Jump to content



Galaxy Note N7000 – Η Βίβλος


elthis

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply
[MENTION=1666]FrOsT[/MENTION]

Για πες εντυπώσεις από την aftermarket μπαταρια που ειχες πάρει.

Και κάποιο λινκ επίσης αν εχεις κρατήσει :)

Στο ποστ από πάνω είναι ή gold 3500mha από ebay, υπάρχει και στο amazone

GOLD 3500MAH BUSINESS BATTERY FOR SAMSUNG GALAXY NOTE N7000 I9220 | eBay

Σίγουρα κρατάει περισσότερο από την δικιά του κάπου στο 20-30% παραπάνω, αν και το αγόρασα μεταχειρισμένο και δεν ξέρω αν παλιότερα κρατούσε περισσότερο.

Πάντως τώρα δεν μένω από μπαταρία μέχρι να γυρίσω από την δουλειά όπως με την στανταρ.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερή μπαταρία απο τη samsung,δύσκολα θα βρεις οσα mAh ,και να λεει πως είναι...πολλοί προσπάθησαν...

Feipusi

Απο τις καλυτερες aftermarket που κυκλοφορουν ειναι οι μοναδικες που εμπιστευομαι πλεον.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τime to ask a few things :)

Έστω ότι κατεβάζω την beta Jelly Bean από εδω

SamMobile Firmware Page

καταρχάς πώς φλασάρουμε τη συγκεκριμένη ρομ;

Δεύτερον, οι εφαρμογές και τα δεδομένα που υπάρχουν στη συσκευή διατηρούνται ή χανονται;

Τρίτον το premium suite (που ειναι το στοιχειο που προσδοκω πιο πολύ) υπάρχει ; (αυτό καταλαβαίνω οτι μπορει να το μάθω μονο αν τη φλασάρω)

Τέλος, οταν κυκλοφορήσει και η επίσημη τι κανουμε με αυτή ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πολύ πιο γρήγορα,κλασικό πρόβλημα της jb στο note...εγώ θα παραμείνω σε μια custom ice που έχω...

Δε γίνεται στη μέση της μερας με πολύ συντηριτικη χρήση να ψάχνουμε για πριζες

Link to comment
Share on other sites

Και γω εχω την εντυπωση οτι η μπαταρια τελειωνει πιο γρηγορα απο τοτε που περασα την jb(σε s ii παντα μιλαω)..οπως και η ram γεμιζει πιο ευκολα χωρις βεβαια να φαινεται στο multitasking..

Περασα και ενα update ~20mb μετα απο καποιες μερες..:p

Link to comment
Share on other sites

Στο note, απ'οσο βλέπω τουλάχιστον δεν πρέπει να έχει βγει κάποια έξτρα ενημέρωση, προς το παρόν.

να ρωτησω κάτι άλλο τώρα:

1. το Google now δεν ειναι διαθέσιμο στην Ελλάδα ; (ή κάνω κατι λάθος και παίρνω αυτό μηνυμα; )

2. Το ότι έχω περάσει τη γερμανική official ROM τι σημαίνει για τα Updates; Αν βγει κάποιο ελληνικό θα μου το βγάλει αυτόματα ή θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο ;

[MENTION=22006]elthis[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

Το google now είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα, αλλά δε μπορεί να λειτουργήσει πλήρως.

Πχ. δε μπορεί να σου δείξει με μια σχετική ακρίβεια χρόνο που χρειάζεσαι για μια απόσταση ή δεδομένα για την κίνηση γιατί δεν υπάρχει σύστημα στην Ελλάδα που να το ενημερώνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση πως ένας από τους υπεύθυνους για τη γρήγορη κατανάλωση της μπαταρίας στην 4.1 ειναι και το Viber. Σήμερα που το έχω κλειστό, εδώ και 1.30 ώρα δεν έχει πέσει ούτε 1%.

Σε αντίστοιχη φάση την περασμένη εβδομάδα, η πτώση ήταν γύρω στο 3%.

(με ίδια χρήση, ίδια ώρα φόρτισης/εξόδου από το φορτιστή κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το καλοκαιρι καλο ειναι το μαυρο φοντο στα κινητα σας. Ο λογος ειναι οτι η αυξημενη φωτεινοτητα ανεβαζει την καταναλωση αλλα με το μαυρο φοντο μειωνεται αισθητα διαβασα, γιατι το πανελ αναβει τα pixel που φωτειζονται ενω τα αλλα παραμενουν σβηστα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.