Jump to content



καρτα ηχου


vlahoskwn

Recommended Posts

γεια σας!

εχω μια καρτα ηχου την sound blaster live 5.1 και την Onboard της asus p5q se/r

πια ειναι καλυτερη;

εχω δει σε μερικα pc οτι με ενα καλωδιακι συνδεουν και το cd γιατι;

Link to comment
Share on other sites

Το cd συνδεοταν παλια κατευθειαν στη καρτα ηχου για να ακουγεται το audio cd απο τα ηχεια.

Τωρα πια δεν χρειαζεται,ο ηχος περνα ψηφιακα απο το καλωδιο επικοινωνιας (ide-sata).

Ως προς την καρτα ηχου,μαλλον καλυτερα να χρησιμοποιησεις τη creative.

Βεβαια δεν αναφερεις τα ηχεια σου...

.

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις την creative θα εχεις προβλημα με τους driver γιατι εχει σταματησει την υποστηριξη.Διαβασε εδω για να περασεις τους driver http://www.thelab.gr/ixos-multimedia-kai-input-devices/win7-drivers-89468.html

Σε εμενα δουλεψε τελεια.

Link to comment
Share on other sites

καλός η κακός ο κόσμος δεν έχει 350ευρώ για Z5500 + 200ευρώ για επαγελματικές κάρτες ήχου οπότε ο κόσμος βολεύτεται με ότι μπορεί.

Λογικά η κάρτα ήχου θα παίζει καλύτερα απο την onboard αν και δεν θα καταλάβεις διαφορές αν θες να δείς τρελή διαφορά πρέπει να το σκάσεις το μαρούλι για ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

σορυ αλλα το γραψα γιατι νομιζα οτι τρολαρει.

Δεν μπορει με ηχεια των 2 ευρω να περιμενει να δει διαφορες απ την καρτα ηχου , οταν δεν υπαρχει διαφορα γενικοτερα

Οχι τπτ αλλο, αλλα και συ κυριε νεμεσις89 , απαντας χωρις να ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Λές να δημιούργισε ένα threat για να τρολάρει?

Δεν θα απαντούσα γιατί δεν είμαι ειδικός αλλά με το post μου απάντησες αυτό

Δεν μπορει με ηχεια των 2 ευρω να περιμενει να δει διαφορες απ την καρτα ηχου , οταν δεν υπαρχει διαφορα γενικοτερα
το οποίο καλύπτει τον φίλο περισσότερο από το πρώτο σου post
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα παίζουν ρόλο και τα ηχεία αλλά και τι ποιότητας αρχεία ακούς. Με αυτά τα ηχεία ακόμα και η onboard πάει χαμένη. Με καλύτερη ηχεία λογικά θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα αλλά εξαρτάται και τι θέλεις(μουσική, games, ταινίες)

Link to comment
Share on other sites

ακουω mp3 θελω μουσικη games ταινιες θα μου πρωτεινεται δυο ηχεια φθηνα και καλα και αν γινεται επειδη μου αρεσει το μπασο να εχουνε

και κατι ακομη τι μορφη να ειναι τα τραγουδια και τη kbps να ειναι για εχουν καλη ποιοτητα;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.