Jump to content



Logitech Wireless Touch Keyboard K400


Recommended Posts

10280461.jpg

Σας παρουσιάζω εδώ το νέο μου πληκτρολόγιο - ποντίκι για το HTPC μου.

Κουτί:

31949411.jpg

Περιέχει το Keyboard, μπαταρίες, τον unified δέκτη, μια μικρή προέκταση για τον δέκτη, οδηγίες και κανένα CD

Προέκταση, και unified δέκτης, πάνω του μπορούν να συνδεθούν εώς και έξι συμβατά πληκτρολόγια - ποντίκια.

77009617.jpg

το keyboard :D

95938191.jpg

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, αθόρυβα πλήκτρα low profile αλα λαπτοπ. Υπάρχει πλήκτρο FN για αντιστοιχία με τα F keys.

Πάνω αριστερά υπάρχει left mouse κουμπί, κουμπιά ελέγχου έντασης και web browser

92476387.jpg

Touchpad 9cm (3,5 ίντσες)

92023041.jpg

Άψογο feeling, υποστηρίζει 2finger scrolling

πίσω όψη

21199406.jpg

πλάι

56202770.jpg

κουμπί on-off

29986639.jpg

Κάποιες φωτογραφίες απ το software

setpoint1.jpg

setpoint2q.jpg

setpoint3.jpg

setpoint4.jpg

setpoint5.jpg

setpoint6.jpg

setpoint7.jpg

Στο κουτί αναφέρεται εμβέλεια έως 10 μέτρα, και ότι οι μπαταρίες κρατάνε ένα χρόνο , θα δείξει στην πορεία :D

dsc8873.jpg

dsc8879i.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Υπαρχει κατι αλλο στην αγορα;

Όχι επειδή πρόκειται για νήμα του υποφαινόμενου, αλλά είναι η πιο κοντινή απάντηση που μπορεί να ανακαλέσει η μνήμη μου για την ερώτησή σου.

http://www.thelab.gr/oi-dikes-sas-parousiaseis/trust-compact-wireless-entertainment-keyboard-121860.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικα πηρα το Logitech Κ400, το εχω στην συσκευασια του κλειστο γιατι απο εξω λεει US layout. Το πιο χαρακτηριστικο ειναι οτι συμβολο @ δεν βρισκεται στο 2 αλλα λιγο πιο δεξια απο το L και εχει το συμβολο της αγγλικης λιρας στο 3, νομιζω οτι αυτο ειναι το UK layout. Δεν ξερω τι θα συναντησω μεσα και δεν το ανοιγω ακομη.

Υπαρχει ελληνικη εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Toεχω εδω και καιρό.

Το καλύτερο για την χρήση του (htpc) γιατι συνδοιάζει και ποντικι.

Δεν καταλαβαίνω την λογική της logitech , να βγάζει καλυτερα BT mini πληκτρολόγια (πχ φωτιζόμενα) αλλα χωρίς ποντίκι...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα το Logitech Κ400, το εχω στην συσκευασια του κλειστο γιατι απο εξω λεει US layout. Το πιο χαρακτηριστικο ειναι οτι συμβολο @ δεν βρισκεται στο 2 αλλα λιγο πιο δεξια απο το L και εχει το συμβολο της αγγλικης λιρας στο 3, νομιζω οτι αυτο ειναι το UK layout. Δεν ξερω τι θα συναντησω μεσα και δεν το ανοιγω ακομη.

Υπαρχει ελληνικη εκδοση;

Αν μπορεις να γραφεις χωρις να κοιτας τα γραμματα, ευκολα αλλαζεις το layout στο OS σου και γραφεις κανονικα. Εχω ενα Logitech MK300 στο γραφειο με UK layout σαν κ εσενα, αλλα το @ ειναι στο 2 κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου το αγορασα απο Πλαισιο, ειχα ενα πιστωτικο οποτε βολεψε πολυ.

Το περιεργο ειναι οτι παρολο που γραφει απο εξω K400 χωρις R, η εικονα που δειχνει απο εξω ειναι οπως ειναι το R. Γραφει οτι ειναι σχεδιασμενο για 7, 8 και 8RT.

Απο εδω και απο οτι βλεπω απο την εικονα που εχει στο κουτι ολα ταιριαζουν με το R, Differences between the Wireless Touch Keyboard K400 and K400r - Logitech FAQ

Να πω οτι ακομη το εχω κλειστο, δεν το εχω ανοιξει, σκεφτομαι να το παω πισω.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.