Jump to content



Πρόβλημα με προβολέα Acer X1110


mitsos1os

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Έχω τον προβολέα Acer X1110 και τον λειτουργώ με το netbook HP Compaq mini C110-s1030v. To πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να θέσω την ανάλυση του προβολέα σε 1024Χ768 αν και την υποστηρίζει κανονικά. Να σημειώσω ότι ενεργοποιώ την προβολή μόνο στην οθόνη του projector απενεργοποιώντας την ενσωματωμένη του Netbook μέσα από τις ρυθμίσεις. Αυτό το κάνω γιατί το netbook έχει εγγενή ανάλυση 1024X600 οπότε με την επέκταση επιφάνειας ή το DUAL CLONE που πρέπει να έχουν ίδιες αναλύσεις δεν γίνεται να βάλουμε στο προβολέα 1024Χ768 γιατί δεν το βγάζει η ενσωματωμένη οθόνη. Με τα ίδια ακριβώς βήματα δουλεύει κανονικά το ίδιο netbook σε άλλο προβολέα. Να σημειώσω ότι μου έκανε εντύπωση ότι τον προβολέα τα windows 7 τον αναγνωρίζουν σαν οθόνη μη PNP γενικής χρήσης. Δοκίμασα να το αλλάξω χειροκίνητα σε ΡΝΡ αλλά χωρίς αποτέλεσμα στην ανάλυση. Είδα στο ίντερνετ ότι κάποιοι αντιμετώπισαν προβλήματα με την ανάλυση αλλά στο 3d vision και όχι σε κανονική χρήση. Υπάρχει περίπτωση να μην μπορεί να δουλέψει σωστά με την ενσωματωμένη Intel 3150 του netbook και να θέλει κάρτα Nvidia λόγω της λειτουργίας 3D vision;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.