Jump to content



Watch Dogs


jesus

Recommended Posts

Συνηθως τετοιου ειδους arctifacts που δειχνεις στο βιντεο, προκυπτουν απο υπερβολικο oc στην vram της gpu, σε σημειο που η μνημη δεν ειναι σταθερη...

Δοκιμασε να κανεις λιγο underclock στην μνημη της καρτας..

Αν δεν στρωσει απο κει, ξεκινα να κατεβαζεις σιγα σιγα και τον πυρηνα μεχρι να εξαφανιστει αυτο το φαινομενο..

Το OC που εχεις κανει στην gpu δεν ειναι σταθερο σε αυτο το Game.

Εναλλακτικα παιξε το παιχνιδι με εντελως μαμα την καρτα, 780ti εχεις στο μηχανημα οχι zastava να χρειαζονται κλοκια:p

μου φαίνεται παράξενο γιατί έστω και 10 hz να βάλω το κάνει αυτό το πράγμα,stock παίζω....

το oc στη κάρτα είναι σταθερό παράξενο μου φάνηκε σε αυτό το game για αυτό είπα να το δείξω ευχάριστω πάντως φίλος

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 503
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

port - ξεport με αυτά τα δεδομένα θα είναι πολλά περισσότερα παιχνίδια στο μέλλον.

Tην ειδηση που διέρευσε για Witcher 3 την εχεις υπόψιν σου; συμφωνα με αυτην η GTX 780ti των 3GB vram με ολα τέρμα (ισως να εχει και αυτο ubersampling), physX τέρμα και με το θεοβαρο 8xMSAA σε 1080p το τρέχει σε αυτη τη φάση με 35-45 fps ενω οι κονσολες με τα 5-6 GB ram για τα games το τρέχουνε με ολα low σε sub-1080p (ps4 900p ή λιγοτερο και xboxone 720p) με 30fps με το παιχνιδι να εχει γραφικά ανάλογα με αυτα του Witcher 2. Aυτό τα λέει όλα.

Το Watch Dog ειναι ενα ΓΤΠΚ console port.

Link to comment
Share on other sites

Tην ειδηση που διέρευσε για Witcher 3 την εχεις υπόψιν σου; συμφωνα με αυτην η GTX 780ti των 3GB vram με ολα τέρμα (ισως να εχει και αυτο ubersampling), physX τέρμα και με το θεοβαρο 8xMSAA σε 1080p το τρέχει σε αυτη τη φάση με 35-45 fps ενω οι κονσολες με τα 5-6 GB ram για τα games το τρέχουνε με ολα low σε sub-1080p (ps4 900p ή λιγοτερο και xboxone 720p) με 30fps με το παιχνιδι να εχει γραφικά ανάλογα με αυτα του Witcher 2. Aυτό τα λέει όλα.

Το Watch Dog ειναι ενα ΓΤΠΚ console port.

Επομένως θα δούμε πάμπολα console port του είδους στο μέλλον όπως και στο παρελθόν. :beer:

Έγινε επεξεργασία από zantetheo
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να λυθεί κάποια στιγμή το θέμα με την VRAM ώστε να μπορεί να παίζει καλά σε κάρτες των 2GB; Τι πιστεύετε; Φτάσαμε σε σημείο να θεωρούμε λίγα τα 2GB ακόμα και για 1080p ή κάνω λάθος;

εμένα με 660ti 2gb παίζει όλα high με 30fps, δεν είναι καλά?

edit 1920*1080

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα benchmark, ανοίγεις ένα Watch Dogs και ενθουσιάζεσαι, πρέπει να το καταλάβουμε, λογικό είναι. :spell:

Πάντως το παιχνίδι σε τομέα γραφικών, εκτός του φωτισμού και του νερού δεν έχει κάτι άλλο να προσφέρει. Τα textures και σε ultra είναι άθλια σε μερικά σημεία. Τα lod προσώπων και το pop-in βρίσκονται σε level κονσόλας. :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Το Watch Dog ειναι ενα ΓΤΠΚ console port.

Θυμάσαι τα τυπάκια που σκάλιζαν τα κουτιά στην E3 και ανακάλυπταν τρισευτυχισμένοι pc με GTX 780 αντί για ps4;

Θυμάσαι τα γραφικά της E3 που μόνο η 780 θα έβγαζε;

13712341691.jpg

Άσε φίλε μεγάλη "καραμέλα" τα πορτ. Μόνο οι "φτωχοί" πιστεύουν σε αυτά για να νιώσουν καλύτερα.

Έχει τύχει σε κανένα να βγαίνει μαύρη οθόνη πριν την έναρξη του campaign;

Το uplay είναι εγκατεστημένο όπως και το τελευταίο dx.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
Link to comment
Share on other sites

εμένα με 660ti 2gb παίζει όλα high με 30fps, δεν είναι καλά?

edit 1920*1080

Εγω την 660 ti ,τη θεωρω ακομα υπερκομπλε για τη μεγαλη πλειοψηφια των παιχνιδιών .

30 fps σε 1080 p με ρυθμίσεις στο high κιόλας (!) παιχνίδι ακούγεται θεοβαρο.

Εχω την εντύπωση οτι απλα δεν υπάρχει κανένα optimization ,απο τις φωτο που βλέπω δεν εχει και τα τόσο υπεργαματα γραφικά που υποσκελίζουν κάθε γνωστό παιχνίδι οποτε δε δικαιολογεί ανάλογη κατανάλωση πόρων.

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

Εδω καλά καλά δεν μπορείτε να τρέξετε τα high με τα μηχανακια που εχετε, θέλετε τα ULTRA ULTRA του Video!

Κράζετε τώρα, θα κράζατε και τότε ξανά....

To βασικό που απουσιάζει είναι το volumetric fog & rain και sth lightings...Γενικα η νύχτα εχει επηρεαστεί αισθητά!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.