Jump to content




mchls

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

The Walking Dead: Episode 2 releasing “around the end of June” | VG247

Telltale has said Episode 2 of The Walking Dead will be released “around the end of June.” The developer said the reason they haven’t provided a firm date for it, is it’s currently waiting on the certification process. The second episode takes place three months after the conclusion of Episode 1, and “things have gotten tenser—food is scarce, and no one in the party is a particularly good hunter.”
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Ζητώ save απο οποιοδηποτε σημειο του 5ου επεισοδιου.

Εχουμε 2 περιπτωσεις :

α. Του θειου -> αρκει ο φακελος απο το C:\Users\username\Documents\Telltale Games\The Walking Dead

β. Γνησιο -> Εκτος απο τον ανω φακελο , απαιτειται κ το αρχειο απο εδω c:\program files(x86)\Steam\steamapps\common\the walking dead\Pack\default\prefs.prop

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ save απο οποιοδηποτε σημειο του 5ου επεισοδιου.

Εχουμε 2 περιπτωσεις :

α. Του θειου -> αρκει ο φακελος απο το C:\Users\username\Documents\Telltale Games\The Walking Dead

β. Γνησιο -> Εκτος απο τον ανω φακελο , απαιτειται κ το αρχειο απο εδω c:\program files(x86)\Steam\steamapps\common\the walking dead\Pack\default\prefs.prop

Ευχαριστω!!!

Έχεις pm.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Παιδες εχει κανενας saves απο season one?

Θελω να παιξω την δευτερη αλλα τα χω σβησει...

καπου εχω κρατησει και μπορω να στα στειλω Σ/Κ αν επιμενεις στα ξενα saves (πρεπει να σκαλισω δισκους γιατι κι εγω τα φυλαξα για την S2), ομως νομιζω θα ειναι μια καλη ευκαιρια να ξαναζησεις τη γαματη ατμοσφαιρα και να αποφυγεις λαθη για τα οποια μετα ειχες τυψεις πχ εγω δε θα ξαναπεταξω το φουκαρα το Μπεν στα ζομπι :D, ασχτα με τις μαλ...ες που εκανε... αλλα δεν ισχυει το ιδιο για τη Λιλλυ, οχι πως εχει σημασια το βανακι, αλλα οταν αποφασισα να μη την πεταξω στα ζομπι για κολατσο -βασικα αρχικα αυτο εκανα, αλλα εκανα ενα back και το αλλαξα- σκεφτηκα συμφεροντολογικα πως επειδη τα παει καλα με τα οπλα με συμφερει να την εχω μαζι μου, κι αυτη αντι να κανει κατι που να δικαιολογησει την παρουσια της εποιασε κι εκλεψε το βανακι:p (μου τα χαν πρηξει ετσι κι αλλιως κι αυτη κι ο μπαμπας της:D) και θελω να δω και να δοκιμασω να "στειλω" την Carley απο την αρχη και στη θεση της να σωσω τον Doug μηπως φανει εξισου χρησιμος στην ομαδα (αντι για ενα πιστολι θα εχω εναν κομπιουτερα... ποιος ξερει την τροπη? ) Βεβαια αν δεν υπαρχει Carley δεν ξερω ποιον θα πυροβολησει η Lilly οταν την ποιανουν τα ψυχωτικα της...

Επισεις οταν μπαινει καποιος στο πετσι του ρολου (αυτο το game οντως σε κανει να το ζεις, οσο ελαχιστα αλλα του ειδους) συνεχως κανει τα παντα για να σωσει την Clementine θυσιαζοντας αλλους, ομως αυτο δε χρειαζεται αφου η Clem δε σκοτωνεται με τιποτα (σε μια περιπτωση που το δοκιμασα σωζεται απο την Carley... βεβαια μετα το θυμαται :whistle2:)...

Τεσπα, οπως και να χει ειναι παιχνιδι που πιστευω αξιζει να το ξαναζησεις...

Τωρα η S2 πιστευω θα ειναι ανατρεπτικη και λιγο δικοπο μαχαιρι, αφου παιζεις απο τη μερια της Clem, και ...ok, με το Lee μια χαρα ειχα ταυτιστει, αλλα δε μπορω να φανταστω πως γινεται να ταυτιστω με ενα 10χρονο παιδι, και -ακομα μεγαλυτερο στοιχημα για την Telltale- πως μπορει να επηρρεαζουν οι αποφασεις ενος παιδιου ενα κοσμο μεγαλων αναμεσα σε ζομπι...

Το μεγαλο μειον ειναι παλι αυτο με τα επεισοδια... ποιος εχει κουραγιο να περιμενει ποτε θα βγει το επομενο?:p

Link to comment
Share on other sites

Καλα το να το παιξω απο την αρχη δεν παιζει.

Κατι saves που βρηκα στο net ξενερωσα γιατι δεν ειχαν κοψει το χερι του οι φλωροι.

Νταξ μωρε και ποσο ρολο να παιζει...σιγα

Link to comment
Share on other sites

χαχα κοιτα, αν ηξερα πως δε θα σωθει ουτε εγω θα το κοβα...

Θα εκοβες εσυ το χερι σου χωρις αναισθητικο αν το τελος ετσι κι αλλιως θα ειναι το ιδιο?

Αν και δεν εκανα back να δω πως τα παει με τα δυο χερια, αυτο που νομιζω ειναι πως υπαρχει balance στο βαθμο δυσκολιας (αν και "βαθμος δυσκολιας" ειναι λιγο αδοκιμος ορος στο συγκεκριμενο game) οπου χωρις χερι κανεις καποια πραγματα πιο αργα και πιο δυσκολα επειδη δεν εχεις χερι, και με το χερι ισως τα κανεις παλι αργα και δυσκολα επειδη ζαλιζεσαι περισσοτερο λογο της μολυνσης...

Απο τη μια αφηνει στο τελος μια απογοητευση γιατι φαινομενικα δε σε επιβραβευει για ολες αυτες τις προσπαθειες, αλλα απο την αλλη η επιβραβευση ειναι η σωτηρια της Clem κι οχι του Lee, οποτε αν το ξαναπαιξω δε βλεπω λογο να του κοψω το χερι (βεβαια εκ των υστερων, αφου σε εκεινη τη φαση ελπιζεις να σωθει)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.