Jump to content



Γνώμες για budget gaming pc;


minime

Recommended Posts

[MENTION=10170]swatoner[/MENTION]

Γνωρίζω οτι σταμάτησε η παραγωγή των Phenom II/Thumban και απομένει το στοκ που υπάρχει (φαίνεται να υπάρχει λίγο ακόμα σε 960Τ,965 ~110€).

Καλή η αγγελία στο #21.

[MENTION=23380]minime[/MENTION]

Απλώς έκανα σύγκριση των 960Τ-6100 και στο OC που αναφέρθηκε. Η επιλογή είναι δική σου και εσύ ξέρεις πόσο μπορείς να "σκαλίσεις" το PC σου για να κερδίσεις κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

gaming pc=i7. βρες κανα μτχ 870 και μητρικη μτχ.

Μάλιστα gaming=i7 και Pc που πάει για comsol multiphysics, matlab και γενικά cpu bound rendering? Πάει για i21?

Τι παραπάνω θα σου δώσει ο i7 από τον i5 στα games δηλαδή πέρα απο prestige?

Σοβαρευτείτε λίγο! Καλο να έχουμε ότι τελευταίο αλλά όχι και i7 σε games. Να χώσει τα λεφτά σε gpu να πω ναι, ΑΛΛΑ στο cpu θέλει έναν που απλά να μην τρώει μπουκάλι.-

+1 στον adpanos για την σύνθεσή του απο μένα

Link to comment
Share on other sites

Για καινούργιο +100 [MENTION=7477]adpanos[/MENTION]

Για μεταχειρισμένο i7 1366 socket είτε ακόμα καλύτερα amd x6

Και δεν είναι το θέμα games. Είναι τώρα games αλλά αργότερα οποιαδήποτε χρήση.

Ο i3 του χρόνου θεωρώ θα είναι τερματισμένος για games.

Τώρα τι θα γίνει πραγματικά ουδείς ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι κι εγώ παραξενεύτηκα που δεν προτάθηκε και ο 960T. Αλλά και πάλι... προφανώς δεν είμαι ειδικός, οπότε τα έψαξα όλα. :)
O 960T είναι άριστος, εγώ είχα 965 αλλά λόγω οικονομικών ήθελα να τον πουλήσω, και τον πούλησα με το ζόρι 120 συν ψήκτρα coolermaster v8. Δύσκολο να αποχωριστεί AMD κάποιος και αν αγοράζει το κρατάει για χρόνια. Φαντάσου ότι τώρα είμαι με Phenom I 9850 και δεν με απασχολεί αναβάθμιση γιατί με υπέρ-καλύπτει και σε games. Η σύνθεση του adpanos είναι η καλύτερη, για οικονομία βάλε 965 αντί τον FX.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα κινηθώ βασισμένος στη σύνθεση του @adpanos, με τον 6100. :)

To μόνο που μου έχει μείνει είναι το κουτί που μάλλον θα ήθελα κάτι λίγο καλύτερο / ευρύχωρο, αλλά και πάλι οικονομικό. Το Corsair 300R είναι καλή επιλογή; 82€ pick up.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.