Jump to content



Αναβαθμιση CPU


dionisis777

Recommended Posts

Καλησπέρα!Εχω αυτη την μητρικη: gigabyte 770t-ud3 και αυτο το CPU: phenom 2 x3 720..Επειδη μαλλον θα δωθει το CPU, ποιον επεξεργαστή θεωρειται ως σημαντική αναβαθμιση οσον αφορα το gaming (αλλα και γενικα) λαμβανοντας υπ' οψην και το οικονομικο θεμα.

π.x. ο AMD FX-4100 θεωρειται τετοιος?

Λοιπα χαρακτηριστικα:

8GB RAM (1333MHz)

GPU: ΑΤΙ 5850

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Τι rev είναι η μητρική σου ???

AMD PHENOM II X6 1100T

AMD PHENOM II X6 1090T

AMD PHENOM II X4 980 BLACK

AMD PHENOM II X4 975 BLACK

AMD PHENOM II X4 960T (αν ξεκλειδώνει σε X6)

Εναν από αυτούς σίγουρα τον υποστηρίζει η μητρική σου !

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι βλεπω οτι η τελευταια εκδοση του bios ειναι αυτη FDe?

μιλαω για την εκδοση της μητρικης που υποστηριζει τους bulldozer.καλα σε ρωταει ο πανος,ποιο revision εχεις?το socket του επεξεργαστη ειναι μαυρο η ασπρο?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα έκανα αναβάθμιση στο BIOS στην τελευταια του εκδοση, την 3.1, και αρα εχω υποστηριξη για AM3+.

Αλλαζει τιποτα στη λιστα που παραθετεις? :)

Ναι αλλάζει !

Η ανανεωμένη είναι :

AMD PHENOM II X6 1100T

AMD PHENOM II X6 1090T

AMD FX-8120 (163€)

AMD PHENOM II X4 980 BLACK

AMD PHENOM II X4 975 BLACK

AMD PHENOM II X4 960T BLACK (αν ξεκλειδώνει σε X6 ανεβαίνει στην λίστα)

AMD FX-6100

AMD PHENOM II X4 965 BLACK

AMD PHENOM II X4 955 BLACK

Τώρα θα σου έλεγα τους phenom να τους ψάξεις και σαν μεταχειρισμένους !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Εχω αυτη την μητρικη: gigabyte 770t-ud3 και αυτο το CPU: phenom 2 x3 720..Επειδη μαλλον θα δωθει το CPU, ποιον επεξεργαστή θεωρειται ως σημαντική αναβαθμιση οσον αφορα το gaming (αλλα και γενικα) λαμβανοντας υπ' οψην και το οικονομικο θεμα.

π.x. ο AMD FX-4100 θεωρειται τετοιος?

Λοιπα χαρακτηριστικα:

8GB RAM (1333MHz)

GPU: ΑΤΙ 5850

Ευχαριστω!

επειδη εχω αρκετα παρομοιο Set-up, πριν αλλαξεις CPU, προσπαθησες να ξεκλειδωσεις τον 720?

αν ξεκλειδωσεις τον 720 γινεται ενας X4 925 στην ουσια!

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν ξεκλειδωσει ο πυρηνας του οπως ειπε ο cabdik τοτε εγω τεινω προν τον 8120 με τα 160 και εχεις ξεχασει το θεμα του επεξεργαστη για πολλα χρονια.αλλα εαν υπαρχει οικονομικο στην μεση,και ο 960Τ ειναι μια πολυ καλη επιλογη.δοκιμαζεις και σε αυτον εαν ξεκλειδωσει.και στους 2 σκεψου την αγορα μια ψυχτρας και το ανεβασμα τους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις και τις υποδειξεις!

Μάλλον καταλήγω στην επιλογη ενος μεταχερισμενου 960Τ που να ξεκλειδωνει σε Χ6 μιας που ειναι ο μοναδικος που κινειται σε οικονομικα πλαισια που μπορω να ανταπεξελθω λαμβανοντας υπ' οψην και την αρκετα καλη του αποδοση βεβαιως!

Οποτε παω για τη δημιουργια του καταλληλου thread..:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.