Jump to content



Project Temjin


VasPoly

Recommended Posts

Εγώ δεν έχω καταλάβει τίποτα...ειδικά με την τελευταία φωτό μπερδεύτηκα τελείως!

Θα περιμένω μέχρι το επόμενο update να δω.:)

http://imageshack.us/f/823/p1000136sm.jpg/

Είναι αυτή η πλακέτα. Δεν είχα μακριές βίδες για να το δείξω τελειωμένο.

5pin είναι το vandal σου αν διακρίνω καλά

Τέρμα δεξιά και τέρμα αριστερά αν παρατηρήσεις γράφει + και -

Εκεί βάζεις το Led

C1 και ΝO1 βάζεις το Power

Tέλος φρόντισε λίγο τα κοψίματα σου. Δεν θα φαίνεται απο έξω αλλά καλό είναι να τα διορθώσεις λίγο :)

Ακριβώς επειδή εκεί που θα πάει όταν θα μπουν τα ψυγεία δεν θα φαίνεται τίποτα δεν έλιωσα όσο θα έπρεπε με την λίμα για να το φέρω στα ίσια του... :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Δεν το εχω αφήσει το project οσο μπορώ λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων το προχωράω. Το sleeving στο τροφοδοτικό έχει σχεδόν τελειώσει όπως και πολλά αλλα πράγματα. Φωτό θα ανέβουν σύντομα αλλα τώρα που τελειώνει έχει έρθει η ώρα για το front plate.

Επειδή δεν το έχω το sketch up θα έφτιαξα κατι στο paint για μπορέσω να σας δώσω μια ιδέα για το πως θα είναι.

Η αρχική ιδέα ήταν να μπει ένα bezel της lian li για το οπτικό How-to guide: Lian-Li C-01 DVD Bezel into a TJ07 όπως εδώ αλλά δεν μπορώ να το κάνω λόγω της βάσης για το ψυγείο που θα μπει στις θέσεις 5,25 η οποία θα αγκαλιάζει όλη την βάση των συσκευών.

t5j779.jpg

Εδώ το δημιούργημα μου.

Πάνω ειναι το οπτικο, για εκει σκεφτομαι να τοποθετηθει 2-3mm πιο πίσω απο την κανονική του θέση και να κοπεί στο περίγραμμα απο το πορτάκι του ενα φύλλο αλουμινίου και να κοληθει με ταινία διπλής όψης, το ίδιο σκεφτομαι και για το κουμπι του.

Πιο κάτω είναι το fan controler για εκει απλά να κοπει στο περιγραμμα της οθόνης που εχει και των 4 κουμπιών που έχει το fan controler ειναι το fc5 v2 της lamptron και τελος τα σχέδια ειναι και για εμφάνιση αλλα και για ψυξη εκει θα μπει πρώτα πολύ ψιλή σιτα και μετά απο πίσω πλεξι με πρασινα leds αλλα με μια μικρή απόσταση για να μπορεί να περνάει αερας απο εκει γιατι ακριβώς απο πίσω θα υπάρχουν 5 δίσκοι σε ενα τέτοιο cage και ενα διπλο ψυγειο!

Ολο το front plate θέλω να γίνει laser cut για να βγουν τα σχέδια και τα κοψίματα ακριβώς, γι αυτο ζήτησα την συνδρομή του Κοπρίτη για να δούμε πως θα μπορέσει να γίνει ολο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω ειναι το οπτικο, για εκει σκεφτομαι να τοποθετηθει 2-3mm πιο πίσω απο την κανονική του θέση και να κοπεί στο περίγραμμα απο το πορτάκι του ενα φύλλο αλουμινίου και να κοληθει με ταινία διπλής όψης, το ίδιο σκεφτομαι και για το κουμπι του.

απολυτα εφικτο.

Πιο κάτω είναι το fan controler για εκει απλά να κοπει στο περιγραμμα της οθόνης που εχει και των 4 κουμπιών που έχει το fan controler ειναι το fc5 v2 της lamptron και τελος τα σχέδια ειναι και για εμφάνιση αλλα και για ψυξη εκει θα μπει πρώτα πολύ ψιλή σιτα και μετά απο πίσω πλεξι με πρασινα leds αλλα με μια μικρή απόσταση για να μπορεί να περνάει αερας απο εκει γιατι ακριβώς απο πίσω θα υπάρχουν

5 δίσκοι σε ενα τέτοιο cage

και ενα διπλο ψυγειο!

με τρομαζεις....

πως ακριβως το φανταζεσαι αυτο?

το ψυγειο θα μπει καθετα με το hdd rack απο πισω του?

t5j779.jpg

Ολο το front plate θέλω να γίνει laser cut για να βγουν τα σχέδια και τα κοψίματα ακριβώς, γι αυτο ζήτησα την συνδρομή του Κοπρίτη για να δούμε πως θα μπορέσει να γίνει ολο αυτό.

Γινεται αυτο που θες

απλα για να γινει σωστα θελει μετρηματα ακριβειας

επειδη εισαι μακρια και δεν εχω προσβαση στο case σου

θα σου προτεινα να φτιαξεις σε ενα χοντρο χαρτονι το faceplate που θες (δεν υπαρχει λογος να συμπεριλαβεις ολες τις λεπτομερειες παρα μονο τα critical ανοιγματα)

βαζοντας τις συσκευες πανω ωστε να παρεις ακριβεις διαστασεις

και κατοπιν το περναμε πολυ ευκολα σε cad προς κοπη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.