Jump to content



[hwbot] SuperPi 1m Rankings


Guest hwbot

Recommended Posts

Μπορεί να είναι και user problem ( :p ) αλλά δεν μπορώ να παίξω 500 fsb stable με τίποτα.

Με τον παππού τον 6600 χάρηκα που έπαιξε μέχρι 545 fsb stable αλλά με τίποτα πάνω απο 3850.

Τώρα τι να πω,εύχομαι να είναι κάποια ρύθμιση, αν και έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 594
  • Created
  • Last Reply

Ζαχο παίξε πολύ με τα GTL.

Πχ έμενα με 0,61-0,63-0,67 κλάνει στο Prime..και με 0,64 δεν νιώθει.

Δοκίμασε τα Setting από http://www.outofspecs.gr/forum/showpost.php?p=27155&postcount=27

Και πες μου μιας είναι είναι πολύ κοντινό Stepping.

@mauros δες Setiings στο Xtreme.

Η Mobo μπορει να κουβαλαει την φημη της DFI (ως προς την συμπεριφορα) αλλα στα κατάλληλα χερια (aka Hadji :p) να τραβαει Prime στα 600 FSB.

Link to comment
Share on other sites

...

Η Mobo μπορει να κουβαλαει την φημη της DFI (ως προς την συμπεριφορα) αλλα στα κατάλληλα χερια (aka Hadji :p) να τραβαει Prime στα 600 FSB.

Mε κάνεις να ντρέπομαι.. αλλά όντως αλλα τα χέρια του hadji και άλλα τα δικά μου!!

Μου έχει καρφωθεί στο κεφάλι ότι δεν παίζει ο επεξεργαστής μου πάνω απο 500 fsb..ούτε 1Μ ούτε prime

Linpack,prime και occt παίζουν απροβλημάτιστα μέχρι και 495 ανεξάρτητα απο multi/διαιρέτη

Link to comment
Share on other sites

Mε κάνεις να ντρέπομαι.. αλλά όντως αλλα τα χέρια του hadji και άλλα τα δικά μου!!

Μου έχει καρφωθεί στο κεφάλι ότι δεν παίζει ο επεξεργαστής μου πάνω απο 500 fsb..ούτε 1Μ ούτε prime

Linpack,prime και occt παίζουν απροβλημάτιστα μέχρι και 495 ανεξάρτητα απο multi/διαιρέτη

Χεχε μην με κανεις και νιωθω ασχημα ρει..:o:o

Την DFI ηθελα να σχολιασω οχι εσενα....:D

Παντως δες εδω

Εχει αρκετα Setups ψιλα..:D (δεν θυμάμαι αν εχεις την απλη ή την Plus)

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=191950&page=24

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
για ολη μερα δεν ειναι πολυ?

Θα συμφωνησω κ εγω με τον Captain. ~1.4v ειναι overkill σε 45nm . Μικραινει αισθητά το Lifetime. Τουλάχιστον ετσι λενε, εγω δεν το δοκιμασα :)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω κ εγω με τον Captain. ~1.4v ειναι overkill σε 45nm . Μικραινει αισθητά το Lifetime. Τουλάχιστον ετσι λενε, εγω δεν το δοκιμασα :)

Tα Ε0 δεν εχουν προβλημα.Και μην ξεχνας οτι ειναι Q.

Link to comment
Share on other sites

Tα Ε0 δεν εχουν προβλημα.Και μην ξεχνας οτι ειναι Q.

Ισως κ να έχεις δίκαιο αδερφέ. Πάντως στο extremesystems.org που διάβαζα αρκετοί έχουν σκοτώσει 45άρι με >1.45 κλπ. Το 1.35 θεωρείται max safe. Απο κει και πέρα, διαλέγεις και παίρνεις. Κ εγω με e0 ειμαι με 4.3Ghz με vcore 1.29v και στο max load βλέπω 70άρια banana

Οταν πηγε στα ~4.9Ghz με 1.38VCore έβλεπα 80 idle. Δεν δοκιμασα να τον "φορτώσω" για ευνόητους λόγους.

Ψύξη με αέρα πάντα μιλώντας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.