Jump to content



Η γνώμη σας


Salvation

Recommended Posts

Πουλα το μηχανημα σου σε κανα φορουμ η στο φλεα και παρε καινουριο τι περιμενεις να δεις απο νεα καρτα οταν η μητρικη σου σερνεται με 2πλο agp + celeron? ΕΛΕΟΣ ... Για μενα ειναι πεταμενα λεφτα. Οπως επισης πεταμενα ειναι και τα λεφτα για 9600 καινουρια μπες φλεα και τσιμπα 9700 προ με 100-150 ευρω Με 180 μπορει να βρεις και μεταχειρισμενη 9800 οταν η 9600χτ φτανει τα 170 ευρω:TD: :TD: :TD: Αν ψαχτεις μπορεις να φτιαξεις πολυ καλο μηχανημα με ελαχιστα χρηματα και να μαθεις και 5 πραγματα παραπανω στα computer , μοντες για κουτια και αλλες ιστοριες προκειμενου να γλυτωσεις φραγκα...... think about it

Link to comment
Share on other sites

Thanks chroma, πολύ κατατοπιστικό το link της ΑΤΙ. Αν κατάλαβα καλά στο motherboard μου μπορώ να βάλω μια Universal AGP κάρτα γραφικών. Πχ αυτή: Τέτοιες κάρτες δουλεύουν σε όλες τις AGP slots.(Αν κατάλαβα καλά:whistling )

post-974-1416071088,0878_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeks78 [Σήμερα, στις 00:31]

Πουλα το μηχανημα σου σε κανα φορουμ η στο φλεα και παρε καινουριο τι περιμενεις να δεις απο νεα καρτα οταν η μητρικη σου σερνεται με 2πλο agp + celeron? ΕΛΕΟΣ ... Για μενα ειναι πεταμενα λεφτα. Οπως επισης πεταμενα ειναι και τα λεφτα για 9600 καινουρια μπες φλεα και τσιμπα 9700 προ με 100-150 ευρω Με 180 μπορει να βρεις και μεταχειρισμενη 9800 οταν η 9600χτ φτανει τα 170 ευρω:TD: :TD: :TD: Αν ψαχτεις μπορεις να φτιαξεις πολυ καλο μηχανημα με ελαχιστα χρηματα και να μαθεις και 5 πραγματα παραπανω στα computer , μοντες για κουτια και αλλες ιστοριες προκειμενου να γλυτωσεις φραγκα...... think about it

Αν βάλω καινούργια κάρτα γραφικών και κάτι άλλα που θέλω, θα είμαι ευχαριστημένος. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καμία δυνατότητα για αγορά καινούργιου υπολογιστή. Και τα λεφτά που μάζεψα μέχρι τώρα (γύρω στα 200) μόνος μου τα μάζεψα. Εξάλου αυτή θα είναι και η τελευταία αναβάθμιση. Δεν υπάρχουν περιθώρια για άλλη.;)

Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμενη μητρικη ειχε δουλεψει η 9700 μου καθως και μια 4200 Ti.

Συμφωνα με την ΑΤΙ οι 9600 και 9800 δεν θα δουλεψουν αλλα θα δουλεψουν οι 9000, 9200, 9500, 9700.

Δες τις αγγελειες μηπως βρεις καμια μεταχειρισμενη 4200 με καμια 70 ευρουλακια.....αυτο θα ειναι το καλυτερο για σενα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Salvation [Σήμερα, στις 11:23]

Thanks chroma, πολύ κατατοπιστικό το link της ΑΤΙ. Αν κατάλαβα καλά στο motherboard μου μπορώ να βάλω μια Universal AGP κάρτα γραφικών. Πχ αυτή: Τέτοιες κάρτες δουλεύουν σε όλες τις AGP slots.(Αν κατάλαβα καλά:whistling )

Αυτό που λέω παραπάνω ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

’ρα η κάρτα ASUS V9570/TD GeForce FX5700 μπορεί να μπει στο motherboard μου. Right? Στο επίσημο site της ASUS λέει ότι υποσηρίζει 2xAGP.Να το link http://www.asus.com/prog/spec.asp?m=V9570/TD&langs=01 . Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώση από κάποιο άλλο site?

post-974-1416071088,1358_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

με 250 ευρο παιρνεις επεξεργαστη μητρικη και μνημη.ψαχτο λιγο το θεμα.....αν το ζορισεις βγαινεις και με 200.μην δωσεις τοσα για καρτα με το υπολοιπο μηχανημα,θα ειναι σαν να πετας 400 αλογα σε yugo zastava.....ριξε μια ματια εδω

http://www.eshop.gr/ με λιγα λεφτα στηνεις σοβαρο μηχανημα με προοπτικη και αργοτερα βαζεις και μια καλη καρτουλα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Salvation [Σήμερα, στις 15:23]

Παιδιά όταν μια κάρτα γραφικών λέει ότι χρειάζεται ένα motherboard AGP 2.0 compliant και όχι AGP 1.0, τι εννοεί; Έχει σχέση με την ταχύτητα του AGP διαύλου; (2x,4x,8x)?

Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ πολύ να απαντήσει στο παραπάνω ερώτημα;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Salvation [Σήμερα, στις 19:11]

Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ πολύ να απαντήσει στο παραπάνω ερώτημα;

Βασικα αν δεν κανω λαθος το AGP 1.0(2x) δουλευει με 3v ενω το AGP 2.0(2x ,4x) με 1.5v ....κοινως δεν μπορεις να βαλεις καινουρια καρτα (που ολες δουλευουν με 1.5v ) !!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Salvation [Χθες, στις 15:37]

Κάνεις λάθος. Υπάρχουν κάρτες που υποστηρίζουν AGP 2x/4x/8x (και πολλές μάλιστα). Πχ η ASUS V9570/TD. Να το link http://www.asus.com/prog/spec.asp?m=V9570/TD&langs=01 ;)

Δεν έχεις καταλάβει.....

Το AGP1.0(2χ) έχει τάση 3,3V...οκ?

Το AGP2.0(2x,4x) έχει τάση 1.5V

Το AGP3.0(8x) έχει τάση 0.8V....

Λοιπόν...

Οι Asus και όλες οι κάρτες υποστιρίζουν AGP2.0 και AGP3.0 οπότε εσένα είται είναι 2χ είται όχι δεν μπορεί να μπεί γιατί θα καεί η κάρτα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.