Jump to content



Watch Dogs


jesus

Recommended Posts

εχει δοκιμασει κανεις τοv τελευταιο catalyst driver(14.6) ? ειδατε καμμια βελτιωση στο παιχνιδι?

εχω πολυ καιρο να ασχοληθω με drivers μιας και εχω τον 13.4.

Θα δω καμμια διαφορα στο performance??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 503
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

εχει δοκιμασει κανεις τοv τελευταιο catalyst driver(14.6) ? ειδατε καμμια βελτιωση στο παιχνιδι?

εχω πολυ καιρο να ασχοληθω με drivers μιας και εχω τον 13.4.

Θα δω καμμια διαφορα στο performance??

Eγώ έβαλα τους latest beta drivers ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΆ! διαφορετικά το παιχνίδι στο αρχικό loading με πετούσε BSOD! Restart! Blue screen δεν έχω δει ποτέ στο πισι μου

Link to comment
Share on other sites

guys σημερα εμφανιστηκε σκουλικακι στο pc μου....εχετε το νου σας,δεν εβαλα τιποτα αλλο αυτες της μερες περα το WD

θα τελειωσω πρωτα το παιχνιδι και μετα format :hi:

εκδοση 14giga

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Στην 290 trix παίζει χειρότερα πάντως από την 760 στα ίδια settings (με την 760 σε 1200p κιόλας vs 1080p της 290).

Σχεδόν unplayable.

κοιτα να δεις που φτασαμε η 760 2g να παιζει καλυτερα απο την 290 4g :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σε FX παίζει, αλλά δεν είδα τρελό CPU% usage. Max 70-75% σε 1-2 cores και αυτό ήταν. Δεν έχω τροφοδοτικό να τη δοκιμάσω στον i5 (βαριέμαι να ξηλώσω και το PSU από τον FX).

Σε άλλα παίγνια δε παίζει πρόβλημα (Farcry3 κτλ).

Link to comment
Share on other sites

το 60-70% είναι Teza για τον 920 με ΗΤ ΟΝ πάντα

αν και σε FX που έχει 8 πυρήνες έπρεπε να παίζει κάποια άλλη παπάτζα έχει γίνει

να σου πω να περάσεις ένα χέρι atiman και να τους ξανακατεβάσεις από το επίσημι site ή και να περάσεις 14.4 official ?

Link to comment
Share on other sites

το 60-70% είναι Teza για τον 920 με ΗΤ ΟΝ πάντα

αν και σε FX που έχει 8 πυρήνες έπρεπε να παίζει κάποια άλλη παπάτζα έχει γίνει

να σου πω να περάσεις ένα χέρι atiman και να τους ξανακατεβάσεις από το επίσημι site ή και να περάσεις 14.4 official ?

Και οι προηγούμενοι το ίδιο έκαναν.

Δε ξέρω τι παίζει, έλεγα μήπως έκανα @@ρια που χρησιμοποίησα 1 καλώδιο για τη κάρτα και για τα δύο 6/8 PCIe power, αλλά το μαμημένο το PSU καλό είναι (XFX), 850W και single rail. Επίσης, τι διάολο, μόνο σε αυτό το παιχνίδι θυμήθηκε να βγάλει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο psu έχουμε :p δεν παίζει να φταίει αυτό και εγώ έβαλα το μονοκόματο στην 280χ 6/8 .

μπα κάποια άλλη πατάτα παίζει ... υπάρχουν τρεις εκδόσεις 1n original , 2n 14gb ,3n 22 gb

αν έχεις την 14 asap πας να βρεις την 22

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις την 14 asap πας να βρεις την 22

Nope.Ολα τα πάνω απο τα 14 ειναι οι γλώσσες ( Γερμανικά-Γαλλικά-Ρωσικά-Ισπανικά-Γιαπωνέζικα), καμία διαφορά με την έκδοση με τα 14G.

Link to comment
Share on other sites

το 60-70% είναι Teza για τον 920 με ΗΤ ΟΝ πάντα

αν και σε FX που έχει 8 πυρήνες έπρεπε να παίζει κάποια άλλη παπάτζα έχει γίνει

να σου πω να περάσεις ένα χέρι atiman και να τους ξανακατεβάσεις από το επίσημι site ή και να περάσεις 14.4 official ?

8 πυρηνες αλλα 4 fpu ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είδα αυτό

WATCH_DOGS AMD / NVIDIA FPS FIX!!!!

Step #1 Go to the file path : Docs > My Games > Watchdogs > xxxx

and find the file "GamerProfile.xml" and open it

Look for this line: DeferredFxQuality="console"

And change it to: DeferredFxQuality="pc"

Here's an example of how it'll look in the file, the part to change is in bold+underlined text:

<CustomQuality>

<quality ResolutionX="1280" ResolutionY="720" EnvironmentQuality="high" AntiPortalQuality="pc" PostFxQuality="high" TextureQuality="pc" TextureResolutionQuality="high" WaterQuality="medium" ParaboloidReflectionQuality="high" DepthPassQuality="pc" VegetationQuality="high" TerrainQuality="high" GeometryQuality="high" LodDitheringQuality="pc" ShadowQuality="high" ShadingQuality="high" RoadQuality="pc" EditorQuality="pc" ParticlesQuality="high" DEFFEREDFXQUALITY="CONSOLE" HDR="1" SuperSampling="0" HighPrecisionNormal="1" RenderSplashes="1" RenderRain="0" MotionBlurQuality="off" SSAOQuality="hbao+_low" DepthOfFieldQuality="pc" AntiAliasingQuality="temporalsmaa" id="_runtime" />

</CustomQuality>

Step #2 On steam, in your steam library, right click on "Watch_Dogs" and go to properties then go to "start commands" and enter this: -disablepagefilecheck

For people not playing trough steam:

Open game file (where you installed your game, mine is "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Watch_Dogs\bin" because I have it trough steam) and find game launch exe file (watch_dogs.exe) then right click and create shortcut onto your desktop. Now right click on that shortcut and select properties. On the shortcut tab, in the "target" box, at the very end after the " write: -disablepagefilecheck

and Click apply. Also, run as administrator, really important!

Then launch game via shortcut (or this step is useless)

Step #3 Once back ingame, put GPU Maxed Buffered Frames to "5" and now you should be able to play on your desirable settings!

NVidia guys shoud this too maybe it'll improve for them too

The Game runs Awesome while driving Getting Fps Boost(No Stuttering or lags) No need to wait for Patch

αν κάποιος θέλει να το δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Στο watch dogs της Ε3 βλέπουμε atmospheric rendering. Είναι κάτι αρκετά πολυπλοκότερο από αυτό που λες, αφού εξομοιώνεται η συμπεριφορά του φωτός όταν περνά μέσα από καπνό, ομίχλη, έντονη υγρασία κτλ.

Αυτά τα "ολίγα" που κόψανε στην pc έκδοση είναι ο ορισμός της νέας γενιάς και είναι ντροπή να τρέχεις το game στα high(κάτω και από current gen) και να έχεις προβλήματα.

αυτον τον φωτισμο έχει το The Forest:mobile:

Link to comment
Share on other sites

μου πρότεινανε να κάνω αυτό:

αλλά δεν είδα λύση..Από τα 50 fps πέφτει σε ακαθόριστο χρόνο στα 0-3.

Θερμοκρασίες δεν ανεβάζει..Τί μπορεί να είναι δεν έχω καταλάβει.

textures:high

όλα τα άλλα low.Τα χω δοκιμάσει και σε high και medium πάλι τα ίδια κάνει μετά από κάποια στιγμή..

i5 2500k

6870 2gb

8gb ram

sata3 WD 750gb

---

Μου πρότινανε να βγάλω τους 14.6.Να περάσω τους 14.4 και από πάνω να βάλω τους 14.6.Να το επιχειρήσω και αυτό;(στο site της ati λέει για clean install,όπως βάζω κάθε driver)

κάποιος;κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόση ΡΑΜ συστήματος (όχι vram)"τραβάει" το παιχνίδι σε εσας; 4 GB είνα καλά;

όλα στα ultra

2,2 GB RAM και άλλα 2,800 MB στην VRAM

επίσης βρε παιδιά έχετε καμιά ιδέα αν έχει το κινητό του Pearce κάμερα πάνω θέλω να βγάλω καμιά φώτο και δεν μπορώ

Watch_Dogs2014-06-0202-15-20-12_stitch_zps5ccdc2e0.jpg

φανταστείτε την εικόνα χωρίς τους 4 Pearce !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.