Jump to content



[hwbot] SuperPi 1m Rankings


Guest hwbot

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 594
  • Created
  • Last Reply

έχω μια ιδέα οτι πρέπει να του γ#@$σα τα ράμματα μέχρι 1.5 του έδωσα και έτρεξα Pi θα ζήσει :p ?

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=358265

μεχρι εκέι τον πήγα :( ή η Abit μου κάνει χαζά ή αυτός είναι μπανάνα αλλά ζητάει πολύ ρεύμα και ο GV με έχει κάνει και έχω χεστεί

πάνε οι καιροί που τα έριχνε στο κεφάλι 1.6-1.7V και έδινες fsb μετά :)

με μικρές τάσης έχει κάνει post και 4750Mhz αλλά θέλει πολύ ρεύμα μετά για να μπει win....

firstrunpd4.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

με λιγότερο ρεύμα δεν παίζει ? είναι λίγο τσιμπημένο για αυτά τα Mhz ή είναι ιδέα μου τώρα που έμπλεξα με τα 45άρια :/

1.61 V έδινα εγώ για 4Ghz σε έναν Ε6600

Link to comment
Share on other sites

η Abit μου κάνει χαζά ή αυτός είναι μπανάνα αλλά ζητάει πολύ ρεύμα και ο GV με έχει κάνει και έχω χεστεί

πάνε οι καιροί που τα έριχνε στο κεφάλι 1.6-1.7V και έδινες fsb μετά :)

με μικρές τάσης έχει κάνει post και 4750Mhz αλλά θέλει πολύ ρεύμα μετά για να μπει win....

Τα ίδια και σε μενα.. Λογικα πρεπει να ειναι ετσι αυτος ο επεξεργαστης. Θελει πανω απο 1,5 για να κλοκαρει καλα. Φαντασου πως μου εφυγαν τα μαλλια που πηγα στον 8500 μετα τον 650... :p

Ιδου τα δικα μου: Λετε σε xp να επεφτα κατω απο 10 η να μην το προσπαθησω?

[ATTACH]3124[/ATTACH]

post-952-1414343141,5607_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε μενα.. Λογικα πρεπει να ειναι ετσι αυτος ο επεξεργαστης. Θελει πανω απο 1,5 για να κλοκαρει καλα. Φαντασου πως μου εφυγαν τα μαλλια που πηγα στον 8500 μετα τον 650... :p

Ιδου τα δικα μου: Λετε σε xp να επεφτα κατω απο 10 η να μην το προσπαθησω?

[ATTACH]3502[/ATTACH]

επρεπε να τα εχεις ηδη..:D

http://img146.imageshack.us/my.php?image=4518rz3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει ρε συ Γιώργο... το παλικάρι είναι με Vista, 4GB (χάλια timings), χωρίς max mem(ασχετο αν δεν βοηθάει πολύ στο 1m) και χωρίς tweaks φαντάζομαι...μην τον αποπαίρνεις.

:D:D

Kαι δεν με λες Obi?:D

Τι ειναι καλυτερο?Μνημες στα 500 με 5αρια ή μνημες με 600 με 5αρια και ελαχιστα ποιο πανω την CPU?Και ποσα ms θα κερδισει απο τα Tweaks..στο 1Μ?:p:p

OOOYYYAAA

Y.Γ

Δεν αποπειρα κανεναν..απλα ποσταρα το Μin για τα sub 10 που συμβενει στο συστημα μου.Για να συγκρινει το παλικαρι..:)

Link to comment
Share on other sites

Και δε με λες Georgevasil τι είναι καλύτερο trfc 26 η trfc 50 φεύγα που προφανώς θα έχει το παλικάρι...Aυτό υπονόησα αλλά μάλλον δεν το πρόσεξες...Στο 1m η ταχύτητα των μνημών ελάχιστα παίζει ρόλο...είναι στεγνά ΜΗz...Έτσι έχω καταλήξει.

Δεν είπα οτι αποπείρες κανέναν με περίεργο τρόπο...

Αυτά

:)

Link to comment
Share on other sites

Και δε με λες Georgevasil τι είναι καλύτερο trfc 26 η trfc 50 φεύγα που προφανώς θα έχει το παλικάρι...Aυτό υπονόησα αλλά μάλλον δεν το πρόσεξες...Στο 1m η ταχύτητα των μνημών ελάχιστα παίζει ρόλο...είναι στεγνά ΜΗz...Έτσι έχω καταλήξει.

Δεν είπα οτι αποπείρες κανέναν με περίεργο τρόπο...

Αυτά

:)

OK!Μαζι σου για το ΤRFC...:)

Δεν ειχα ποτε τις μνημες μου στα 600 για να μπορω να συγκρινω,αλλα ειχα την εντυπωση οτι το 1066 Strap (4:5) ειναι ποιο γρηγορο απο το 1333 (1:1).

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις Γιώργο οτι παίζουν πολλά ρόλο;

Δες το SS του Vatos:

Σχεδόν 600 με 4-4-4-4

2GB(καλό trfc)

Aλλά Vista...

Όσο αυτό για τoν διαιρέτη έχει να κάνει πολύ μεγάλο ρόλο τόσο με την μητρική όσo και με το Bios.Εσύ έχεις ΑΒΙΤ ο Chris P5K...

Link to comment
Share on other sites

η διαφωνία σας ποια είναι αν μπορεί να πέσει κάτω από 10 σε Vista ? λογικά αν κλείσω το Aero και τα Thems και κάνω και tweaks (που δεν ξέρω κανένα ) και 20Mhz πάνω θα φτάσει 10 ακριβός αν δεν πέσει κάτω από 10

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.