Jump to content



μαθηματα οδηγησης


pantelos

Recommended Posts

χαιρετω!

θα ηθελα να κανω μαθηματα οδηγησης για μοτο και αυτοκινητο.

η ερωτηση μου ειναι η εξης : γινεται να κανω εφοσον ειμαι κατω των 18?(ειμαι 16)

υπαρχει η συγκαταθεση απο τους γονεις :)

δεν με ενδιαφερει το διπλωμα απλα θελω τα μαθηματα και να ειναι στην αθηνα.

(μην ρωτατε γιατι δεν παιρνω τηλ στις σχολες....απλα δεν απανταει καμια ουτε πρωι ουτε απογευμα)

Link to comment
Share on other sites

Και τι να τα κάνεις τα μαθήματα αν δε μπορείς να πάρεις δίπλωμα;

ελα εσυ αμεσως....απο τα 13 μας εβαζαν στο τιμονι οι γονεις μας για να μαθουμε απο μικροι

οχι να βγαινουμε στους δρομους απο τα 13 η 16 αντιστοιχα

αν εννοεις επισημα απο σχολη οδηγων οχι δε θα βρεις καποια τετοια "υπηρεσια"

ο μονος τροπος ειναι σε αλανα με εναν γονεα ο οποιος θα σε μαθει τα βασικα και τις βασικες αρχες του αυτοκινητου.

Link to comment
Share on other sites

Aπ οσο ξερω για να ξεκινησεις να κανεις μαθηματα χρειαζεσαι καποια χαρτια, παραβολα δημοσιου κλπ ωστε να σου φτιαξουν κατι σαν καρτελα κλπ και μετα ξεκινας. Νομιζω αυτο καλυπτει τη σχολη σε περιπτωση ατυχηματος ή ακομα και ελεγχου.

Αρα νομιζω πως οχι.:sorry:

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις το αμαξι εχουμε και με βαζει ο πατερας μου να οδηγαω τα εχω μαθει τα βασικα(και παραπανω :p)

απλα θελω κατι και για να περναω την ωρα μου αυτες τις μερες...

και για την εμπειρια κιολλας

(με τον πατερα μου οδηγαω αραια και που)

Link to comment
Share on other sites

ROFL.

Τέσπα, αυτό που θες δεν παίζει για πολλούς και διάφορους λόγους. Αν θες να ασχοληθείς με κάτι, βγάλε το δίπλωμα για 50άρι. Οδηγείς και μια φορά σε χώρο της Αστυνομίας. :p

Για εμπειρία, πήγαινε σε μια πίστα καρτ και πάρε ένα κάποιες φορές.. Είναι ωραία ενασχόληση.

Link to comment
Share on other sites

επι της ευκαιρίας...

έχω δίπλωμα αυτοκινήτου...τι πρέπει να κάνω για το 50αρι?

Δεν έχω και μεγάλη ιδέα από μηχανάκι...μου δείχνει κάποιος φίλος και πάω και δίνω (+τα μηχανολογικά)?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.