Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

θα ηθελα τη βοηθεια σας σχετικα με την αποδοση της καρτας γραφικων μου, εχω την 6950 2g απο τις πρωτες καρτες που ξεκλειδωναν με το διακοπτακι. Την εχω ξεκλειδωσει και η αναλυση που χρησιμοποιω ειναι 1920χ1080. επειδη δεν το εχω δοκιμασει ακομα το παιχνιδι και περιμενω να βγει , τι λετε θα μπορεσει να ανταπεξελθει;

επειδη δεν βγαινω για αλλαγη καρτας σκεφοτμουν μηπως βρω αλλη μια 6950 και τις χρησιμοποιησω σε διαταξη crossire.αξιζει σαν σκεψη ή καλυτερα να παμε σε αλλαγη καρτας ;;

Σε medium χωρίς φίλτρα θα είσαι καλά λογικά, δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις. Αν δεν μείνεις ικανοποιημένος, καλύτερα νέα κάρτα παρά crossfire.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σέρνομαι με την 6950 στο beta.

Δοκιμασα καποια tweaks, beta drivers κλπ το βελτιωσα λιγο αλλα είναι ακομα unplayable.

Αυτο που δεν δοκιμαζω επειδή βαριέμαι ειναι να βαλω windows 8

#mobile

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σέρνομαι με την 6950 στο beta.

Δοκιμασα καποια tweaks, beta drivers κλπ το βελτιωσα λιγο αλλα είναι ακομα unplayable.

Αυτο που δεν δοκιμαζω επειδή βαριέμαι ειναι να βαλω windows 8

#mobile

μαλιστα....μας βλεπω για αλλη καρτα δηλ

καλα για win 8 δεν το σκεφτομαι καν.... καλυτερα να μεινω οπως ειμαι παρα τα 8αρια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να βγει κανονικά το παιχνίδι και οι drivers της amd πριν αρχίσω τους υπερχρονισμους, τα Windows 8 κτλ. Θυμάται κανείς, όταν ήταν να βγει το bf3 πόσο μετά βγήκαν σωστοί drivers ? Δεν μου κάθεται σωστά ότι κάρτα γραφικών 2 χρόνων μεν αλλά 200 ευρώ τότε, (η μικρότερη της δυνατής σειράς) να μην μπορεί να παίξει χωρίς κουλά , frame drops , ούτε καν στα medium. Στο bf3 δηλαδή πως παίζω τόσο άνετα στα high? Τόσο μεγάλη διαφορά στην αλλαγή της frostbite από 2 σε 3??

Sent from my LG-E455 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]

Εδω που τα λεμε και τους τελειοτερους drivers να βαλεις πανω με καρτα 3ετιας δε σου φταιει ουτε η DICE ουτε η AMD αν εχεις drops. Και δεν εχει να κανει με τις διαφορες μεταξυ των μηχανων που οπως και να το κανουμε ειναι υπαρκτες. Πιο πολυ εχει να κανει με το γεγονος οτι καμια απο τις δυο δε θα κατσει να κανει optimize σε H/W, παλαιοτερο απο τα minimum για τη δε DICE και καρτα 3ετιας για τη μεν AMD. Ετσι ειχα νιωσει και γω με την 570, οσο δουλευε, που οσο περνουσε ο καιρος οι drivers τη παρατουσαν στο BF3.

Έγινε επεξεργασία από Grisos
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις σε γενικές γραμμές, αλλά και αρκετά πάνω από τα minimum είμαι, και η κάρτα είναι νεότερη από τρία χρόνια. Στην τελική, το να φτιάχνεις προϊόν που τρέχει πολύ καλύτερα σε win 8 σε σχέση με τα 7 όταν τα περισσότερα desktop τρέχουν win 7 σημαίνει ότι κάτι πάει λάθος.

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκει μπλεκει η πολιτικη της Microsoft και την επιλογη μη υποστηριξης της τελευταιας εκδοσης του DX απο τα 7. Σαν τωρα θυμαμαι ποσο μου την ειχε σπασει που το Halo 2 επαιζε μονο σε Vista λογω DX παλι.

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update βλέπω πολύ καλύτερη απόδοση στην 7950 (1100/1500), είμαι πιο συχνά πάνω από 60 παρά κάτω από αυτά.

Βάζω τώρα 13.11 beta να δούμε τι παίζει και με αυτούς.

μετά από ένα 5ωρο συνολικά έχει βελτιωθεί πολύ η εικόνα που έχω για το game.

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update βλέπω πολύ καλύτερη απόδοση στην 7950 (1100/1500), είμαι πιο συχνά πάνω από 60 παρά κάτω από αυτά.

Βάζω τώρα 13.11 beta να δούμε τι παίζει και με αυτούς.

μετά από ένα 5ωρο συνολικά έχει βελτιωθεί πολύ η εικόνα που έχω για το game.

Μάλλον συνήθισες να παίζεις με λίγα fps :p

Link to comment
Share on other sites

oversampling = resolution scale πάνω από 100% οποιος το δοκιμάσει ας κόψει τα AA γιατί είναι πολύ βαρύ. ξεκινάμε με 120% και συνεχίζουμε αν αντέχει η κάρτα.

Thanks. Το έφτασα στο 100% και φαντάστηκα ότι δεν πάει άλλο, δοκιμάζω και λέω. 120 καλά είναι;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.