Jump to content



Help!! τραβάει επανεκινήσεις


cozzyz

Recommended Posts

χαμός ... εχουν σπασει τα νευρα μου :mad: :mad: συνηθως γινεται οταν ειμαι ον λαιν ... το error signature ειναι:

BCCode : d1 BCP1 : FF53A000 BCP2 : 00000002 BCP3 : 00000000

BCP4 : F7F820EC OSVer : 5_1_2600 SP : 1_0 Product : 256_1

κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Τροφοδοτικο(μαρκα κ watt)????Ψυξη???Ριξε κ μια ματια στις μνημες.........

μονο οταν εισαι online γινεται????Μηπως να ξαναεκανες εγκαταστασηη τον explorer??

κανει επανεκινηση η απλα κολλαει κ του κανεις restart εσυ??

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνεται μόνο όταν είσαι online τότε κάτι τρέχει με τους drivers του modem.

Μου έχει τύχει άπειρες φορές. Αν έχεις ISDN φταίει το netmod και πολύ φοβάμε οτι το πρόβλημα δε φτιάχνει. Κάνε firmware update και software update και ίσως μειωθεί λιγάκι.

Αν έχεις κανονικό modem 56K βρές drivers για XP, τους πιο καινούργιους και μάλλον θα φτιαχτεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Kostas7GTR : ειναι p4 1.9 512 ραμ 40γβ δισκος xpsp1 pro.

Βασιλης : το Τροφοδοτικο ειναι με εκαψες ... ενα linkworld 250w ... οι μνημες ειναι οκ ...το κανει μονο οταν ειναι on line ... και κανει restart μονο του.

backgman : εχω netmod διαλε διαλε ... λες να ειναι αυτο?

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις !!! δοκιμαζω αναβαθμιση netmod και reinstal τον ie και σας ενημερωνω με τα νεα ... ευχομαι να ειναι ευχαριστα ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από trendy [Σήμερα, στις 16:27]

H serial έχει 115200bps ~ 14.400B/s. Βάλε και λίγο overhead των πακέτων πέφτει στο 13 περίπου. Αντί όμως να πληρώνεις τη διπλή χρέωση της 128 δε βάζεις μια dsl καλύτερα;

:OT: adsl έχω από τον Αυγουστό του 2003,γιά αυτό γράφω "από όσο θυμάμαι":cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ φοβάμαι οτι δε θα συνεχίσει, γιατι ούτε εμένα συνέχισε καλά.

Τραβάει restart (blue screens) αλλα πιο αργά απ'ότι με το παλιό softwre/firmware.

Το καλύτερο είναι να το βάλεις σε serial αν δε δουλεύεις 128Κ αν ναι άστο, τουλάχιστον ξέρεις γιατι κάνει restart !!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ φοβάμαι οτι δε θα συνεχίσει, γιατι ούτε εμένα συνέχισε καλά.

Τραβάει restart (blue screens) αλλα πιο αργά απ'ότι με το παλιό softwre/firmware.

Εκτός αν έχεις το ver 5.0, το οποίο έχω ακούσει οτι δεν έχει αυτό το πρόβλημα.

Το καλύτερο είναι να το βάλεις σε serial αν δε δουλεύεις 128Κ αν ναι άστο, τουλάχιστον ξέρεις γιατι κάνει restart !!!!

Link to comment
Share on other sites

σήμερα είναι η τέταρτη μέρα απο την αναβάθμηση και δεν έχει κάνει ούτε 1 restart απο τότε !!! Ολα καλά !!!

**backgman said: τουλάχιστον ξέρεις γιατι κάνει restart !!!! ***

πολύ σωστά ... πολύ βασικό να ξέρεις τι παίζεται.

ΤHANKS TO ALL !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.