Jump to content



ΑΤΙ και ΝVIDIA στο ιδιο pc???


ponaei8anasi

Recommended Posts

Παιδες καλησπερα. σκεφτομαι να βαλω στον πρωτο υπολογιστη στην υπογραφη μου μια καρτα της nvidia ως physX card.Συγκεκριμενα εχω και καθεται μια gainward 8400gs 256mb.Θα δω καμια διαφορα στα παιχνιδια που χρησιμοποιουν physX ή η 8400gs δεν θα δειξει καμια διαφορα? Το εχει δοκιμασει κανεις εδω περα και με τι συνδυασμο καρτων???

Link to comment
Share on other sites

απο θεμα drivers ξερεις τι παιζει?να βαλω τους τελευταιους του forceware η θα εχω θεμα? κατι εχει παρει το ματι μου για τους 257.15

Στους εν λόγω beta η Nvidia είχε ξεχάσει να βάλει το.... κλείδωμα. Οπότε αν η κάρτα σου υποστηρίζεται από αυτούς και δεν θέλεις να μπλέξεις με patch κ.τ.λ. βάζεις αυτούς και καθάρισες.

Link to comment
Share on other sites

Στους εν λόγω beta η Nvidia είχε ξεχάσει να βάλει το.... κλείδωμα. Οπότε αν η κάρτα σου υποστηρίζεται από αυτούς και δεν θέλεις να μπλέξεις με patch κ.τ.λ. βάζεις αυτούς και καθάρισες.

Σε ευχαριστω παρα πολύ για την απαντηση φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα.

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά ήθελα την γνώμη σας σε ένα παρόμοιο ερώτημα αν γνωρίζετε. Μία radeon 6990 με μία gtx 260 θα μπορούσαν να συνυπάρξουν στο ίδιο pc όπως αναφέρει ο φίλος ponaei8anasi, δηλαδή main graphic card η 6990 και για τα physX η gtx 260;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια HD4890 ως κύρια κάρτα και μια 550ti μαζί με το patch που μπορείς να κατεβάσεις από εδώ. Επειδή η GTX260 υποστηρίζεται από τον παραπάνω beta που αναφέρθηκε (257.15) ίσως γενικότερα να μην χρειάζεσαι καν το patch. Απλά βάζεις τους παραπάνω drivers.

Για να σου απαντήσω ποιο συγκεκριμένα, ναι μπορείς αρκεί να αντέχει και το τροφοδοτικό σου.

Τσέκαρε και αυτό: Analysis: PhysX On Systems With AMD Graphics Cards : Introduction

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.