Jump to content



Επεξεργαστής ΑΜ3+ σε μητρική ΑΜ3.Είναι εφικτό;


imaginas

Recommended Posts

Καλησπέρα

Έχω μια μητρική GIGABYTE MA785GT UD3H στην οποία τώρα έχω έναν Sempron.Θέλω να κάνω αναβάθμιση επεξεργαστή και σκέφτηκα να πάρω έναν AMD FX 4100 (AM3+ , 3,6 GHz , 12 MB).Είναι συμβατά τα sockets;Εννοείται ότι θα κάνω αναβάθμιση του bios.Θέλω να αποφύγω την αγορά νέας μητρικής για να κρατήσω χαμηλά το κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω μια μητρική GIGABYTE MA785GT UD3H στην οποία τώρα έχω έναν Sempron.Θέλω να κάνω αναβάθμιση επεξεργαστή και σκέφτηκα να πάρω έναν AMD FX 4100 (AM3+ , 3,6 GHz , 12 MB).Είναι συμβατά τα sockets;Εννοείται ότι θα κάνω αναβάθμιση του bios.Θέλω να αποφύγω την αγορά νέας μητρικής για να κρατήσω χαμηλά το κόστος.

Δεν χρειάζεται να είναι AM3+ ........

Βάλε τον παρακάτω τετραπύρηνο AM3 στην μητρική σου, ο οποίος είναι ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ από τον FX-4100 που θες να βάλεις !

Καινούριος και ετοιμοπαράδοτος κιόλας !

AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz Quad Core Socket AM3 125W Box Black Edition (HDZ965FBGMBOX)

PROCESSOR :: AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz Quad Core Socket AM3 125W Box Black Edition (HDZ965FBGMBOX) - Visionstudio.gr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.