Jump to content




BeetleJuice

Recommended Posts

μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να βρω την ip του αποστολεα ενος mail?

το μειλ που εχω δεχτει ειναι σε reply δικου μου μειλ

δοκιμασα ενα τροπο που λεει να δω τον κωδικα και εκει μεσα οτι αναγραφει την ip

τοκανα αλλα η ip μου εδωσε ενα σερβερ του gmail στην αμερικη

μου φανηκε λογικο παρολα αυτα

εσας σας φαινεται λογικο?

επισης για οσους το διαβασουν θα ηθελα να μου πειτε αν μπορεις να βρεις την ip απο συνομιλια στο fb

το ζητημα ειναι παρα πολυ σημαντικο οποτε σας παρακαλω μην το παρετε για αστειο

ναστε καλα

σκαθαρι

Link to comment
Share on other sites

Για το fb: what he said

Για το email: δυστυχώς (ή ευτυχώς) στο header κρατάει μόνο τη διεύθυνση του server που χρησιμοποιήθηκε. Εάν συντρέχουν λόγοι που ορίζονται από το νόμο, μπορεί να ζητηθεί από το διαχειριστή του server να αποκαλύψει τη διεύθυνση και την ταυτότητα του χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
netstat -a

την ωρα που chatάρεις στο fb

ρε φιλε πλακα μας κανεις ;

Εχω ανοιχτη την συνομιλια στο fb αλλα το ατομο ειναι offiline δεν ειναι συνδεδεμενος εγω εγραψα την παραπανω εντολη και μου εμφανισε 1000 ip διαφορετικα και μονο το fb ειχα ανοιχτο, θα μπορουσες να μου πεις αναλυτικες της οδηγιες σε παρακαλω ;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι η μόνη ip που θα βρείς θα είναι απο τον random server που διαχειρίζεται εκείνη την ώρα τις συνομιλίες.Την ip του συνομιλητή δεν παίζει να την δεις έτσι.Αν θες μπορείς να ανεβάσεις ενα php script που loggάρει ip/ports etc κάπου και να του στείλεις link.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι η μόνη ip που θα βρείς θα είναι απο τον random server που διαχειρίζεται εκείνη την ώρα τις συνομιλίες.Την ip του συνομιλητή δεν παίζει να την δεις έτσι.Αν θες μπορείς να ανεβάσεις ενα php script που loggάρει ip/ports etc κάπου και να του στείλεις link.

ακριβως! τί το περασατε το fb? peer to peer?

το πιο ευκολο ειναι να στησεις εναν ftp, να τον βγαλεις στο ιντερνετ και να του στειλεις ενα λινκ και καλα να δει!

Link to comment
Share on other sites

ακριβως! τί το περασατε το fb? peer to peer?

το πιο ευκολο ειναι να στησεις εναν ftp, να τον βγαλεις στο ιντερνετ και να του στειλεις ενα λινκ και καλα να δει!

δεν ειπα οτι το περασα γιατι αποδεχτη προς αποδεχτη γιατι δεν ειναι τορρεντ σιτε τσεμπα απαντησα γιατι θελω να μαθω στο παραπανω μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι η μόνη ip που θα βρείς θα είναι απο τον random server που διαχειρίζεται εκείνη την ώρα τις συνομιλίες.Την ip του συνομιλητή δεν παίζει να την δεις έτσι.Αν θες μπορείς να ανεβάσεις ενα php script που loggάρει ip/ports etc κάπου και να του στείλεις link.

Πως θα το κανω αυτο μπορεις να μ δωσεις οδηγηες σε παρακαλω ;

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το filezilla server ακολουθωντας τη διαδικασια του λινκ

και μετα στειλε το link του αρχειου σε αυτον που θελεις και θα δεις την ip του μεσα στο gui του server.

Η μπορεις να πεις να στειλει το αποτελεσμα του speedtest.net αφου γραφει τον παροχο κατω αριστερα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
γινεται να βρω την Ip καποιου μεσω facebook η email? αν ναι πως γινεται αυτο? ειναι πολυ επειγον..ευχαριστω...!!
Και που θα βρεις την Ip τι θα την κανεις?

το παιδί εδώ το λέει σωστά

πρώτα σκέφτεσαι τι θες να κάνεις και μετά ρωτάς

και που θα βρεις την ip τι θα κερδίσεις?

σκέψου λίγο από αυτά που θες να κάνεις, μπορείς να τα κάνεις όοοολα αυτά και σου λείβεται η ip?

δεν νομίζω γτ αν ήξερες τι θα κάνεις μετά θα ήξερες να βρεις και την ip οπότε πόρτα θα συναντήσεις και στη συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Snob-YOU-SEEM-ANGRY-WHY-U-MAD-BRAH-1.jpg

Η ip που θα βρείς θα σου δείχνει τον κόμβο του isp στον οποίο συνδέεται αν μιλάς για geolocation.

Αυτό που θες γίνεται με άλλους τρόπους πιο εύκολα ,call me social engineering...'Οπως και να έχει είναι παράνομο αυτό που ζητάς οπότε είσαι σε λάθος φόρουμ..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.