαν αθώο αρνάκι, θα σε πλακώσουν στις φάπες και θα σε ενεχοποιήσουν χωρίς λόγο;

κάτι δεν μου κολλάει...δεν μπορεί να είναι τόσο μ@λ@κε3ς ρε παιδι μου. Μα τόσο ζώα, δηλαδη!

Κανε ενα απλο τεστ.Εκει που κανουν την μ@λ@κια ,ακομη και μεσα σε τμημα,πεταξε τους 2-3 λεξεις που μυριζουν "law and order"...Θα σταθουν αμεσως σουζα

Ειχε κληση ο bro και πηγαμε για ενσταση στο αρμοδιο ΑΤ.Τηλεφωνικα τουχαν πει οτι γινονται ενστασεις και σαββατο

Tsakonas : Oh hai ,ηρθαμε για μια ενσταση που μας επεβαλαν με την ΧΨΖ /ΧΨΖ βεβαιωση παραβασης

cop derpina:LOL WUT??ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ

Tsakonas : Δηλαδη ενημερωθηκα ψευδως?Μπορω να εχω το ονομα σας και τον βαθμο σας?

cop derpina :ΠΡΩΤΗ ΠΟΡΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ.

Σημειωτεον την στιγμη που ταλεγα αυτα ηταν πισω μου σκληροτραχηλος ΕΚΑΜ γουωτεβα.Δεν τολμησε να πει κουβεντα.Κι ολα αυτα μεσα σε αστυνομικο τμημα=Στην εδρα τους.

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα απλο τεστ.Εκει που κανουν την μ@λ@κια ,ακομη και μεσα σε τμημα,πεταξε τους 2-3 λεξεις που μυριζουν "law and order"...Θα σταθουν αμεσως σουζα

Ειχε κληση ο bro και πηγαμε για ενσταση στο αρμοδιο ΑΤ.Τηλεφωνικα τουχαν πει οτι γινονται ενστασεις και σαββατο

Tsakonas : Oh hai ,ηρθαμε για μια ενσταση που μας επεβαλαν με την ΧΨΖ /ΧΨΖ βεβαιωση παραβασης

cop derpina:LOL WUT??ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ

Tsakonas : Δηλαδη ενημερωθηκα ψευδως?Μπορω να εχω το ονομα σας και τον βαθμο σας?

cop derpina :ΠΡΩΤΗ ΠΟΡΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ.

Σημειωτεον την στιγμη που ταλεγα αυτα ηταν πισω μου σκληροτραχηλος ΕΚΑΜ γουωτεβα.Δεν τολμησε να πει κουβεντα.Κι ολα αυτα μεσα σε αστυνομικο τμημα=Στην εδρα τους.

πολύ σωστά τα λες αλλά εγώ που δεν έχω ιδέα από law and order θα πετάξω ένα δύο και μετά πολύ μούγκα ρε παιδί μου. σίγουρα με ένα δικηγόρο βγαίνεις λάδι πολύ εύκολα αλλά δεν βρίσκω το law_and_order.app χεχεχεχεχεχε

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21263]konservas[/MENTION] Και μένα όταν μου πέφτουν τα γυάλινα μπουκάλια μπύρας από την σακούλα όταν βγαίνω από το super market, δεν χρειάζομαι σκούπα-φαράσι-σφουγγαρίστρα, απλά τα σηκώνω άθικτα και στεγνά και τα ξαναβάζω στη σακούλα.

n00b... εμενα οταν μου πεφτουν γυαλινα μπουκαλια, τρεχουν... αστυνομικοι και τα μαζευουν και τα βαζουν στην τσαντα μου. :p

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ πάλι πως βολεύει κάποιους να βγαίνουν προς τα έξω τέτοια εποχή......

ΜΑ ΠΩΣ ΒΟΛΕΥΕΙ!!!!!

Εσείς μείνετε σε αυτό που βλέπετε. Λες και είδατε τίποτα καινούργιο. Αναμασημένη τροφή σας ταίζουν....και το δάσος παααααάει!!....

Να είστε σίγουροι....τώρα θα σταματήσει η διαφθορά.

Τώρα έχουμε καινούργιο μπαμπά βεβαίως βεβαίως...

Κάτι άλλο ουδέτερης φύσης..

Πως ακριβώς σε ενοχοποιούνε 3 άδεια μπουκάλια μπύρας; Στουπί, και ότι άλλο χρειαζεται τα προσθέσανε μετά;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως μπορεί ένας άνθρωπος με μια κάμερα να προχωράει ανενόχλητος δίπλα από ένα τέτοιο σκηνικό?

Αν δεν εστίαζε και περιέγραφε ο εκφωνητής, πόσοι άνθρωποι θα αντιλαμβάνονταν την αδικημένη ενοχοποίηση?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα γνωρισει ενα παιδι σε μια ακαδημια ποδοσφαιρου ηταν πολυ καλο παιδι αλλα οταν εγινε μπατσος χαλασε νομιζει οτι ειναι ανωτερος και ετσι ξανα απο τοτε δεν το χαιρεταω ουτε χειραψια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται, αυτοι ειναι χειροτεροι απο την δικτατορια, πως τοτε τα κανανε #!%!@#$%! και τωρα απλα καθονται και πανε στη σφαγη..

Γεγονός βεβαια, καθαρη δημοκρατια και ανεπηρεαστη απο εξωγενείς παραγωντες δεν θα δουμε ΠΟΤΕ, αν δεν υπαρχει ισχυρη οικονομια και ενοπλες δυναμεις να δημιουργουν τοιχος ασφαλειας αναπτυξης και ανεξαρτησιας της χωρας αρα και ανεπηρεαστης Δημοκρατιας..

Υ/Γ: Απο φιλη ψυχιατρο μου ελεγε οτι μπατσοι παει συγκεκριμενη παστα ανθρωπων, στο στρατο οχι τοσο μιας και η εξουσια τους ειναι μονο στο στρατοπεδο απο ερευνα που ειχε γινει..Σε τετοια ποστα θες ανθρωπους μορφωμενους και ιδεαλιστες με αισθηση καθηκοντος και κοινωνικη υπευθυνοτητα, οχι αμορφωτα ζωαδια που δεν λογαριαζουν την ανθρωπινη αξιοπρεπεια απο κομπλεξ πλασματικης ανωτεροτητας..

Υ/Γ 2: Επισης η καραμελα σιγα μην ρισκαρω την ζωη μου για 600€..

ΤΟ ΗΞΕΡΕΣ οτι θα παρεις τοσα μ!#@$!@, δεν πηγες σε τετοια δουλεια με γνωμονα πρωτα το χρημα αλλα προσφοράς και καθήκοντος..ΗΞΕΡΕΣ τι προϋποθέτει ενα σωμα ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, αυτα τα λεφτα δινει, εφοσον δεν σου κανουν μην πας.

Απο φιλο στρατιωτικο, με οικογενεια κλπ μπορει να γκρινιαζει για τα χρηματα αλλα ποτε δεν αμφισβήτησε το χρεος του ως προς την "δουλεια" που επελεξε και ακολουθησε ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ.

my 2cents.

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω, αυτοί οι φίλοι που τα ξέρουν όλα και επειδή όλοι έχουμε έναν τέτοιο, όλοι τα ξέρουμε όλα.

Είναι οι φίλοι που λένε "άκου με που σου λέω, εγώ ξέρω", "έχω αξιόπιστη πηγή", "τα ξέρω από πρώτο χέρι", "μπρικια κολλάμε τόσα χρόνια;" κλπ, κλπ.

Πες στην φίλη σου την ψυχίατρο να σκίσει τα διπλώματά της, γιατί δεν μπορεί να τσουβαλιάζει αέρα πατέρα όλο τον κόσμο. Πρώτα-πρώτα δεν της ταιριάζει σαν επαγγελματίας να ομαδοποιεί τον κόσμο, είναι σαν να λέω ότι όλοι οι ψυχίατροι είναι πρώτα οι ίδιοι τρελοί ;)

Τις εμπειρίες από φίλο χασάπη, από φίλη περιπτερού άσε τις, ο Χ φίλος και η Ψ αξιόπιστη πηγή κάθε φορά είναι για 1-2 άτομα, πόσο δηλαδή το 0,1% του πληθυσμού του επαγγέλματος; Από αυτό το δείγμα βγάζεις συμπέρασμα και στατιστικές;

Για την καραμέλα των 600€, δεν είπε κανείς να παίρνουν 5000€, αλλά και ο μισθός της πείνας δεν είναι σωστός. Αυτός (και δεν λέω για τα Χ σώματα που βλέπω στα videos) βάζει κάθε μέρα το τομάρι του μπροστά για να σώσει εσένα κι εμένα και να κυκλοφορούμε άνετα χωρίς να κινδυνεύουμε ανά πάσα στιγμή να μας σφάξουν. Μη τα ισοπεδώνουμε όλα. Το ίδιο ισχύει και για όλα τα σώματα ασφαλείας. Έχει δύο όψεις το νόμισμα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να μας προστατευουν? Μενω σε καλη γειτονια και παραυτα πλεον ακουω τις διπλάσιες διαρρηξεις, προσφατα επισης με ειχαν κλεψει στην ομονοια...

Αστυνομια πουθενα κοντα στο μετρο ή και στην πλατεια, πετυχα μονο δυο δοκιμους που το παιζανε νταηδες σε ενα πρεζακι που ηταν ενα μετρο και ενα μιλκο.

Παραυτα ρωτησα και μου ειπαν να παω στο αστυνομικο τμημα της ομονοιας, οπως και εκανα..στο τμημα απεξω ΤΙΓΚΑ αστυνομικους...ολοι εκει μαζεμενοι.

Λοιπον πηγα να το πω το συμβαν (κυριως να δω αντιμετωπιση) μου κανουν 3ο οροφο θα πας...οπως και πηγα ολες οι πορτες γραφειων κλειστες παρα μόνον το κελι με 2-3 (π!$!) και κατι τσογλανια χωρις καν στολη.

Ξαναπηγα κατω και ξαναρωταω..σιγουρα 3ο γιατι δεν βλεπω κανεναν και ολες οι πορτες κλειστες..με καντηλιασε επειδη ξαναρωτησα ευλογα μιας και δεν ηξερα που να απευθυνθω !

Ξαναπηγα λοιπον και μιλησα σε ενα τσογλανι με πολιτικα..αναφερω το γεγονος "φιλαρακι και τι θες να κανουμε? μονο μηνυση σε αγνωστο κανε δεν προκειτε να κανουμε κατι περι αυτου" Λογικο ρε παιδια ! με κλεψανε θα παω στον αγιο φανουρι να με βοηθησει..ακουσον ακουσον ! η αστυνομια αρμοδια για τετοια θεματα? τσ τσ σορρυ, my bad !

Και επαναλμβανωγια το μισθο πεινας που εχουμε ολοι μας, ΕΠΕΛΕΞΕ να παει εκει με ΑΥΤΑ τα καθηκοντα ? ναι. Αν δεν γουσταρει ή θεωρει λιγα τα χρηματα για κατι τετοιο γιατι πηγε? λογω οικονομικης καταστασης προφανως, ανεργιας κλπ..παρολο που το 80% της αστυνομιας ειναι για να πλακωνει κοσμο..αρα δεν κανει για την θεση.

4 φορες χρειαστηκα αστυνομια 4 φορες GTP..Πλεον δεν καλω αστυνομια γιατι ουτως ή αλλως θα εχω την απαντηση δεν μπορουμε να κανουμε κατι, φυσικο αν ερχεσαι μετα απο 100 ωρες...Φυσικο οταν το μεγαλυτερο σωμα της αστυνομιας ειναι σεκιουριταδες των επωνύμων.

Επειδη μενω οπως ειπα σε καλη γειτονια με καλο κοσμο λογικο να εχει λιγοτερη εγκληματικοτητα, αλλα στην γειτονια της γιαγιας μου που πριν 10-15 χρονια δεν φοβοσουν να περπατησεις σημερα χωρις αλεξισφαιρο κλπ δεν πας..ε αυτο προφανως της εξαιρετικης δουλειας που κανουν.

Αν καναν καλα την δουλεια τους δεν θα υπερτερουσαν τα αρνητικα σχολια αλλα τα θετικα απο τους απλους πολιτες..αυτο νομιζω ειναι η καλυτερη στατιστικη.

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα απλο τεστ.Εκει που κανουν την μ@λ@κια ,ακομη και μεσα σε τμημα,πεταξε τους 2-3 λεξεις που μυριζουν "law and order"...Θα σταθουν αμεσως σουζα

Ειχε κληση ο bro και πηγαμε για ενσταση στο αρμοδιο ΑΤ.Τηλεφωνικα τουχαν πει οτι γινονται ενστασεις και σαββατο

Tsakonas : Oh hai ,ηρθαμε για μια ενσταση που μας επεβαλαν με την ΧΨΖ /ΧΨΖ βεβαιωση παραβασης

cop derpina:LOL WUT??ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ

Tsakonas : Δηλαδη ενημερωθηκα ψευδως?Μπορω να εχω το ονομα σας και τον βαθμο σας?

cop derpina :ΠΡΩΤΗ ΠΟΡΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ.

Σημειωτεον την στιγμη που ταλεγα αυτα ηταν πισω μου σκληροτραχηλος ΕΚΑΜ γουωτεβα.Δεν τολμησε να πει κουβεντα.Κι ολα αυτα μεσα σε αστυνομικο τμημα=Στην εδρα τους.

Σκέφτηκες ποτές να φτιάξεις Τσακωνοapp? Κάτι βρε παιδί μου για την κακιά στιγμή που θα μας συλλάβουν στην πορεία... Να ξέρουμε που να απευθυνθούμε..

Για το βίντεο, έκανα κάποιου είδους σχόλια σε άλλο topic, σωστά τα λέτε, μασημένη τροφή είναι, όπως και οι αστυνομικοί που τυχαία μάζευαν τα στυλιάρια που τυχαία ανακάλυψαν πίσω από ένα παγκάλι, και κάποιοι ράνδομ περαστικοί τους βοηθούσαν.. Από την άλλη, τι να κάνεις? Θα πει η αστυνομία "Διατάχθηκε Ε.Δ.Ε. για το θέμα" και μην τον είδατε τον Παναή, τίποτα δεν πρόκεται να γίνει.

Σε έναν ιδανικό κόσμο, μετά από κάθε επεισόδια σαν αυτά του τελευταίου χρόνου, θα είχαμε 40 κολόπαιδα που πετάνε πέτρες φυλακή, 30 ΜΑΤ και 20 ΔΕΛΤΑ να πληρώνουν πρόστιμα και να τους διώχνουν από το σώμα για προκληση σωματικής βλάβης, και άλλους 50 μπάτσο-Ασφαλήτες να τρώνε και φυλακή και πρόστιμα και πόδι για κατασκευή ψευδών στοιχείων και συμμετοχή στα επεισόδια.

Ανταυτού τι έχουμε? 30-90 προσαγωγές/συλλήψεις αθώων από τον σωρό, που μερικοί τραβάνε ότι τράβηξε ο dunkel_Stern ενώ οι περισσότεροι αφήνοντε ελεύθεροι. Μπάτσους να μας κοροιδευουν στην μούρη μας, γελοίες δηλώσεις από τους αρμόδιους πολιτικούς και αξιωματούχους, μια καμμένη Αθήνα, και τα κολόπαιδα να πίνουν μπύρες και να γράφουν λαλακίες στο ιντυμίντια.

[MENTION=10229]dunkel_Stern[/MENTION] πραγματικά αυτή ειναι η ******* με την όλη φάση, δίκιο δεν πρόκειται να βρεις με την καμία (Βλέπε περιπτώσεις πράσινων all-star, ζαρντινιέρες κ.α.), και ψυχολογικά προβλήματα αποκτάς, και σου φεύγουν άπειρα χρήματα κερατιάτικα. Ελπίζω να το έχεις ξεπεράσει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παραυτα ρωτησα και μου ειπαν να παω στο αστυνομικο τμημα της ομονοιας, οπως και εκανα..στο τμημα απεξω ΤΙΓΚΑ αστυνομικους...ολοι εκει μαζεμενοι.

Μπορεί να τους είχαν διαρρήξει!:p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9963]QQman[/MENTION]

Έχεις τηλέφωνο της φίλης σου; Έχω πολλά προβλήματα τώρα τελευταία και από ότι λες πρέπει να είναι πολύ καλή. Βλέπεις εκτός των άλλων αρχίζω να αισθάνομαι ότι η εξουσία!! που με χαρακτηρίζει!! εντός της Μονάδας που υπηρετώ, αρχίζει να με στοιχιώνει και εκτός αυτής. Διατάζω τα παιδιά μου, απαιτώ από την Ψιλικατζού να μου φέρνει το τυρί στο σπίτι, έχω κρεμάσει σημαιούλα στο αυτοκίνητο μου....Άσε που κάθε φορά που περνάω από διόδια μοιράζω 10άρες στους υπαλλήλους της οδού. Πέντε επειδή δεν με χαιρετάνε, και πέντε επειδή δεν φέρουν το όλπο τους στο αναρτήσατε!

Λοιπόν άκου από στρατιωτικό με οικογένεια.

Τα ζωάδια εκεί έξω ρισκάρουν περισσότερο την ζωή τους από εμένα που έβγαλα και ανώτατη σχολή και είμαι μορφωμένος και πέρνω περισσότερα και χειρίζομαι μηχανήματα που κοστίζουν κτλ κτλ. Δεν θα σου αναλύσω τώρα το οικονομικό πρόβλημα διότι το πιθανότερο είναι να αρχίζω να σε στολίζω στο τέλος με πολλά κοσμιτικά επίθετα. Και εσένα και την άγνοια σου.

Έχε επίσης στο νού σου ότι το συνειδητά...όπως λες, μας άφησε. This??? Last year! Δεν μπορείς να λες πάντα.."υπάρχουν και χειρότερα". Αν με ρωτήσεις γιατί συνεχίζω να κάνω κάτι που δεν μου αρέσει ίσως, δεν θα πάρεις απάντηση. Από τη μια η πολυπλοκότητα της, και από την άλλη το μικρό της ηλικίας σου, δεν θα μας βγάλει πουθενά.

Το πρόβλημα υπάρχει. Και θα υπάρχει. Αλλά το τσουβάλιασμα απλά το διαιωνίζει όπως λέει ο jpavly.

Να αρχίσουμε πάλι να λέμε για εκπαίδευση κτλ καταντάει αηδία. Όσοι καταλαβαίνουν, καταλαβαίνουν. Επίσης όσοι με τον όρο αστυνομία συνεχίζετε να εννοείτε τις δυνάμεις των ΜΑΤ που δέρνουν και μαμάνε, πάλι επιλογή τους.

Λοιπόν:

Τι να μας προστατευουν? Μενω σε καλη γειτονια και παραυτα πλεον ακουω τις διπλάσιες διαρρηξεις, προσφατα επισης με ειχαν κλεψει στην ομονοια...

Άλλαξε γειτονιά. Μην περνάς από Ομόνοια. Προσέλαβε και εσύ σωματαφύλακα. Άλλαξε πόλη. Δεν είναι πια λίγοι αυτοί που δεν αντέχουν άλλο και την κάνουν για επαρχία. Και δεν είναι μόνο το οικονομικό πρόβλημα βέβαια. Προσθετικά μετράνε όλα.

Αστυνομια πουθενα κοντα στο μετρο ή και στην πλατεια, πετυχα μονο δυο δοκιμους που το παιζανε νταηδες σε ενα πρεζακι που ηταν ενα μετρο και ενα μιλκο.

Προφανώς εννοείς δεν του προσφέρανε σάντουιτς αναψυκτικό και δεν είχαν και τον Ζαμπούνη μαζί τους για να τους καθοδηγεί ως προς την συμπεριφορά τους.

Παραυτα ρωτησα και μου ειπαν να παω στο αστυνομικο τμημα της ομονοιας, οπως και εκανα..στο τμημα απεξω ΤΙΓΚΑ αστυνομικους...ολοι εκει μαζεμενοι.

Ε στην ομόνοια είναι. Που θες να είναι;

Και αφού τις σφαίρες τις τρώνε πια και έξω από τα Α.Τ ...ποιος ο λόγος να απομακρυνθούν;

Λοιπον πηγα να το πω το συμβαν (κυριως να δω αντιμετωπιση) μου κανουν 3ο οροφο θα πας...οπως και πηγα ολες οι πορτες γραφειων κλειστες παρα μόνον το κελι με 2-3 (π!$!) και κατι τσογλανια χωρις καν στολη.

Διότι ο σωστός αστυνομικός φοράει πάντα στολή. Απαγορεύεται να είσαι εντός του Α.Τ χωρίς στολή!

Ξαναπηγα κατω και ξαναρωταω..σιγουρα 3ο γιατι δεν βλεπω κανεναν και ολες οι πορτες κλειστες..με καντηλιασε επειδη ξαναρωτησα ευλογα μιας και δεν ηξερα που να απευθυνθω !

Ξαναπηγα λοιπον και μιλησα σε ενα τσογλανι με πολιτικα..αναφερω το γεγονος "φιλαρακι και τι θες να κανουμε? μονο μηνυση σε αγνωστο κανε δεν προκειτε να κανουμε κατι περι αυτου" Λογικο ρε παιδια ! με κλεψανε θα παω στον αγιο φανουρι να με βοηθησει..ακουσον ακουσον ! η αστυνομια αρμοδια για τετοια θεματα? τσ τσ σορρυ, my bad !

Έχεις βαθιά μεσανυχτα προφανώς, και ενώ ζεις στην Ελλάδα, επισκέπτομενος ένα αστυνομικό τμήμα, νομίζεις ότι θα βρεθείς στις εγκαταστάσεις του CSI και θα τρέξει ο chief inspector με το Rayban γυαλί και με 2 περιπολικά να σε εξυπηρετήσει.

Και επαναλμβανωγια το μισθο πεινας που εχουμε ολοι μας, ΕΠΕΛΕΞΕ να παει εκει με ΑΥΤΑ τα καθηκοντα ? ναι. Αν δεν γουσταρει ή θεωρει λιγα τα χρηματα για κατι τετοιο γιατι πηγε? λογω οικονομικης καταστασης προφανως, ανεργιας κλπ..παρολο που το 80% της αστυνομιας ειναι για να πλακωνει κοσμο..αρα δεν κανει για την θεση.

Πάλι τα ίδια...πες μου, εργάζεσαι;

Ίσως να φύγετε λίγο από την χαώδη κατάσταση της πόλης που ζείτε για ένα καλύτερο αύριο και καλά για να δείτε λίγο εγκληματικότητα/αστυνομία της επαρχίας. Αυτό για το 80% που λες το λέω...γιατί εγώ ντεν έχω δει τέτοια πράγματα στις επαρχιακές πολεις. Για ρώτα λίγο την φίλη σου την ψυχίατρο να σου πει πως είναι δυνατόν ένας άνθρωπος να είναι εντελώς διαφορετικός όταν εργάζεται σε διαφορετικό περιβάλλον...

4 φορες χρειαστηκα αστυνομια 4 φορες GTP..Πλεον δεν καλω αστυνομια γιατι ουτως ή αλλως θα εχω την απαντηση δεν μπορουμε να κανουμε κατι, φυσικο αν ερχεσαι μετα απο 100 ωρες...Φυσικο οταν το μεγαλυτερο σωμα της αστυνομιας ειναι σεκιουριταδες των επωνύμων.

Για το οποίο φταίει ο ίδιος ο αστυνομικός βέβαια ε;

Επειδη μενω οπως ειπα σε καλη γειτονια με καλο κοσμο λογικο να εχει λιγοτερη εγκληματικοτητα, αλλα στην γειτονια της γιαγιας μου που πριν 10-15 χρονια δεν φοβοσουν να περπατησεις σημερα χωρις αλεξισφαιρο κλπ δεν πας..ε αυτο προφανως της εξαιρετικης δουλειας που κανουν.

Πίστεψε με, αν δεν ήταν καθόλου η αστυνομία, και η δικιά σου η καλή γειτονιά, σαν της γιαγιάς σου θα ήταν.

Πριν 10-15 χρόνια ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΔΕΝ ΦΟΒΟΣΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙΣ.

.....Με την κάθοδο των Αστυνομικών! το 2000μχ (συγγενείς των Δωριέων είναι) άλλαξε η εικόνα σε όλη τη χώρα. Αυτοί φταίνε για την αύξηση της εγκληματικότητας....

Αν καναν καλα την δουλεια τους δεν θα υπερτερουσαν τα αρνητικα σχολια αλλα τα θετικα απο τους απλους πολιτες..αυτο νομιζω ειναι η καλυτερη στατιστικη.

Πάλι ο "απλός" πολίτης που δεν έχει ποτέ ευθύνη για τίποτα..

Σε έναν ιδανικό κόσμο, μετά από κάθε επεισόδια σαν αυτά του τελευταίου χρόνου, θα είχαμε 40 κολόπαιδα που πετάνε πέτρες φυλακή, 30 ΜΑΤ και 20 ΔΕΛΤΑ να πληρώνουν πρόστιμα και να τους διώχνουν από το σώμα για προκληση σωματικής βλάβης, και άλλους 50 μπάτσο-Ασφαλήτες να τρώνε και φυλακή και πρόστιμα και πόδι για κατασκευή ψευδών στοιχείων και συμμετοχή στα επεισόδια.

Ανταυτού τι έχουμε? 30-90 προσαγωγές/συλλήψεις αθώων από τον σωρό, που μερικοί τραβάνε ότι τράβηξε ο dunkel_Stern ενώ οι περισσότεροι αφήνοντε ελεύθεροι. Μπάτσους να μας κοροιδευουν στην μούρη μας, γελοίες δηλώσεις από τους αρμόδιους πολιτικούς και αξιωματούχους, μια καμμένη Αθήνα, και τα κολόπαιδα να πίνουν μπύρες και να γράφουν λαλακίες στο ιντυμίντια.

Σε έναν ιδανικό κόσμο θα είχαμε επίσης...

Τις φυλακές γεμάτες από 1500-3000 επώνυμους και μη, φορουφυγάδες,

200-500 επώνυμους που βρέθηκαν με λίγη κόκα στο αυτοκίνητο.

100-150 επώνυμους και μη μεγαλοεπιχειρηματίες για παράβαση του Α νόμου

200-500 μεγαλογιατρούς/δικηγόρους/πολεοδόμους για παράβαση του Α,Β,Γ νόμου

50-100 ιερείς για κλοπή και ασέλγεια σε πιτσιρίκια (ε βάλε και καναν επώμυνο και εδώ)..

...

...

...

Κοινός παρονομαστής; Μαντεύεις;

:)

Link to comment
Share on other sites

εξουσία!! που με χαρακτηρίζει!! εντός της Μονάδας που υπηρετώ, αρχίζει να με στοιχιώνει και εκτός αυτής.

Τελικα δεν θα νιωθω τυψεις που γκαριζω οταν λετε για δικηγορους,βλεπω θιγομαστε πολλοι οταν μιλανε για το συντεχνιακο μας :)

Έχεις τηλέφωνο της φίλης σου;

Προφανως εννοει καποια κοινα σημεια της συμπεριφορας αυτων των ατομων ,να σου δωσω το δικο μου τηλ αν θελεις να τα αναλυσω,αλλα τα γραφω κι εδω. :)

1)Νταης στον κατωτερο,σουζα σε αυτον που μπορει να σε "μπλεξει" (εξηγειται οι καπς στον δρομο ναναι κατα πλειοψηφιαν αγενεις και η φρουρα των δικαστηριων οταν βλεπει γραβατα -ωχ μ@λ@κ@ δικαστης η δικηγορος θαναι ο π@π@ρας,μιλα καλα- μπαινει στο "nice mode"???

2)Κουτοπονηρη απατεωνια στα τμηματα σε σχεση με θεματα κλησεων-εισπραξεων (πανε πως να σε ριξουν να μην ασκησεις τα νομιμα δικαιωματα προσφυγης η δικαστικου ελεγχου).Δηλαδη αυτοι οι ανθρωποι εδωσαν ορκο να τηρουν πιστη στους νομους και υπακοη στο Συνταγμα???ΟΚ,αν εχουν διαταγη να εισπραξουν,δεχομαι πως δεν μπορουν σε πραγματικες συνθηκες να αρνηθουν να εκτελεσουν την διαταγη ως παρανομη (ΣΠΚ 53 παρ.2),η να την εκτελεσουν αλλα να αναφερουν αμεσα στον ανωτερο (οπως οφειλει .Αλλα να πανε να σε εξαπατησουν για τα πιο απλα δικαιωματα?Τοσος ζηλος πια?

3)Ευθυνοφοβια που γινεται infinite loop εαν αναφερεις λεξεις κλειδια οπως

αναφερω,αναφορα,εγγραφως,μηνυση,πειθαρχικο,ψευδως

4)Ανικανοτητα επιλυσης οτιδηποτε δεν εχει αποτελεσει αντικειμενο ακριβους διαταγης και αδυναμια διαχειρισης απλων καταστασεων

Διότι ο σωστός αστυνομικός φοράει πάντα στολή. Απαγορεύεται να είσαι εντός του Α.Τ χωρίς στολή!

πδ 120/2008

Άρθρο 14

Παραπτώματα που επισύρουν ποινή επίπληξης

1. Την ποινή της επίπληξης επισύρουν τα όλως ελαφρά παραπτώματα, που

αφορούν την εκτέλεση των καθηκόντων, τη συμπεριφορά, την εμφάνιση και την

παράσταση γενικά του αστυνομικού εντός και εκτός υπηρεσίας.

2. Η ποινή της επίπληξης επιβάλλεται επίσης και για τα παραπτώματα του

προηγούμενου άρθρου, αν το αρμόδιο πειθαρχικό όργανο, εκτιμώντας τη βαρύτητα

του παραπτώματος, την προσωπικότητα του υπαιτίου και τις περιστάσεις υπό τις

οποίες τε λέσθηκαν, κρίνει ότι δεν πρέπει να επιβληθεί η ποινή του

προστίμου.

Σωμα ασφαλειας δεν ειναι?Τι τον διαχωριζει απο τον υπαλληλο της εφοριας η τον σκουπιδιαρη αν δεν προσπαθει τουλαχιστον να τηρει στρατιωτικη πειθαρχια ????Μηπως παλι οποιος δεν πληρωνεται καλα πρεπει ναναι και χυμα στο κυμα??

Η εικονα ενστολων να αραζουν σαν τραχαναδες με φρεντακι ειναι αηδιαστικη.

Και οσο καλλιεργειται αυτο το χυμα ,περναει σιγα σιγα και σε αλλες διαδικασιες.(Βλ αστυνομικες προανακρισεις)

Και απλη στρατιωτικη θητεια να υπηρετουσαν ,πιο σοβαρα θα συμπεριφερονταν.

Link to comment
Share on other sites

χθες το βραδυ μετά την δουλειά αποφασίσαμε με κάτι φιλαράκια να πάμε βόλτα για καφέ, μην τα πολυλογώ έτυχε να περνάμε από ναυαρίνου.

μπροστά μας πιάνουν ένα ρασταφάρι ξένο ο οποιος είχε ένα μπάφο.

επειδή έτυχε να είμαι με τα ρούχα τις δουλειά (κουστουμάκι, παλτουδάκι, σκαρπινάκι e.t.c.) λέω να δοκιμάσω το κόλπο του τσάκωνα

πάω και λέω στον μπάτσο: βγάλε το μπάφο από την τσέπη σου, πες μου το όνομα σου

και φωνάζω στα φιλαράκια μου και καλά να σημειώσουν ονόματα.

πριν καν τελειώσω την φράση, ο αστυνομικός δίνει το μπάφο στον τυπά πίσω, του ζητάει συγγνώμη "Κύριε συγγνώμη, κάναμε λάθος γιατί σας μπερδέψαμε με κάποιον που ψάχνουμε" και μετά γύρισε σε εμενα και μου είπε πως δεν θα επαναληφθεί.

δεν χρειάστηκε να το παίξω ούτε δικηγόρος ούτε τίποτα. τέλος πάντων, κουστούμι και φοβερα δηλαδή θέλουν

Link to comment
Share on other sites

πες μου το όνομα σου

ερασιτεχνη ,πρεπει να ζητας και τον βαθμο τους,η ακομα καλυτερα "ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΟΥ" :) ...Και μονο στην ιδεα της ευθυνης Π-Α-Γ-Ω-Ν-Ο-Υ-Ν ...Στην προαναφερθεισα επισκεψη μου σε ΑΤ,ουτε ενας δεν τολμησε να με ρωτησει εμενα πως με λενε και με τι ιδιοτητα εκπροσωπω αυτον που εφαγε την κληση...Θα μπορουσα ναμαι ο οποιοσδηποτε μπακαλης και να συνεχιζω κανονικοτατα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.