Jump to content



Η γνώμη σας


Salvation

Recommended Posts

Παιδιά θέλω να αγοράσω μια καινούργια κάρτα γραφικών γύρω στα 100-120 ευρώ με 128ΜΒ DDR. Επίσης επειδή το motherboard μου διαθέτει μόνο AGP2x θέλω να μου προτείνετε μια κάρτα που να υποστηρίζει AGP2x. και nvidia και ati. Θα εκτιμούσα όποια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Το motherboard είναι πιθανόν του 2000. Να το link http://www.ecsusa.com/products/p6vaa.html Αφού λέει ότι διαθέτει AGP 2x λογικά δε θα παίρνει την 9600?

Και εγώ συμφωνώ για ΑΤΙ αλλά ποιο κατασκευαστή? ASUS? PROLINK? COLOR POWER? Πείτε κανέναν

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Salvation

Το motherboard είναι πιθανόν του 2000. Να το link http://www.ecsusa.com/products/p6vaa.html Αφού λέει ότι διαθέτει AGP 2x λογικά δε θα παίρνει την 9600?

Βαση της μητρικης σου για παρατηρησε τα παρακατω:

p6vaa.jpg

NF7-S.jpg

r9600pro.jpg

Καλυτερα να βεβαιωθεις με τα ματια σου οτι η θυρα του AGP που εχεις ειναι ιδια με αυτη της ABIT γιατι οι φωτογραφιες λενε αλλα.

*Οι προσθετες εικονες ειναι μια ABIT NF7 και μια reference 9600Pro.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shadow Hunter [Σήμερα, στις 21:02]

Βαση της μητρικης σου για παρατηρησε τα παρακατω:

p6vaa.jpg

NF7-S.jpg

r9600pro.jpg

Καλυτερα να βεβαιωθεις με τα ματια σου οτι η θυρα του AGP που εχεις ειναι ιδια με αυτη της ABIT γιατι οι φωτογραφιες λενε αλλα.

*Οι προσθετες εικονες ειναι μια ABIT NF7 και μια reference 9600Pro.

Αυτέ οι AGP slots που έχεις κυκλώσει δεν είναι ίδιες;(της ABIT και του motherboard μου) Εγώ ίδιες τις βλέπω. Που βλέπεις τη διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shadow Hunter

Και ομως διαφερουν!

Στην δικια σου ειναι |-------|--------------|

Και στην ΑΒΙΤ ειναι: |--------------|-------|

Ίσως επειδή τις βλέπεις από άλλη μεριά. ’μα γυρίσεις το motherboard απο την άλλη τότε θα είναι το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο σου γυρισα την εικονα σου για να ειναι ακριβως ολοιδια. Η εξοδος της καρτας AGP βγαινει απο την αριστερη πλευρα οπως βλεπεις τις φωτογραφιες, εκτος και αν στην μητρικη σου απο την πισω πλευρα του κουτιου σου εχεις τις εξοδους COM/USB/PCI/ISA και απο την μπροστινη συνδεεις την οθονη σου, πραγμα απιθανο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Salvation

Και πάλι να ισχύει αυτό, δεν μπορείς να βάλεις την κάρτα από την άλλη μεριά;

:hehe: Αμα την βανδαλισεις μπορεις να την βαλεις οπου θες πανω στην μητρικη :hehe:

Σοβαρα τωρα, στο ειπα και προηγουμενως, ανοιξε το κουτι σου να δεις πως ειναι η AGP σου γιατι απο τις φωτογραφιες δεν φενεται συμβατοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από outlaw

Έτσι όπως εξελήσεται η συζήτηση, δεν αφήνεις λέω γω την αναβάθμιση. Κανα μπελά θα βρείς. Ή πήγαινε όλο το machine σε κανα Τελάρο (Πλαίσιο) να βρούν αυτοί τη λύση.

:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Salvation

Το motherboard που μου έδειξες είναι για AMD. Μήπως υπα΄ρχει διαφορά; γιατι εγώ έχω Celeron

to mobo ειναι για socket 370 celeron η pentium 3...

τι τι θες τι νεα καρτα??στο λεω γιατι επειδη δεν γνωριζεις και πολλα ως φαινεται μπορει να ειναι τσαμπα η αγορα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.