Jump to content



INTEL i-7 965ΧΕ Προβλήματα θερμοκρασίας


max-ed

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Έχω εναν INTEL i-7 965 extreme edition και αντιμετωπίζω πολλά προβλήματα θερμότητας. Idle ειναι στους 61 βαθμούς οι πυρήνες και αυτό δουλεύοντας στα 1,6 GHz . Μόλις το ζορίσω λίγο (3200Mhz) φθάνει σε κρίσιμο επίπεδο 90+ βαθμών και σταματάω. Αυτο γίνεται μεσα σε δευτερόλεπτα.

Η μητρική μου ειναι η Rampage 2 Extreme και η ψύκτρα είναι η Scythe Mugen 2 με τον ανεμιστήρα της. Το κουτί ειναι ενα Lianli V2010.

Επειδή τον πήρα μεταχειρισμένο και δεν τον ζόρισα ποτέ...υπάρχει περίπτωση να είναι χαλασμένος (degraded μηπως?).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω εναν INTEL i-7 965 extreme edition και αντιμετωπίζω πολλά προβλήματα θερμότητας. Idle ειναι στους 61 βαθμούς οι πυρήνες και αυτό δουλεύοντας στα 1,6 GHz . Μόλις το ζορίσω λίγο (3200Mhz) φθάνει σε κρίσιμο επίπεδο 90+ βαθμών και σταματάω. Αυτο γίνεται μεσα σε δευτερόλεπτα.

Η μητρική μου ειναι η Rampage 2 Extreme και η ψύκτρα είναι η Scythe Mugen 2 με τον ανεμιστήρα της. Το κουτί ειναι ενα Lianli V2010.

Επειδή τον πήρα μεταχειρισμένο και δεν τον ζόρισα ποτέ...υπάρχει περίπτωση να είναι χαλασμένος (degraded μηπως?).

Για δοκιμασε με το στοκ ανεμιστηρακι αν το εχεις.

Κατι παντως δεν παταει καλα, μηπως ειναι η ψυκτρα ψιλοστραβια η τπτ αλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.