Jump to content



Bήθεια !!!!!! ΑDATA VITESTA PC4000 & ABIT KV8 PRO = XAMOΣ


Dagalidis

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

απλα τωρα δεν μπουταρει...τι c-mos της εκανα..οτι θες...μαλλον bios corrupt επαθε..αλλα ξερεις τι Μιχαλη??..χεστηκα!

Αυριο παω διακοπουλες και μολις γυρισω σουταρω και αυτη και τον Α64 στο πλαισιο και παιρνω με το πιστωτικο Prescott & Asus P4C800-E Dlx!

ο 64αρης δεν με ενθουσιασε καθολου...

Ρεκορ ετσι...ουτε ενα μηνα δεν τον κρατησα!ΠΛΑΙΣΙΟ ΜΑΜΑΕΙ!!!!!!!!!!!!!!(τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν φερτο να στα αλλαξουμε βεβαιως βεβαιως!!)

Link to comment
Share on other sites

ε που θες να ξερω ρε σ τι επαθε...εκανε κατι βλακειες στο μπουτ..το σβηνω και απο τοτε δεν μπουταρει με τιποτα οτι και να κανω..

Οσο αναφορα τον 64αρη δεν ειπα και τιποτα ρε σ ,απλα δεν νομιζω οτι χρεαιζομαι κανα χρονο για να καταλαβω οτι το μοναδικο του οπλο το οποιο φυσικα ειναι τα 64 bit μενει ανεκμεταλλευτο...ωστοσο HT,SSE3 και τα λοιπα...& την ωμη δυναμη των γιγα χρησιμοποιω καθε μερα..(ηδη εχουν βγει προγραμματα divx που εχουν υποστηριξη sse3)

σκεψου ομως ποσο τραγικο ειναι να ποσταρεις 3500 sandra mem και να χαιρεσαι!

δεν ειναι βεβαια αυτο που με κανει να ξαναπαρω p4 αλλα η ΧΑΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΩΛΟΜΗΤΡΙΚΕΣ ΤΟΥ 64ΑΡΗ..better the devil u know but the devil u dont know...μετα απο 1.5 χρονο P4 νιωθω εξω απο τα νερα μου με τον ΑΜΔ..απλα δεν μπορω λολλλλ

τραγικο..απο το κουτι δεν ξεκολλησα ποτε το σηματακι του p4....περιμενα να τα τακτοποιωσω ολα και μετα...αλλα...αλλα

Link to comment
Share on other sites

δεν της εκανα τιποτα!Δεν ξερεις τι σημαινει bios corrupt???εκτος και αν εννοεις πειραγμα τις ρυθμισεις για το o/c!Τεσπα ποιος νοιαζεται αφου εχει εγγυηση!

δεν νομιζω οτι ειμαι προκατελλημενος...ωστοσο μπορεις να εχεις την γνωμη σου και ο καθενας την δικια του.Αν θες πες μου μεσω Πμ τα θετικα του 64αρη μπας και το ξανασκεφτω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

δεν της εκανα τιποτα!Δεν ξερεις τι σημαινει bios corrupt???εκτος και αν εννοεις πειραγμα τις ρυθμισεις για το o/c!Τεσπα ποιος νοιαζεται αφου εχει εγγυηση!

δεν νομιζω οτι ειμαι προκατελλημενος...ωστοσο μπορεις να εχεις την γνωμη σου και ο καθενας την δικια του.Αν θες πες μου μεσω Πμ τα θετικα του 64αρη μπας και το ξανασκεφτω

με την καλη εννοια το ειπε το προακτελλημενος μην αρπαζεσαι βρε:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Kρίμα που δε σου έκατσε......

Παρ'όλα όμως τα προβλήματα που αναφέρεις με τα ΜΟΒΟ όπου είσαι 100% εύστοχος ο Α64 είναι πολύ καλός......

Οσο για τα 64 Βιτ ας ευχαριστήσουμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ την INTEL που έγινε ουσιαστικά η αιτία να καθηστερίσει η κυκλοφορία τους για να μην μείνει έξω από το παιχνίδι μέχρι να είναι έτοιμη και αυτή......

Τεσπα καλή σου τύχη όπου και εάν καταλήξεις.....

Link to comment
Share on other sites

απο ολα τα cpu που ειχα με το μονο που ειχα ψυχολογικο κολλημα οπως λες ηταν ο 2.6c που πουλησα στον ea6gka!!!

αυτος αξηζε...ο 3αρης που ειχα μετα δεν με πολυενθουσιασε...τωρα μονο λιγη τυχη θελω για 4g..και θα ειμαι οκ!

δεν αισθανομαι στερηση απλα νιωθω οτι μολις παρω στα χερια μου την ασουσ θα πω.."τωρα ειμαι σπιτι μου"Φυσικο ειναι...ξερω τις παραξενιες και τα χουσουρια τους ξερω και τα καλα τους,για τον 64αρη ουτε την θερμοκρασια του δεν ξερω ΛΟΛ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

με την καλη εννοια το ειπε το προακτελλημενος μην αρπαζεσαι βρε:hehe:

δεν αρπαζομαι ρε..αμα εχεις καμια ιδεα πεστην...απλα να ξερεις οτι τα περιθωρια ειναι στενα λογω πλαισιου...δηλαδη δεν πουλαω τιποτα γιατι χανω λεφτα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

Kρίμα που δε σου έκατσε......

Παρ'όλα όμως τα προβλήματα που αναφέρεις με τα ΜΟΒΟ όπου είσαι 100% εύστοχος ο Α64 είναι πολύ καλός......

Οσο για τα 64 Βιτ ας ευχαριστήσουμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ την INTEL που έγινε ουσιαστικά η αιτία να καθηστερίσει η κυκλοφορία τους για να μην μείνει έξω από το παιχνίδι μέχρι να είναι έτοιμη και αυτή......

Τεσπα καλή σου τύχη όπου και εάν καταλήξεις.....

Δαγκαλιδη απλα πιστευω οτι δεν μπορεις να κρεμασεις τοσους χρηστες με 32 bit..λογικο ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

ασχετο: οντωςο 2.6 ηταν πολυ καλο κομματι,soki να τον χαιρεσε!:hehe:

χαιροσουν να του κανεις o/c...τι να λεμε τωρα...μακαρι να ηταν ξεκλειδωτος και ακομα αυτον θα ειχα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

EDU με έσωσες ρε φίλε....

Μου έδωσες μια ιδέα και πραγματικά σώθηκα.....

Εβαλα COMMAND RATE 1T από 2 που ήταν By Default και τώρα μπορώ να δουλέψω ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ DIMM Χωρις προβλήματα.......

Οι μνήμες πετάνε και τα πάνε μια χαρά ....

αυτό είναι bug του BIOS κανονικά δε θα έπρεπε να σε αφήνει να setάρεις καθόλου CPC σε 2Τ όπως γίνεται στις άλλες mobo.

Με 1Τ για 4banks οι μνήμες σου τα πήγαν περίφημα με 2x512 ακόμα και στους P4 σε DC (δηλαδή 2 banks υψηλά FSB με 1Τ αμφιβάλω αν clockάρει εύκολα)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.