Jump to content



Πλαισιο


dimitrisOS

Recommended Posts

Καλημερα Χρονια Πολλα & Χριστος Ανεστη

Θελω να ρωτησω οταν πηγενω στο πλαισιο και περνω ενα αντικειμενω μου δεινουν ενα κωδικο που και που

Ξερει κανεις τι ειναι αυτο ;

Εγω δεν νομιζω πως ειναι για το προιον τους γιατι αν το παρω ετσι και παω στο ταμειο δεν μου λενε τιποτα .

Υποψυαζομαι πως αυτος ο κωδικος ειναι οτι και καλα αυτος με εξυπηρετησε .....

Εσεις τι λετε ;

Link to comment
Share on other sites

κωδ. πωλητή που στο πούλησε / εξυπηρέτησε για να πάρει τα bonus.. λέμε τώρα...

αυτο εκριβως καταλαβα και εγω

αρα την επομενη φορα θα τον διοξω γιατι δεν τους ρωταω ποτε αυτους

περνω παντα ενα αντικειμενο και μου λεει ενας μισο λεπτο να σου γραψω εναν κωδικο

Link to comment
Share on other sites

Nα παιρνεις για να βοηθησεις το παιδι που δουλευει εκει να παρει το μπονους.

μα το θεμα ειναι πως δεν με βοηθα ....

Δεν ειπα να μην το βοηθεισω αλλα οχι ετσι στα καλα καθουμενα να μου λεει παρε και αυτον των κωδικο που το μονο που εκανε ειναι να περασε απο δυπλα μου και να ρωτησω αν χρειαζοναι κατι

Link to comment
Share on other sites

Βρε το ξερω οτι δεν σε βοηθησε, αλλα κανε το εσυ γι αυτον. Και συ στη θεση του το ιδιο θα εκανες. Φοβασαι μη χασει το πλαισιο μερικα λεπτα του ευρω το μηνα απο αυτη σου την κινηση;

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το Πλαίσιο να έχει τα μύρια όσα αλλά τα παιδιά που δουλεύουν εκεί δεν μου φταίνε σε τίποτε...

Αν καμία φορά κατηφορίσω προς το μαγαζάκι τους πάντα με ρωτάνε αν θέλω κάτι και αν μπορούν να με εξυπηρετήσουν.

Μπορεί να ξέρω τι θέλω και το πιθανότερο να ξέρω και που θα το βρω αλλά ΠΑΝΤΑ βάζω κάποιον να βάλει τον κωδικό του ακόμα και αν δεν έχει έρθει κάποιος μέχρι να φτάσω στο ταμείο όλο και κάποιον θα συναντήσω και θα του πω τι πήρα για να μου δώσει το χαρτάκι...

Αν όλα αυτά που γνωρίζω για τις συνθήκες εργασίας ισχύουν τότε χλωμό το κόβω να είναι για bonus... θα συμφωνήσω με τον φίλο dellman ότι ποιο πολύ το κάνουν για να δικαιολογούν την θέση που έχουν...

Αν τώρα πάλι είναι για το Bonus τότε ακόμα καλύτερα... :T:

Link to comment
Share on other sites

αυτο εκριβως καταλαβα και εγω

αρα την επομενη φορα θα τον διοξω γιατι δεν τους ρωταω ποτε αυτους

περνω παντα ενα αντικειμενο και μου λεει ενας μισο λεπτο να σου γραψω εναν κωδικο

σε ορισμενα προιοντα γραφουν κωδικους και σε αλλα οχι.

αλλα γιατι να τον διωξεις ; τι σε ενοχλει ;

Link to comment
Share on other sites

To χαρτάκι ειναι με το τετραψήφιο νούμερο ειναι οντως ο κωδικός πωλητή. Όσο για τα bonus στο πλαισιο δεν παιζουν πλεον. Απλα περναει στο σύστημα το σύνολο των πωλήσεων του καθε πωλητή. Πρακτικα απο αυτο το σύνολο εξαρτάται το αν ο πωλητής θα εχει δουλειά και τον επόμενο μήνα. Τώρα το να το πας στο ταμείο χωρις χαρτάκι σκέψου τα εξής:

1) κατά 90% η ταμείας θα περάσει την πώληση των κωδικό του υπευθύνου του τμηματος, ο οποίος παίζει να έχει και ρεπό εκεινη την μέρα. Πρακτικα θα κερδίσει τζίρους καποιος ο οποιος κατα πασα πιθανοτητα εκεινη την ώρα θα ειναι στο κρεββατάκι του.

2) ο πωλητής χανει τον τζίρο του προϊόντος-τον επόμενο μήνα παιζει να χασει και την δουλειά του.

Μπορει να μας τσατιζουν οι πωλητές του Πλαισίου, αλλα το να παρεις ενα χαρτακι που θα σου δώσει ο Α η ο Β πωλητής δεν θα παθεις και τίποτα. Ημαρτον μην γινόμαστε υποχόνδριοι ώρες ώρες....

Link to comment
Share on other sites

το θεμα για αλλο πηγενε και αλλου πηγε παλι

Παρακαλω ας κλειδωσει .

Αν νομίζεις ότι κάτι δεν έχουμε καταλάβει σωστά αφιέρωσε λίγο χρόνο να γράψεις 2 αράδες να καταλάβουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αν νομίζεις ότι κάτι δεν έχουμε καταλάβει σωστά αφιέρωσε λίγο χρόνο να γράψεις 2 αράδες να καταλάβουμε...

Η ερώτηση ήταν τι ακριβώς είναι αυτός ο κωδικός .

Και απαντήθηκε

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση ήταν τι ακριβώς είναι αυτός ο κωδικός .

Και απαντήθηκε

Εμένα το ερώτημα μου παραμένει. Γιατί να πετάξεις το χαρτάκι του πωλητή που εστω δεν δε εξυπηρέτησε, αλλα σου ειπε μια καλημέρα; Τι σε ενοχλεί να παρει εκεινος τον τζίρο έστω απο το στικάκι των 15€ που αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα την περισταση. Αν ειναι καποιος ευγενικος και βοηθησε τον ανθρωπο να διαλεξει το προιον, οκ να τον βοηθησει αναλογα.

Τωρα πχ για μενα που ξερω ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ τι θελω, ειδικα αν το εχω παρει μονος μου απο καποιο stand η ραφι, σορυ, αλλα δεν θα βοηθησω κανενα τζιρο...

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα την περισταση. Αν ειναι καποιος ευγενικος και βοηθησε τον ανθρωπο να διαλεξει το προιον, οκ να τον βοηθησει αναλογα.

Τωρα πχ για μενα που ξερω ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ τι θελω, ειδικα αν το εχω παρει μονος μου απο καποιο stand η ραφι, σορυ, αλλα δεν θα βοηθησω κανενα τζιρο...

1) κατά 90% η ταμείας θα περάσει την πώληση των κωδικό του υπευθύνου του τμηματος, ο οποίος παίζει να έχει και ρεπό εκεινη την μέρα. Πρακτικα θα κερδίσει τζίρους καποιος ο οποιος κατα πασα πιθανοτητα εκεινη την ώρα θα ειναι στο κρεββατάκι του.

.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα την περισταση. Αν ειναι καποιος ευγενικος και βοηθησε τον ανθρωπο να διαλεξει το προιον, οκ να τον βοηθησει αναλογα.

Τωρα πχ για μενα που ξερω ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ τι θελω, ειδικα αν το εχω παρει μονος μου απο καποιο stand η ραφι, σορυ, αλλα δεν θα βοηθησω κανενα τζιρο...

Είτε το θέλεις είτε όχι, σε κάποιον κωδικό πωλητή θα περαστεί η πώληση. Συνήθως στου υπευθύνου του τμήματος. Πέρα απο αυτό το SAP του ταμείου δεν θα αφήσει να συνεχιστεί η διαδικασία εκδοσης παραστατικου αν δεν υπάρχει κωδικος πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.