Jump to content



Video... μολότοφ καίει την ΕΛΑΣ!


mchls

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Εαν εβγαιναν στην φορα τετοια πραγματα στο εξωτερικο (πχ εδω Αγγλια) θα ειχε γινει το σωσε ... αλλα οκ στην Ελλαδα η ζωη συνεχιζεται σωστα? Ελα μωρε και τι εγινε ... εναν μ@λ@κ@κο ενοχοποιησανε μωρε πως κανουμε ετσι ...

Ραμπο το πρωτο αιμα, η σκηνη στο τελος που τα κανει ολα γης μαδιαμ ... τετοια αντιμετωπιση θελουν. Και ας κλαιμε ολοι με μαυρο δακρυ οπως ο Sly , χαλαλι!

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω το συνήγορο του διαβόλου-ανεκπαίδευτους και ενίοτε κουκουλοφόρους!?!,έχω συναντήσει και εγώ-αλλά η εικόνα μπορεί να έχει και άλλη ερμηνεία.π.χ. η στιγμή της σύλληψης δε βιντεοσκοπήθηκε από την αρχή,αποκλείεται να ήταν δικά του που σκορπίσανε και τα μαζέψαν στη συνέχεια;

Link to comment
Share on other sites

Ντροπη και μονο ντροπη! Να ψαχνεις το δικιο σου μετα απο αυτο ειναι ματαιο! θα θελα να ξερω αν ηταν το παλικαρι αυτο γιος κανενος πλουσιου μεγιστανα και με το που τον πηγαινανε στο τμημα εσκαγε τηλεφωνακι και απο τους 300 που μας βιαζουν τοσα χρονια,εκει να δειτε ποσες κωλοτουμπες θα κανανε και που θα βαζανε τα μπουκαλακια αλλα ετσι ειναι αυτα:wall:

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω το συνήγορο του διαβόλου-ανεκπαίδευτους και ενίοτε κουκουλοφόρους!?!,έχω συναντήσει και εγώ-αλλά η εικόνα μπορεί να έχει και άλλη ερμηνεία.π.χ. η στιγμή της σύλληψης δε βιντεοσκοπήθηκε από την αρχή,αποκλείεται να ήταν δικά του που σκορπίσανε και τα μαζέψαν στη συνέχεια;

Χωριό που φαίνεται, κολαούζο δεν θέλει. Μην ψαχνουμε να βρουμε απιθανες εξηγησεις και οτι "παιζει" να εχει γινει κατι αλλο και μα μου σου! 99% των περιπτωσεων τα πραγματα ειναι οπως φαινονται και δεν θα σταθουμε σε αυτο το 1% ουτε θα το δουμε απο αυτην την πλευρα ... απλα!

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω το συνήγορο του διαβόλου-ανεκπαίδευτους και ενίοτε κουκουλοφόρους!?!,έχω συναντήσει και εγώ-αλλά η εικόνα μπορεί να έχει και άλλη ερμηνεία.π.χ. η στιγμή της σύλληψης δε βιντεοσκοπήθηκε από την αρχή,αποκλείεται να ήταν δικά του που σκορπίσανε και τα μαζέψαν στη συνέχεια;

εσύ πας να περάσεις και τον Φώσκολο....

κρίμα είναι.... :)

είπαμε Υπουργείο προστασίας του πολίτη

Link to comment
Share on other sites

Απλά δε μου αρέσει η ''μασημένη τροφή''.Εαν δείτε το βίντεο προσεκτικά στο 0:42 αριστερά κάτω στο μπλέ εντούρο φαίνεται κάτι σαν πεσμένο μπουκάλι -δίπλα στο πεζοδρόμιο-το οποία αμέσως μετά το σηκώνει ένας cop.!

([MENTION=130]DarkSaga[/MENTION] περίμενα πιο εξασκημένο το μάτι σου:) ).

(όχι ότι ξεχνάω τη ζαρντινιέρα:p )

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου πλάκα δε κάνω.Αλλά αυτή η επιμονή χωρίς να κοιτάμε πως είναι τραβηγμένο το βίντεο μου θυμίζει λίγο Monty Python's.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=sglyFwTjfDU]Monty Python's Holy Grail - Burn The Witch - YouTube[/ame] :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21263]konservas[/MENTION] Και μένα όταν μου πέφτουν τα γυάλινα μπουκάλια μπύρας από την σακούλα όταν βγαίνω από το super market, δεν χρειάζομαι σκούπα-φαράσι-σφουγγαρίστρα, απλά τα σηκώνω άθικτα και στεγνά και τα ξαναβάζω στη σακούλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή στην ελλάδα δεν υπάρχει νομοθεσία που να προβλέπει πως ο μπάτσος σου φόρτωσε κάτι.

έχω αυτό το έχω φάει στο σκαρί μου, χωρίς λόγο και αιτια να βρεθώ με περίπου 20+ κιλά πέτρες μολότοφ etc στα 15 μου, είναι ακριβώς έτσι όπως τα δείχνει στο video και ακόμα χειρότερα.

συνήθως έχει κ συνεχεια κρίνοντας από προσωπική εμπειρία. όσο πιο δύσκολο είναι να σιγουρέψουν την ενοχη σου (είτε επειδή είσαι ανήλικος, είτε επειδή ήταν τσαπατσούληδες στην σύλληψη σου οποτε έχεις αρκετούς μάρτυρες, είτε οτιδήποτε) τόσο περισσότερα σου φορτώνουν.

επίσης στα after όταν πας στο τμήμα (στην δικια μας περίπτωση, μεταγωγών), ήθελε πολλά @@ το να είσαι ματατζής 100 κιλά άνθρωπος, να ξέρεις πως είναι αθώοι αφού εσύ ο ίδιος τα φόρτωσες (btw στο μεταγωγών δεν κάναν καν τον κόπο να μαζέψουν από τον δρόμο μολότοφ, στα σκαλιά επιτόπου τις φτιάχναν) να σαπίζεις στο ξύλο 15 χρονά σε βαθμό που μετά πέρασα 1 μηνα νοσοκομείο.. ""από πέσιμο σε σκάλα"". ούτε ένας δεν είχε ταμπελάκι με το όνομα του.

και όλα αυτά είναι παραπολυ περιληπτικά.

όλη η ιστορία μου κόστισε 12.000E όλα τα δικαστικά έξοδα, πλέον ούτε θυμάμαι πόσες δικες έγιναν ώστε στο τέλος να μου πουν πως δεν έχω ανάγκη να αθωωθώ.

οι μπάτσοι την βγάλαν μέλι gala φυσικά.

p.s. χωρίς να φταίω έμπλεξα σε τέτοια σκηνικά, σκέφτομαι πως άμα έφταιγα τι θα γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=129]Chosen[/MENTION] Και εμένα μου έχει τύχει να πέσουν μπουκάλια και κάποιες φορές να σπάσουν άλλοτε να τη γλυτώσουν και κάποιες φορές να σπάσουν κάποια από αυτά.

Δε μου λέει τίποτα αυτό.

Σε αυτό που στέκομαι είναι ότι η αβίαστη κριτική θα συνεχίζει το κύκλο της διαφθοράς και της σαπίλας!

Όποιος καταλαβαίνει..καταλαβαίνει.

Στην αντίθετη περίπτωση τον παραπέμπω στο παραπάνω βιντεάκι τον Python's(σημείωση:απίστευτη ταινία όποιος δεν την έχει δει να τη δει οπωσδήποτε :magic: ).

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω... το βιντεάκι αυτό τι ακριβώς μας δείχνει;

1) Υπάρχουν βρώμικοι μπάτσοι. Σιγα το νεο.

2) Αν προχωράς τυχαια μεσα στις συμπλοκές με το μηχανάκι σου σαν αθώο αρνάκι, θα σε πλακώσουν στις φάπες και θα σε ενεχοποιήσουν χωρίς λόγο;

κάτι δεν μου κολλάει...δεν μπορεί να είναι τόσο μ@λ@κε3ς ρε παιδι μου. Μα τόσο ζώα, δηλαδη!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=129]Chosen[/MENTION] Και εμένα μου έχει τύχει να πέσουν μπουκάλια και κάποιες φορές να σπάσουν άλλοτε να τη γλυτώσουν και κάποιες φορές να σπάσουν κάποια από αυτά.

Δε μου λέει τίποτα αυτό.

Σε αυτό που στέκομαι είναι ότι η αβίαστη κριτική θα συνεχίζει το κύκλο της διαφθοράς και της σαπίλας!

Όποιος καταλαβαίνει..καταλαβαίνει.

Στην αντίθετη περίπτωση τον παραπέμπω στο παραπάνω βιντεάκι τον Python's(σημείωση:απίστευτη ταινία όποιος δεν την έχει δει να τη δει οπωσδήποτε :magic: ).

2 χρονια νωρίτερα δεν θα μπορούσα να κρατηθώ να απαντήσω στα σχόλια σου και να μην φάω μόνιμο ban.

γιατί φιλε μου εγώ από αντίστοιχο σκηνικό 2 χρονια εφιάλτες έβλεπα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.