Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

@ARMAGEDDON

Πολυ ωραια,πρωτο συμπερασμα ο ι7920 ειναι ανεπαρκης να σπρωξει το multiplayer κομματι του παιχνιδιου,και που σαι δεν πιστευω να παιζεται με 4 ατομα που ειδα κατι screen πιο πανω,δευτερο συμπερασμα η 5870 ανεπαρκης και αυτη.

ξέχασα να πω το πιο βασικό σε 64 server έγιναν οι μετρήσεις !!! γεμάτο +-5 άτομα το πολύ

μπα ο 920 πάει κιαλο αλλά τι να το κάνεις όταν ξεσκίζεις την gpu και δεν έχει να πάει άλλο

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να πω το πιο βασικό σε 64 server έγιναν οι μετρήσεις !!! γεμάτο +-5 άτομα το πολύ

μπα ο 920 πάει κιαλο αλλά τι να το κάνεις όταν ξεσκίζεις την gpu και δεν έχει να πάει άλλο

Οσο και να τον ανεβασεις δεν θα γεμισει καλυτερη καρτα γραφικων,το minimum που ειδα με Ht off με καλυψε πληρως.

Link to comment
Share on other sites

Οσο και να τον ανεβασεις δεν θα γεμισει καλυτερη καρτα γραφικων,το minimum που ειδα με Ht off με καλυψε πληρως.

ναι αλλά και ο κώδικας του παιχνιδιού είναι ότι να νε να ξέρεις, έχει φτιαχτεί με άλλη λογική και όχι για 4 πυρήνες το παιχνίδι !

ο cpu δεν μετράει και τόσο τρελά πάντα είμαστε στο εύρος των καλών επεξεργαστών , αν είχε κάποιος έναν 920 και μια 7970 πχ εκεί θα έβλεπες τι ψάρια πιάνουν !

edit

τώρα για να σας τρελάνω

από άλλο forum

Phenom II 955 @ 3.8 GHz

7970 3 GB @ 1000/1450 (13.10 beta2)

8 GB DDR3 @ 1333 MHz

Ultra Preset

1080p 60 Hz

V-sync on

Frames: 2324 - Time: 60000ms - Avg: 38.733 - Min: 24 - Max: 54

Frames: 2250 - Time: 60000ms - Avg: 37.500 - Min: 26 - Max: 55

Frames: 2211 - Time: 60000ms - Avg: 36.850 - Min: 27 - Max: 53

οπότε αφίστε τα cpu και πάρτε gpu !!! Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά και ο κώδικας του παιχνιδιού είναι ότι να νε να ξέρεις, έχει φτιαχτεί με άλλη λογική και όχι για 4 πυρήνες το παιχνίδι !

ο cpu δεν μετράει και τόσο τρελά πάντα είμαστε στο εύρος των καλών επεξεργαστών , αν είχε κάποιος έναν 920 και μια 7970 πχ εκεί θα έβλεπες τι ψάρια πιάνουν !

Αν διαβασεις καλα τι ειπες θα βρεις και την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις καλα τι ειπες θα βρεις και την απαντηση σου.

δεν δουλεύει ο εγκέφαλός μου τώρα είμαι σαν ζόμπι οπότε explain

ψάχνω στο νετ αλλά ο καθένας ποστάρει ότι θέλει και έτσι δεν έχω καλό data

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που διαβάζω μέχρι τώρα πάντως, φαίνεται μεγάλη φόλα το παιχνίδι...Και πόσο πια optimization να κάνουν σε λίγες βδομάδες; :rubik: Και μιας και το θυμήθηκα...μήπως η τελική έκδοση θα είναι 32bit μόνο και θα κάνει ακόμα χειρότερα τα πράγματα;

Έγινε επεξεργασία από Occultist
Link to comment
Share on other sites

Έχετε υπόψιν σας όσοι τεστάρετε σε windows 7 ότι στα 8 πάει πολύ καλύτερα σε γενικά πλαίσια και από ότι λένε τα παιδιά ειδικά στα minimum fps.

Γνωρίζεις πόσο gpu usage επιτυγχάνει στα win 8; Στα win7 δε ξεπερνάει το 55-60% από όσο έχω παρατηρήσει στο δικό μου σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις πόσο gpu usage επιτυγχάνει στα win 8; Στα win7 δε ξεπερνάει το 55-60% από όσο έχω παρατηρήσει στο δικό μου σύστημα.

Aπό ότι εχω δει στο φορουμ λεω.Μόλις πάω επαρχεία που έχω το pc της υπογραφής με windows 8 θα δοκιμάσω για να δουμε και τις διαφορές που θα έχει με του armagedon που στη ουσια αλλαζει μονο το λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

Το να υποχρεωθεί κάποιος να αλλάξει OS για ένα παιχνίδι είναι μ@##@α

+-50% usage κι εγώ με την GTX 770

Ναι και οχι.Το να χρειάζεται να αλλάζεις κάθε χρόνο κάρτα το θεωρείς πιο "σωστό";

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] Με ποιο πρόγραμμα γίνεται αυτό το γράφημα?

Έγινε επεξεργασία από Gregorypeg1000
Link to comment
Share on other sites

Ναι και οχι.Το να χρειάζεται να αλλάζεις κάθε χρόνο κάρτα το θεωρείς πιο "σωστό";

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] Με ποιο πρόγραμμα γίνεται αυτό το γράφημα?

Δεν αλλάζω κάρτα κάρτα κάθε χρόνο. Αλλά κάθε 2-3

Ο καθένας κάνει ότι επιθυμεί σύμφωνα με την τσέπη του. Αν θέλει μπορεί να αλλάζει κάθε 2 μήνες. Εμένα δεν μου πέφτει λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με crossfire disabled έναν 2600κ @ 4.2 και μια 7950 @ 1100/1500 έχω 99% usage σε win 7.

Με 4χΑΑ όλα ultra και το ψευτο ΑΑ στα low πιάνω 45-60. Συνήθως είναι γύρω στα 50κάτι και σπάνια πιάνει τα 40.

Πάντα σε 64 player.

Από εκεί και πέρα το παιχνίδι μου φαίνεται πλήρως απογοητευτικό.

Γκρι ως εκεί που δεν πάει.

Destructibility πολύ χαμηλό έως ανύπαρκτο. Παντού ανίκητα τσιμέντα.

Τα όπλα θυμίζουν COD στα χειρότερά του.

Για να μην τα πολυλογώ χτες έπαιξα λίγο BFBC2 και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να τα έχουν κάνει τόσο @@@@@ μέσα σε 2 χρονια.

Και το BF3 είχε χάσει σε μεγάλο βαθμό το destructibility και τον βαθμό ελευθερίας, αλλά αυτό εδώ είναι σαν COD!

Μόνο που το COD έχει τουλάχιστον ασταμάτητη δράση και περισσότερο χαβαλέ. Ειλικρινά μάλλον φέτος θα ξαναδοκιμάσω COD και ας έχει γραφικά του λούτσου.

Υ.Γ. Ελπίζω οι υπόλοιποι χάρτες να το σώσουν γιατί έτσι δεν γίνεται δουλειά.

Έγινε επεξεργασία από The_Blade
Link to comment
Share on other sites

έχει μαλιάσει η γλώσσα μου , να το πω αλλιώ οι παλιές οι κάρτες κάνουν bottleneck λόγω των mb,gb της ram Που έχουν πάνω τους .

πχ 5870 1gb που πας να παίξεις καραμήτρο στα ultra όταν το game θέλει 2,2gb

είναι σαν να έχεις μια λεκάνη που χωράει ένα λίτρο νερό και της βάζεις δύο λίτρα , πείτε μου που θα πάει το περισσευούμενο

το game θέλει κάρτα μεγαλύτερη από 2gb

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με crossfire disabled έναν 2600κ @ 4.2 και μια 7950 @ 1100/1500 έχω 99% usage σε win 7.

Με 4χΑΑ όλα ultra και το ψευτο ΑΑ στα low πιάνω 45-60. Συνήθως είναι γύρω στα 50κάτι και σπάνια πιάνει τα 40.

Πάντα σε 64 player.

Ακριβώς τα ίδια με 3770Κ @ 4.2 και 7950 @ 1150/1575 επίσης σε win 7. Δεν ξέρω αλλά εμένα μου φαίνεται απολύτως playable.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια με 3770Κ @ 4.2 και 7950 @ 1150/1575 επίσης σε win 7. Δεν ξέρω αλλά εμένα μου φαίνεται απολύτως playable.

Ναι είναι πλήρως playable και με μία 7950.

Με CF δεν μπορώ να δω τι γίνεται γιατί κολλάει συχνά με "out of memory", χοντρικά έχω usage κάπου 70% και τα fps πάνω από 60 αλλά θέλει δουλειά.

Η μνήμη των παλιών/μικρών AMD και των μη GK110 NV φταίει μάλλον για τα κολλήματα (είναι και AMD τίτλος οπότε θα δούλευαν με τα 3gb στανταράκι για το ultra.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.