Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Με τα dlc και τα release dates τους έχει βγάλει κανείς άκρη?

Το μόνο που ξέρω είναι ότι το second assault θα βγει στο xboxone στις 22/11.

Στο pc όμως έχουμε το china rising πρώτο?

China Rising — Available December 2013.

Second Assault — Available first on Xbox One. (ημερομηνια αγνωστη)

Naval Strike — Available Spring 2014.

Dragon's Teeth — Available Summer 2014.

Final Stand — Available Summer 2014.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION]

Προσπαθώ να κάνω αγορά από Ολλανδία, με την Ελληνική τράπεζα και με την Ελληνική διευθυνση από Αγγλικό μαγαζί. Δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα.

Στο ότι είμαι Ολλανδία; Δηλαδή βλέπουν την IP μου? Ολες οι διευθύνσεις που βάζω είναι οι Ελληνικές.

Επι πλέον, μόλις πήρα τηλέφωνο την τραπεζα Πειραιως, και μου είπαν ότι οταν έκανα την αρχική αγορά, στις 4 του μηνός, το ποσό δεσμευτηκε κανονικά από τον λογαριασμό μου (όπως έγραψα παραπάνω)! Το γιατί τελικά δεν έγινε η συναλλαγή δεν το ξέρουνε!!

Σήμερα και χτες που έκανα προσπάθειες, δεν δουέυε λόγο υπολοίπου (λογικό είναι).

Δοκιμάζω τώρα να στήσω PayPal (με το Webuy) ώστε να παρακάμψω προβλήματα με την τράπεζα..

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα,

μου εξηγεί κάποιος καλός άνθρωπος πως ακριβώς λειτουργεί το paypal? Μόλις έκανα την σύνδεση μεταξυ webuy (προπληρωμένη πιστωτική mastercard) και PayPal, αν θέλω να κάνω αγορά μέσω PayPal πρέπει να μεταφέρω πρώτα χρήματα μέσα στον λογαριασμό του PayPal από την τράπεζα επιλέγοντας top up ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION]

Προσπαθώ να κάνω αγορά από Ολλανδία, με την Ελληνική τράπεζα και με την Ελληνική διευθυνση από Αγγλικό μαγαζί. Δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα.

Στο ότι είμαι Ολλανδία; Δηλαδή βλέπουν την IP μου? Ολες οι διευθύνσεις που βάζω είναι οι Ελληνικές.

Επι πλέον, μόλις πήρα τηλέφωνο την τραπεζα Πειραιως, και μου είπαν ότι οταν έκανα την αρχική αγορά, στις 4 του μηνός, το ποσό δεσμευτηκε κανονικά από τον λογαριασμό μου (όπως έγραψα παραπάνω)! Το γιατί τελικά δεν έγινε η συναλλαγή δεν το ξέρουνε!!

Από ότι καταλαβαίνω η συναλλαγή έγινε (δέσμευση ποσού) και μετά έκαναν release. Άρα μιλάς με το κατάστημα γιατί και πως και όχι με την τράπεζα. Όπως είπα και πριν, πιθανόν να έχουν μια πολιτική, άσχετα αν στέκει ή όχι.

μου εξηγεί κάποιος καλός άνθρωπος πως ακριβώς λειτουργεί το paypal? Μόλις έκανα την σύνδεση μεταξυ webuy (προπληρωμένη πιστωτική mastercard) και PayPal, αν θέλω να κάνω αγορά μέσω PayPal πρέπει να μεταφέρω πρώτα χρήματα μέσα στον λογαριασμό του PayPal από την τράπεζα επιλέγοντας top up ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Δε χρειάζεται να μεταφέρεις τίποτα στο Paypal. Μόλις πιστοποιήσεις το λογαριασμό σου, πληρώνεις μέσω αυτού, με την προϋπόθεση φυσικά ότι έχεις υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω η συναλλαγή έγινε (δέσμευση ποσού) και μετά έκαναν release. Άρα μιλάς με το κατάστημα γιατί και πως και όχι με την τράπεζα. Όπως είπα και πριν, πιθανόν να έχουν μια πολιτική, άσχετα αν στέκει ή όχι.

Θα στείλω τότε ένα mail και στο κατάστημα άμεσα.

Επίσης, για όποιον δοκιμάζει να το αγοράσει από το Simply Cd Keys τώρα, ας βάλει το VoucherCode BATTLE5OFF , είναι 5 αγγλικές λύρες...

Δε χρειάζεται να μεταφέρεις τίποτα στο Paypal. Μόλις πιστοποιήσεις το λογαριασμό σου, πληρώνεις μέσω αυτού, με την προϋπόθεση φυσικά ότι έχεις υπόλοιπο.

Υπόλοιπο στο PayPal ή στην τράπεζα? Αν εννοείς στο PayPal πως ανεβάζω εκεί το υπόλοιπο? :S

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Υπόλοιπο στο PayPal ή στην τράπεζα? Αν εννοείς στο PayPal πως ανεβάζω εκεί το υπόλοιπο?

Στην κάρτα. Το Paypal είναι απλά ένας ενδιάμεσος που χρεώνει την κάρτα σου για να μην παίρνει τα στοιχεία σου ο οποιοσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Αφου φαγαμε ακυρο στο paypal απο το simple για καποιον λογο που δεν καταλαβαινω και ακυρωθηκε η παραγγελια με τα €31.66 τελικη τιμη εριξα εδω αλλη μια με €31.98(facebokk like=5% εκπτωση με CDK0909)...

Αντε να δουμε και εκει...

0.32 λεπτα χασουρα εγω .

€31.66 το simple.:slap:

Έγινε επεξεργασία από raven84
Link to comment
Share on other sites

Αφου φαγαμε ακυρο στο paypal απο το simple για καποιον λογο που δεν καταλαβαινω και ακυρωθηκε η παραγγελια με τα €31.66 τελικη τιμη εριξα εδω αλλη μια με €31.98(facebokk like=5% εκπτωση με CDK0909)...

Αντε να δουμε και εκει...

0.32 λεπτα χασουρα εγω .

€31.66 το simple.:slap:

32.43€ τελική. Τράβηξαν τα χρήματα από το paypal μετά την επαλήθευση του τηλεφώνου.

Αναφέρει πως θα σταλεί το κλειδί έως την 1η Νοέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την υπέρβαση, οπλίστηκα με θάρρος και τους πήρα τηλέφωνο (στο simplyCDKeys).

Μου είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα με την διευθυνση κτλ, τους εξήγησα ότι είμαι Έλληνας, έδωσα ελληνικά στοιχεία στην ιστοσελίδα και ζω στην Ολλανδία οπότε είναι λογικό να υπάρχουν προβλήματα.

Μου είπαν ότι σε αυτή την περίπτωση μπορούν να κάνουν (a one time) verification των στοιχείων (και η τύπισσα που έστειλε αμέσως mail για verification). Μου ζήτησαν, είτε φωτόγραφία/scan από την ταυτότητα (αν αναγράφεται η διευθυνση) είτε φωτόγραφία/scan από διαβατήριο με φωτόγραφία/scan από λογαριασμό.

Τους τα έστειλα, εξηγώντας και το πρόβλημα με τους Ελληνικούς και τους Λατινικούς χαρακτήρες. Αφότου έστειλα, μου έβγαλε μήνυμα ότι τέτοια αιτήματα τα βλέπουν κατευθείαν και ότι θα πάρω απάντηση σε μερικά λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

...

2.5 ώρες μετά τους ξαναπήρα τηλέφωνο (και μετά έμαθα ότι οι κλήσεις εκεί δεν είναι στο δωρεάν, δεν ξέρω πόσο έχει πάει το μαλλί...)

Μου έκαναν επί τόπου verify, και μου είπαν να περιμένω κανά δεκάλεπτο για να το πάρει το σύστημα.. 30 λεπτά μετά, πάλι δεν μπορούσα, μία ώρα+ μετά, success!!

Πληρώνω με PayPal..

To order μπήκε και ήρθε mail

Thank You For Your Order

Hi Myralis

Many thanks for your order, which has been placed successfully. Below is a summary of your order details:

Your order reference is:

XXXXXX

Your order date was:

25th October 2013

You ordered:

Item Qty Price Item Total

Battlefield 4 - Includes China Rising DLC 1 £33.99 £33.99

Voucher code: BATTLE5OFF £-5.00

Total £28.99

Thank you for your order. In Stock CD Keys / Codes are sent to customers via email and viewable in your Account area within 5 minutes (pending security checks*). Pre-Order CD Keys / Codes are sent out 24 hours before the official release date. Delivery and opening of emails is tracked for security reasons.

You can track your order status by logging into your Account area. If you have any queries regarding your order please contact our customer service team via email (support[MENTION=6032]sim[/MENTION]plycdkeys.com) or telephone 08450 349646.

* Please note – some orders are subject to slightly extended security / verification checks.

Thank you for your order!

The SimplyCDKeys Team

SimplyCDKeys

Και από το PayPal πήρα

Hello Myralis,

You authorized a payment of 28.99 GBP to SimplyCDKeys

(secure-payments[MENTION=6032]sim[/MENTION]plycdkeys.com)

Your funds will be transferred when the merchant processes your payment. Any money in your PayPal account at that time will be used before any other payment source.

Thanks for using PayPal. To see the full transaction details, log in to your PayPal account.

Merchant

SimplyCDKeys

secure-payments[MENTION=6032]sim[/MENTION]plycdkeys.com

+971 00448450349646 Instructions to merchant

You haven't entered any instructions.

Shipping address

Xxxxxxx Yyyyyyy

Zzzzzzz xx

Palaio Faliro, Attica

17564

Greece

Shipping details

The seller hasn’t provided any shipping details yet.

Description Unit price Qty Amount

£28.99 GBP 1 £28.99 GBP

Subtotal £28.99 GBP

Total £28.99 GBP

Payment £28.99 GBP

Charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *SIMPLYCDKEY"

Payment sent to secure-payments[MENTION=6032]sim[/MENTION]plycdkeys.com

Invoice ID: wwwww

Θα σας πω πόσο χρεώθηκα σε ευρώ όταν το γράψει η Πειραιώς..

Το μόνο ανησυχητικό (και ελπίζω απλά λάθος τους) είναι αυτό στην σελίδα του παιχνιδιού.

Days Until Release 8

Out 1st November 2013

CD Key will arrive by the day of release!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ανησυχητικό (και ελπίζω απλά λάθος τους) είναι αυτό στην σελίδα του παιχνιδιού.

Days Until Release 8

Out 1st November 2013

CD Key will arrive by the day of release!

δεν βλεπω καποιο λαθος σε αυτο που εχεις σε bold

ναι το ξερω εχουμε πηξει στο flood zone, δεν πειραζει, παρτε αλλο ενα

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]

Αυτο το γραφουν ως γενικη τακτικη για ολα τα κλειδια. Το amzon.co.uk ειχα διαβασει στο redit οτι θα τα στειελει 2 μερες πριν. Λογικα η EA θα στειλει τα κλειδια στα κλειδαδικα αρκετα νωριτερα απο τις 29 αν δε το εχει κανει ηδη. Βαλε και το γεγονος οτι σε πολλους Ευρωπη τους βγαζει preload για αυριο το Origin.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα σε 6 μέρες είναι το release, 31.
East and Central Asia

Oct 29 at 12:01AM KST

North America

Oct 29 at 12:01AM EDT

Russia

Oct 29 at 12:01AM MSK

Australia

Oct 31 at 12:01AM AEDT

European Union

Oct 31 at 12:01AM CET

New Zealand

Nov 1 at 12:01AM NZDT

India

Nov 1 at 12:01AM IST

South Africa

Nov 1 at 12:01AM SAST

United Kingdom, Ireland, Portugal

Nov 1 at 12:01AM GMT

Japan

Nov 7 at 12:01AM JST

και...

https://help.ea.com/article/region-definitions-for-release-times

simply find your country below to discern what region's release timing it shares:

Central Asia: Hong Kong, Korea, Singapore, Taiwan, Thailand; Macau, Brunei, Cambodia, Cocos Islands, East Timor, Indonesia, Laos, Malaysia, Myanmar, Northern Mariana Islands, Phillippines, Viet Nam.

North America: Brazil, Canada, Mexico, United States; American Samoa, Guam, Puerto Rico, Virgin Islands, Argentina, Antigua and Barbuda, Aruba, Barbados, Belize, Bolivia, British Virgin Islands, Cayman Islands, Chile, Colombia, Costa Rica, Cuba, Dominica, Dominican Republic, Ecaudor, El Salvador, Falkland Islands, Grenada, Guadaloupe, Guatemala, Guyana, Honduras, Martinique, Nicaragua, Panama, Paraguay, Peru, Saint Barthelemy, Saint Kitts and Nevis, Saint Lucia, Saint Martin, Saint Pierre and Miquelon, Saint Vincent and the Grenadines, Suriname, Trinidad and Tobago, Turks and Caicos Islands, Uruguay, Venezuela.

Russian Federation: Armenia, Azerbaijan, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan, Turkmenistan, Ukraine, Uzbekistan.

Australia: Antarctica, Christmas Islands, Cook Islands, Fiji, Heard Island, Kiribati, Marshall Islands, Micronesia, Nauru, Niue, Norfolk Island, Palau, Papua New Guinea, Solomon Islands, Tokelau, Tuvalu, Vanuatu.

Japan

Europe Nations 1: Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Italy, Netherlands, Norway, Poland, Spain, Sweden, Switzerland; Luxembourg, French Guyana, French Southern Territories, Mayotte, Monaco, New Caledonia, Polynesia, Reunion, Austria, Liechtenstein, Netherlands Antilles, Czech Republic, Hungary, Slovakia.

New Zealand: Pitcairn Island, Samoa, Tonga, Wallis and Futuna.

India: Bangladesh, Bhutan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka

South Africa: Algeria, Angola, Benin, Botswana, Burkina Faso, Burundi, Cameroon, Cape Verde, Central African Republic, Chad, Comoros, Democratic Republic of the Congo, Republic of the Congo, Djibouti, Equatorial Guinea, Ethiopia, Gabon, Gambia, Ghana, Guinea, Guinea Bissau, Ivory Coast, Kenya, Lesotho, Liberia, Madagascar, Malawi, Maldives, Mali, Mauritania, Mauritius, Mozambique, Namibia, Niger, Nigeria, Rwanda, Saint Helenan, Senegal, Seychelles, Sierra Leone, Swaziland, Tanzania, Togo, Tunisia, Uganda, Western Sahara, Zambian, Zimbabwe.

European Nations 2: Ireland, Portugal, United Kingdom and any other country not found elsewhere.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.